AR mlieko a stolica

emamonika
1. máj 2024

Ahojte mamink prosím vás ktoré ste na hipp ar .. ako kakajú vaše bábätka?
Ide o to že maly pije ar hipp , má ale reflux, pomáha mu vcelku dobre, (je ale hladny po ňom vkuse) ale stolica je taká tvrdšia
Kaka raz denne ale príde mi moc hustá, tvrdšia ako ju trošičku zriediť? Dať mu cajik? Pomôže mu na stolicu ? lebo zmeniť mlieko … rozmýšľala som že dám BEbu ar

simona92101
1. máj 2024

@emamonika z kazdeho ar mlieka bude hustejsia stolica.aj moj syn pije Hipp ar,treba davat pit viac vody

banalu
1. máj 2024

@emamonika Ako pise vyssie, z kazdeho AR mlieka je hustejsia stolica az zapcha v teplych mesiacoch, pretoze je zahustene.
Treba podavat aj vodu a mozes aj caj, napr. kamilkovy, zmakcuje stolicu, len je to alergen, tak ak sa ti vyhadze tak vies preco.
Crievka potrbuju vodu aby spracovali ich obsach, kedze v AR mliekach je zahustovadli, creva potrebuju viac vody na spracovanie AR mlieka ako obyvajneho.
Mojej som davala vodu z odmerky od nurofenu, inak nechcela. Bola na Bebe AR. A tiez je treba davat probiotika Biogaia.

emamonika
autor
1. máj 2024

@simona92101 ahoj ďakujem za odpoved zaujíma má ešte nieje z toho mlieka hladny?

banalu
1. máj 2024

@emamonika zo samotneho mlieka nie, nesposobuje chut do jedla. Ty si poznas dieta, vies ci ti vypije viac alebo menej ako odporucana davka. Moja pila vzdy mensie flase ako boli odporucane, doteraz je nejedak a to ma uz 2,5 roka.
Ake stare mas dieta?

emamonika
autor
1. máj 2024

@banalu môj ide mat 3 mesiace, robím mu 120 ml keď spravím viac nikdy nevypije viac ale ruky má stále v ústach

banalu
1. máj 2024

@emamonika to, ze ma ruky v ustach neznamena, ze je hladny. Kludne sa mohli zacat tlacit zubky a jeho to svrbi, alebo len ozuzlava rucky lebo chce. Nehladaj za tym hlad ak ti nevypije viac mlieka ako ma.

gejb
1. máj 2024

@simona92101 z každého nie. Aj naša pije AR mlieko a stolica uuuuplne riedka...

simona92101
1. máj 2024

@emamonika hladny urcite nie,to mlieko je velmi syte.deti s refluxom zvyknu pytat castejsie pit(mlieko,caj,vodu)kedze ich pali zaha aj hrdielko a takto vlastne splachuju zaludocne kyseliny.synovi toto mlieko na reflux velmi pomohlo,dovtedy ani spat nemohol co neustale preglgal a napinalo ho,híkal a čkal.
Ja davam do kazddho mlieka sab simplex kvapky,a probiotika 1x denne.a aspon 150ml vody denne,aby ho nezapekalo.z kamilkoveho caju mal brutalny ekzem.takze pozor na to

emamonika
autor
1. máj 2024

@simona92101 no skôr mi príde že nevládze vypit viac mlieka, a hladny je poznám si svoje dieta. O hodinu keď mu dám vypije aj 60 ml, ale pediater povedal že toľko by pit nemal.
@gejb ahoj a aké ar pije tvoje bábätko? 🙂

emamonika
autor
1. máj 2024

@simona92101 toto ma presne napadlo že asi potrebuje spláchnuť tie kyseliny

gejb
1. máj 2024

@emamonika my sme na Nutrilone AR.
Keď nevieš koľko dávať papat tak si môžeš prepočítať, ze na 1kg váhy babatka ma mat 150-180ml denne. Vydelis počtom kŕmení a zistíš objem jednej dávky.. my sme podľa toho zistili ze sme malú prekrmovali ...
A tie ručičky v ústach môže mať aj na upokojenie ..namiesto cumla.