CT v Trenčíne

danupas
12. apr 2024

Ahojte mňa by zaujímalo v com sa líšia CT v nemocnici a vo vojenskej poliklinike ? Je nejaké pracovisko menej kvalitné ... konkrétne to cť zariadenie ?
Aké máte skúsenosti ďakujem 😊

pink_lady
12. apr 2024

Skor je rozdiel len v tom ze vo vojenskej ti daju mozno skor termin. Ale zavisí tiež od poistovne.

gemerka17
12. apr 2024

@danupas porovnaj si prístroje aké majú na strane mapa slovenskeho zdravotníctva a uvidíš ktoré je kvalitnejšie

monillia
12. apr 2024

@danupas kvalitné sú obe, ale tuším v nemocnici teraz menili prístroj za nejaký novší

danupas
autor
12. apr 2024

@gemerka17 to ma nenapadlo prosím ta vedela by si ma nasmerovať kde to na stránke je ? Nenasla som žiadnu takú zalozku na porovnanie prístrojov len mi ukázalo koľko pristrojov

danupas
autor
12. apr 2024

@monillia mne vravela doktorka že majú tam mat nove ct a keď som tam volala mi povedali ze to nie je ale ct prístroj ale niečo iné neviem co konkrétne povedala

danupas
autor
12. apr 2024

@pink_lady áno to už som zistila len mi nejde do hlavy že vo vojenskej termín aj za týždeň a v nemocnici najskôr v októbri tak som chcela vedieť ci to je kvôli tomu prístroju alebo ze čím to je

daniela.ho
12. apr 2024

@danupas aku mas poistovnu? Lebo manzel dostal termin na ct v nemocnici skor ako vo vojenskej

dajda_01
12. apr 2024

@danupas majú nové MRI....tak predpokladám ze vo vojenskej robia len pacientov " z vonka" nemocnica robí primárne CT XY svojim pacientom denne + akutne prípady " z ulice"

danupas
autor
12. apr 2024

@daniela.ho ja mam union ale doktorka je sukromnicka takže napriek tomu ze mam žiadanku si to asi budem musieť hradiť sama

monillia
12. apr 2024

@danupas Keď si samoplatca je jasné, že ti dajú skorší termín,keby ideš cez poisťovňu tak ani vo vojenskej to asi nie je tak rýchlo. Ale môže to byť tak ako bolo vyššie napísané, nemocnica v prvom rade pre pacientov nemocnice a potom zvyšok

gemerka17
12. apr 2024

@danupas je tam taka mapka slovenska a pri každom je napísané aký je tam pristroj. Kvalita sa meria podľa počtu slides. 16 je najmenej a kvalita najhoršia. V Trenčíne ich mate obe. Tuším v nemocnici sú 2 pristroje. Jeden ukazuje ako 64 slides
A načo ideš na CT keď ho máš platiť ? A tiež CT akého orgánu ideš robiť?

danupas
autor
12. apr 2024

@gemerka17
Ja mam doktorku sukromnicku dala mi ziadanku a neviem ci to preplatí poisťovňa keďže som čítala aj take recenzie že mali ziadanku sukromnika doktora a musel si to platiť takže neviem ako to je co sa tohto týka.
Mam ísť na virtuálnu kolonografiu čiže brucho

gemerka17
12. apr 2024

@danupas ak lekár sukromnik nespolupracuje s poisťovňou tak určite si to cele zaplatíš a áno bude to dosť drahé. Určite to treba robiť na kvalitnejsom prístroji aby bolo všetko vidno a nemuselo sa to robiť znova z dôvodu, že na obraze bude machula.

andrea2323
12. apr 2024

@danupas oni ti povedia, keď sa budeš objednávať že či majú doktora v systéme a či zoberú od neho žiadanku, aby preplatila poisťovňa 🙂 len na to určite upozorni a spýtaj sa, keď sa pôjdeš objednávať. Ja som bola aj na jednom aj na druhom pracovisku, rozdiel nevidím žiadny, akurát si vyberieš podľa čakacej doby 🙂

andrea2323
12. apr 2024

@monillia
@danupas
Ešte dodám, že nie je pravda, že keď si samoplatca tak ti dajú skorší termín. Akurát nemusíš mať žiadanku (môžeš si sama ísť bez lekárskeho doporučenia) ideš do rovnakej čakacej listiny, nemajú dve.. neviem, či to je takto všade ale v TN to tak bolo, keďže som ich absolvovala v TN viacero 🙂

monillia
12. apr 2024

@andrea2323 čakacia doba záleží aj od poisťovne, to viem určite, keď prekročia limit v jeden mesiac napr na union ide do čakacky na ďalší, ak je na priamu platbu je to rýchlejšie

andrea2323
12. apr 2024

@monillia limity poisťovní - to nepopieram, ale písala si, že ako samoplatca ideš skôr. Snažila som sa to takto vybaviť presne tam, v čase mojej choroby, ale povedali mi vyslovene, že to, že som samoplatca sa nerovná, že idem skôr. Len to, že nemusím nosiť žiadanku 🙂

monillia
12. apr 2024

@andrea2323 napísala som to asi zle,samoplatca neznamená termín hneď, ale dá sa predpokladať, že je skorší. Dĺžka čakania záleží od poisťovne a aj úkonu. Tam kde je potrebný aj Dr sa čaká dlhšie ( majú prac. dobu tudim do 15) kde stačí laborant robia do 20

danupas
autor
12. apr 2024

@gemerka17 co som tam volala tak zevraj ten prístroj v nemocnici je novší ale najblizsi možný termín je až v októbri. To akú mám poisťovňu sa ma vôbec nepýtala. Len som povedala ze mam ziadanku od lekára sukromnicky.
Vo vojenskej že aj za týždeň zoberú.
Čiže som tak na vážkach že čo robiť ci čakať alebo proste ísť hentam. Len sa bojím ze to ct nie je až také kvalitné.

gemerka17
12. apr 2024

@danupas cestovať dalej nechceš ? Ohľadom toho či ti bude vyšetrenie preplatené z poistenia sa dopredu informuj v poisťovni. Zisti, či je tvoj lekár zazmluvnený poisťovňami. Väčšina tak je a pýtajú peniaze aj od pacienta aj od poisťovne. To len, aby si vedela načom si.

danupas
autor
12. apr 2024

@gemerka17 ja by som aj ďalej cestovala vieš mi odporucit iné ct ? 🙂
Jasne to sa určite spytam

gemerka17
13. apr 2024

@danupas pozri si tu mapku a hľadaj CT s pristrojom nad 64 slide alebo aspoň do 64 slides

danupas
autor
13. apr 2024

@gemerka17 idem pozriet tie v Trenčíne majú 16 zatiaľ čo som pozrela tu mapku.
Ja teda neviem co to slides znamená ale neškodná potom aj viac také prístroje? 🙂