Prečo nemám nárok na žiadnu dávku?

kikusa2111
7. feb 2012

Neviem kam mám túto tému zaradiť no asi nejskôr sem.Ste niektorá v situácii ako ja?Dostávam len 20 euro mesačne na mňa a dcérku.V novembri mi skončila materská a bola som sa spýtať na čo mám nárok no ale ževraj na nič,na hmotnú nudzu nemám lebo mám určené vysoké výživné od ex manžela,ktoré samozrejme neplatí ale to ich nezaujíma.Na sociálne dávky tiež nie lebo nemám 25 rokov.Tak kde teda žijeme ked ja s dcérkou musíme žiť s 20 eurami na mesiac ked len škôlka ma stojí 30 na mesiac...

sisaha
7. feb 2012

@kikusa2111 mas narok podat trestne oznamenie za neplatenie vyzivneho a vybavenie si nahradneho vyzivneho... Vidim, ze sa snazis otehotniet, takze urcite so svojim partnerom z 20-tich eur nezijes.

stela01
7. feb 2012

@kikusa2111 To ma mrzi :(
Exmanzela si uz udala ? za neplnenie si vyz. povinnosti ?

maznacik007
7. feb 2012

ja len nechapem preco sa za tejto situacie snazis o dalsie dieta... co sa tyka vyzivneho tak treba podat na ex trestne oznamenie a skusit si vybavit nahradne vyzivne od statu... ako treba skusit nejake brigady typu upratovanie strazenie deti, vykladanie tovaru v tescu

ani3012
7. feb 2012

súhlasím so @sisaha

anjelicek26
7. feb 2012

Pokial nezaplati tri vyzivne po sebe - dones vypis s uctu - treba na neho podat trestne oznamenie. Budes dostavat nahradne vyzivne od sudu a oni to od neho budu vymahat hoc aj exekutorom. Sudne poplatky bude ako neplatic - niest on.

ela2710
7. feb 2012

@kikusa2111 ja nechcem byt za zlu, ale ked ti uz mala chodi do skolky, mala by si si najst pracu, ak v tvojom okoli nevies najst, tak aspon brigady, tie sa daju najst vsade....

kikusa2111
autor
7. feb 2012

@sisaha Ale žijem.On má krčmu ale ledva má na šeky a tovar,teraz ani nechodí domov lebo nemá na naftu tak spí u rodičov ☹ Snažíme sa ale no,vlastne už ani nesnažíme je to komplikované len som si to nezmenila v profile

pacica
7. feb 2012

hm zaujimave,to prvykrat pocujem ze len 20 eur.teda ako to by si mala dostavat tych 190 nie?ci ako to je.vobec sa tomu nerozumiem,ale 20 je co pre boha

sisaha
7. feb 2012

@kikusa2111 a samozrejme ako napisala maznacik007, mas narok zamestnat sa 😉

kikusa2111
autor
7. feb 2012

@stela01 ešte nie teraz len budú 3 mesiace

stela01
7. feb 2012

@kikusa2111 Tak sa ihned priprav 🙂 vsetky podklady a hned ho udaj ..... 🙂

kikusa2111
autor
7. feb 2012

@maznacik007 Už som to tu písala že sa nesnažíme len som to tam nezmenila,proste som ani nevenovala pozornosť tomu prečo to tam mám...Brigády? 🙂 Som sa pýtala v kauflande,tescu,hypernove a nikde nechcú a ževraj ked neviem po madarsky nevezmú ma nikde.Momentálne som 2 mesiace bez práce a zhánam kde sa dá

anjelicek26
7. feb 2012

@kikusa2111 - pozri kazdopadne chod na urad prace sa prihlasit ako nezamestnana, lebo teda od novembra za teba uz stat neplati ani ziadne odvody a bude ti krasne rast dlh v zdravotnej a siciallnej poistovni a to nie je malo.

