Aké umelé mlieko zaradiť do stravy dojčeného polročného dieťaťa?

6. dec 2022

Ahojte, dcéra má pol roka. Doteraz plne dojčená, začali sme už aj s príkrmami (zatiaľ len zelenina bez mäsa).

Moja otázka znie, aké umelé mlieko kúpiť a skúsiť jej ponúknuť... Ide mi o situácie, kedy by som potrebovala odísť z domu na pár hodín, tak aby jej muž mohol dať mlieko vo fľaške (odstriekať si vlastné sa mi nedarí, mlieka mám dosť, ale odstriekať proste nejde - spustí sa mi len vtedy, keď si priložím malú).

Ďakujem za tipy

lenuska9999
6. dec 2022

Každému bábätku sedí iná značka mlieka. Moja pije napríklad Nutrilon AR, pretože veľa zvracia. Môj starší mal to isté. Potom máš napríklad HA mliečka, ak máte v rodine nejakú alergiu. Sú aj bezlaktozove, bez bielkoviny kravského mlieka, proti kolikam atď.. ale ak nemá tvoje dieťatko žiadne takéto ťažkosti, tak ti stačí kúpiť úplne obyčajné umele mlieko. Napr Nutrilon, Kendamil atď..

amonet
6. dec 2022

skusila by som kendamil je sladky

petamich
6. dec 2022

my sme presli okolo 1. roka na Kendamil, bez problemov akceptoval

kuriatkocervene
6. dec 2022

Ja som prešla na UM v 9 mesiaci, ale u nás to bol boj, žiadne UM nechcel, nebol nikdy prikrmovany, tak si ťažko zvykal na novú chuť... naučil sa až keď som mu UM začala miešať s materským a postupne som materského dávala čoraz menej ...

veronika3110
6. dec 2022

Moja bola tiež plne kojená a um som kúpila len kvôli kasam, lebo som si tiež nevedela toľko mlieka odsat.. najprv som kúpila bebu, bola ok, ale drahšia.. potom som skusila mlieko z dm o polovicu lacnejšie (stojí 6€ krabica) a tiež je ok, tak šetrím, keď sa dá.. ale pravdupovediac keď ho ochutnam, mne to dm mlieko chuti oveľa viac

autor
7. dec 2022

Ďalujem veľmi pekne

mareri
17. dec 2022

skus nejake bio mliečko. Sunar ma vlemi dobře bio mlieko. Ale inak sa radi tažko, skušaj ktore mu bude chutit a podla toho vyberat

autor
18. dec 2022

skúsili sme kendamil.. čakala som hocičo, že nebude chciieť, alebo že ho bude vypľúvať, ale jej zabiehalo, proste z neho kašľala, a to vodu pije z tej istej fľašky, takže to asi nebolo silou prietoku... aj rozmiešané bolo dobre, skúšala som... nerozumiem, neviete prosím náhodou, prečo taká reakcia?