Ako zaplatiť parkovné - návštevné hodiny?

mama4444
6. máj 2024

prosim vas , kde sa platia tie navtevne hodiny u rodiny ( mala by som byt ako host ) rodic pozyva svoje dieta na navstevu
vie mimniekto poslat presny postup. dakujem
krasne

tanyan
7. máj 2024

https://doprava.trnava.sk/parkovanie/
Cez aplikáciu, ale musíš vedieť v ktorej zóne ideš stáť.

anesim
7. máj 2024

Cez aplikaciu, kde sa rodicia prihlasia, otvoria si tu svoju kartu na ich auto , a vpravo hore su tri bodky , kliknu a ukaze sa im kredit, podla toho, v kt zone stojis, tak tu vyberu a daju cas od - do.

fido69
7. máj 2024

@mama4444 @tanyan @anesim
To takto funguje v Trnave? Veď to je úplne pridrbaný systém. To ani vo Viedni nemajú. 😂

h2
7. máj 2024

@fido69 A chceš povedať, že v BA to snáď funguje ináč?

fido69
7. máj 2024

@h2 parkovanie je (zatiaľ) v každej mestskej časti inak. U nás zatiaľ v pohode. Ale viem, že sa robí jednotná parkovacia politika, kde budú pravdepodobne aj takéto psie kusy. Aj tak to nakoniec skončí, že platiť budú vždy všetci. Je to len dočasná pretvárka. Zaplať a dostaneš nejaké "voľné" minuty pre návštevy. Musíme si zvyknúť, že naše autá sa stanú jedným z nástrojov nášho zdaňovania.

h2
7. máj 2024

@fido69 Mám mamu v BA - Nové Mesto, nemá auto, tak má 200 hodín parkovania pre návštevy zadarmo. Ak by auto mala, tak má pre návštevy 100 hodín. Koľko sa platí, ak máš auto, to už neviem.

tanyan
7. máj 2024

@fido69 Ja som z BB a u nás to tiež idú zaviesť, tak sa už "tešíme." Konkrétne v pilotnej mestskej časti je permanentný podstav okolo 150 parkovacích miest voči potrebe. Takže si budeme musieť ako rezidenti platiť za to, že aj tak nebudeme mať kde zaparkovať.

mama4444
autor
9. máj 2024

@tanyan viem v ktorej zone , ale neciem kde co ako stlacit na stranke