A aj keby mal krcmu kvoli tomu predat, to dieta musi jest, jeho chyba, nech si najde inu robotu.

kikusa2111
autor
7. feb 2012

@ela2710 Ja neviem prečo sa tu všetky na mňa osočujete?Ja si tu brigádu hladám ale tu v nz to nieje momentálne reálne a za 2 mesiace si nájsť prácu nieje bohviečo.Neviem po madarsky tak ma nikde nechcú a nechápem prečo to všade vižadujú ked sme na slovensku!!!!!!!!!!!!

stela01
7. feb 2012

@kikusa2111 A ty si po materskej nezbehla na urad prace ? nikde si neni momentalne evidovana ,ani na socialke ?

kikusa2111
autor
7. feb 2012

@anjelicek26 Ja som vedená na úrade práce 2 mesiac a krčmu má moj terajší priatel,Ex pracuje pre ADLO

sisaha
7. feb 2012

@kikusa2111 trosku mi to pride tak, ze hladas ako to nejde, nie ako to ide.. Co tak roznasanie letakov? Alebo dochadzanie za pracou do blizkeho vacsieho mesta a hladat pracu tam? Byvas sama, alebo s rodicmi, alebo u priatela?

kikusa2111
autor
7. feb 2012

@stela01 Som všade vedená samozrejme

anjelicek26
7. feb 2012

@kikusa2111 - pozri da sa vybavit aspon neplatena rodicovska dovolenka, aspon odvody budu zaplatene alebo teda sa prihlasit ako nezamestnana, hocico, len aby ti nenabiehalo 50€ za zdravotku kazdy mesiac, mozno je to uz viac, socialna poistovna netusim. Treba toto rychlo poriesit.

Nepytala si sa v skolke, ci by nepotrebovali vypomoc? Kazde euro dobre a bola by si pri malej, mozno by ti napr. odpustili poplatky za skolku. Mozno je to len taky napad, ale realizovatelne to je.

sisaha
7. feb 2012

@kikusa2111 a co tak nechat tvojmu ex stahovat vyzivne rovno z vyplatnej pasky zamestnavatelom? to sa takisto da vybavit..

stela01
7. feb 2012

@kikusa2111 A zo socialky dostavas co ? kolko , mala ti chodi do skolky ?

@anjelicek26 Pani uvadza ze je vedena , tym padom zdrav. poist jej plati stat .

kikusa2111
autor
7. feb 2012

@sisaha Ja viem a preto si asi prácu hladám,prečo tu každá píšete o tom že niesom zamestnaná ved za 2 mesiace sa to hladá tažko.Hladám ako sa dá a všade

anjelicek26
7. feb 2012

@kikusa2111 - jj ale dovtedy by ti mal stat trochu pomoct a pomoze ti nahradnym vyzivnym alebo tym, ze ex pritlaci k muru, kazda moznost dobra, su to peniaze, co patria dietatu. Treba to zacat riesit sudnou cestou, ved on ma nedoplatky za tri roky, ci predtym platil (?)

sisaha
7. feb 2012

@kikusa2111 a preco si si ju zacala hladat iba pred 2 mesiacmi. Mne konci rodicovsky v juli, ale uz teraz aktivne hladam...(pre istotu, ak by ma prepustili z mojho zamestnania)

kikusa2111
autor
7. feb 2012

@sisaha Ved a kde asi hladám?Práve v meste lebo ja som s dediny,U nás roznášajú letáky už 3 ženy.Bývam u rodičov a láskavo mi tu nerozprávajte že skôr hladám ako to nejde ked tu nežijete kde žijem ja.Ked chcete urážať či sa hádať nemusíte sa zapájať

ela2710
7. feb 2012

@kikusa2111 nikto ta neosocoval, ale hladas len moznosti prispevkov, na profesii a kariere je vela volnych miest, urcite aj nove zamky by sa tam nasli, ja som si cez profesiu nasla brigadu v kauflande, potom som brigadovala v tescu, roznasame letaky, ked sa chce, tak sa da, a na vykladanie tovaru alebo roznos letakov, ci upratovanie jazyk nie je nutnost... teda ja ta nijako neosocujem,ani sa do teba nenavazam, len hovorim, ze sa neda len spoliehat na stat

sisaha
7. feb 2012

@kikusa2111 este mi povedz prosim ta, co si urobila preto, aby si dostavala vyzivne na dceru. Napriek tomu, teda ze otec ti neplati..

kikusa2111
autor
7. feb 2012

@anjelicek26 v škôlke sú 8sme a už jednu prepustili.Som z dediny nie mesta

ela2710
7. feb 2012

a tiez nechapem, ze ak niekto zije z 20 eur na cely mesiac, ma stale dost penazi na internet ci mobily 😕

stela01
7. feb 2012

@kikusa2111 a Mala ti chodi do skolky ?

sisaha
7. feb 2012

@kikusa2111 ale teraz zacinas byt nervozna ty, nikto tu predsa na teba neutoci....Len sa pytame a hladame riesenia..