Vekový rozdiel 8 rokov medzi súrodencami

bjl0803
24. júl 2020

Ahojte mám otázočku mám pomaličky 8 ročnú dcéru a teraz čakáme druhu babu ktorá sa má narodiť v septembri. Je to veľký vekový rozdiel? A čo pôrod budem ako prvorodička po takom čase ? Aké máte skúsenosti ?

0silvia0
24. júl 2020

@bjl0803 vekovy rozdiel sa neda zmensit, takze to bude musiet byt ok. Ale starsia je uz velka, tak mladsiu snad bude brat super. Medzi mnou a sestrou bol rozdiel 11 rokov, ja som ju uz brala ako polodceru/polosestru. Taky naozajstny sestersky vztah to veru nebol ako som mala s o 2 roky mladsou sestrou.

evuska32
24. júl 2020

Ja mam rozdiel 9 rokov, prvy je syn a druha dcéra... Je to dosť, hrat sa spolu nebudú, ale aspon sem tam postrazi. Citila som sa ako prvorodicka, ale teraz velky rozdiel nie je az tak ojedinely

vamajka
24. júl 2020

Medzi synmi mam 7,5r. rozdiel. Druhy porod bol v pohode vecer o 11 prve bolesti a o 1.30 uz bol na svete, ale ja som aj 1. porod mala rychly . Co sa tyka rozdielu medzi detmi nie je to dobre druhy raz by som mala max. 4-rocny rozdiel . Starsi ma teraz 21 mladsi 14 starsi je na vyske potrebuje sa ucit mladsi zas si chce pustat hudbu,stavat puzzle navzajom sa v 1 izbe vyrusovali tak sme 3 roky dozadu sa prestahovali do 4-izb. a uz je to fajn no stale sa hadaju akosi nemaju spolocne zaujmy no to sa ani v takom veku asi neda. Rataj s tym do buducna, ze bude nevyhnutne aby mala kazda svoju izbu. Mladsi uz spi starsi si este cita no v jednej izbe by byt nemohli

nikaeli
24. júl 2020

moja slecna ma 13 a drobec 2,5 💕 mam dvoch jedinacikov..

moj brat je odomna 8,5 roka mladsi..

tazko povedat, ci je to velky rozdiel..
mozno je to pri rovnakom pohlavi ine..
ale.. kym som sa ja potrebovala ucit do skoly, on po izbe rozkladal lego, ktore som potom musela upratat.. atd..

myslim, ze vela zalezi od pristupu rodicov, od povahy deti (hlavne toho starsieho)..

vilma7
24. júl 2020

Sestra má 10.5r.rozdiel a teda je, vravela že v druhom živote by to takto určite neriešila, ale ináč to ani nešlo keďže deti majú iných otcov. Teraz má synovec 22 a neter 11.
A pôrody mala obe dlhé, ťažšie. Ako keby to bolo 1x. Ale nikde zas nie je pravidlom, že druhý musí byť super a rýchly.
Kamoška zas rodila po 14r.a pôrod mala 2.hodinovy.

luccija
24. júl 2020

@bjl0803 čím väčší, tým lepšie😊nie je nič horšie ako mať deti hneď po sebe.Prva je samostatná, rozumná ty oddýchnutá od vstávania.Urcite sa spolu zahrajú.Vobec nie je dôležitý vekový rozdiel, ale povahy deti😊mladšia sa od staršej veľa nauci

domculik
24. júl 2020

@bjl0803 Vies co je to velmi individualne. Medzi mnou a segrou je 9,5-rocny rozdiel, ked sa narodila, bola ako moja babika, dievcata sa rady hraju s babatkami 🙂. Neskor samozrejme trosku na obtiaz, lebo pubertacka verzus skolkarka, bol to moj maly krpec. Ale teraz, ked ja mam 34 a ona 24, je to super. Sme rady, ze jedna druhu mame, pokecame, poohovarame, neriesim vobec ci by bolo lepsie, keby bol vekovy rozdiel mensi. Poznam vela surodencov, ktori maju aj maly vekovy rozdiel a nerozumeju si. Verim ze tvoje baby sa budu mat urcite rady ! 🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monykam
24. júl 2020

ja mám 7 ročný rozdiel , dievčatá, no najprv staršia na nu žiarlila, teraz ma mladšia dva roky, všetko jej berie, sem tam sa hádajú, sem tam lúbia 🙂

yanni
24. júl 2020

@monykam ja mam zase medzi babami 3,5 rocny rozdiel a mliadsia na starsiu ziarli. A mladsia tiez starsej berie, starsia jej to zase z ruky vytrhne a takto stale dookola. Hadaju sa o preteky. Starsia ma presne 5 rokov a jeden tyzden a mladsia 18 mesiacov. Ja mam brata o 6,5 roka mladsieho a tiez sme sa "mlatili", hadali, tiez mi liezol na nervy, ked mi stale chodil do skolskych veci atd. Ale teraz ako 40 + a 30+ by sme jeden pre druheho urobili (takmer) vsetko. Mame super vztah. Ono trenice medzi detmi boli, su, aj budu a nezalezi na veku alebo vekovom rozdiely. A ci si budu rozumiet v dospelosti zalezi uz len na nich.

10zabka
24. júl 2020

medzi mojimi chalanmi je 11-ročný rozdiel. Takmer na deň 🙂 Oba pôrody boli "v pohode" (vrámci možností 🙂), druhý bol znesiteľnejší, možno preto, že som vedela, do čoho idem. Bolo celkom vtipné mať dvoch prvákov. Starší išiel na výšku a mladší na základku 🙂 Ak to nesedí, tak to bude tým, že starší išiel do školy ako 6-ročný a základka bola osemročná a mladší išiel na základku o rok neskôr, ako 7-ročný 🙂

yanni
24. júl 2020

@10zabka Musism sa pousmiat. Ja budem mat v septembri nieco podobne, co sa skol tyka. Medzi 3tim a 4tou je 5,5 rocny rozdiel. Chlapec ide do 1. rocnika na strednu (u nas je zakladka 4 roky) a copana ide do prveho rocnika na zakladku (tiez to nesedi, copana ide do skoly o rok skor. Pred tyzdnom mala 5 rokov). A ak sa nic nepototo, budem mat toto o par rokov zase. Copana pojde do 1. rocnika SS (cize celkovo 5,. ročník) a najmladsia (teraz 18 mesacna) pojde do prveho rocnika ZS (4 mesiace pred jej 6timi narodeninami).

0silvia0
24. júl 2020

@yanni tak my sme mali velke stastie. U nasich deti nikdy neboli ziadne trenice. Oni sa lubili ako kone odjakziva... A pritom chlapec starsi a dievca mladsie. Nikdy na nu neziarlil, od prveho momentu ju zboznoval... Teraz ked je dcera velka, prezradila, ze ona mala zasa brata ako obrovsky vzor😁 neviem sice v com, asi v jeho nesputanej povahe🙄
Ale nasi su taky bezny vekovy rozdiel 2 roky a 4 mesiace.

miadi
25. júl 2020

U nas je rozdiel 4.5 r a je to super lebo sa miluju. Mala od zaciatku este v teho bozkavala brusko.. a hoci chcela povodne sestricku z brata je mega stastna zjesla by ho. Podla mna je to individualne ako si dve ppvahy sadnu. Mala je bujna tornado a maly je kludas pohodàk no miluje ked okolo neho skace robi somariny on sa tomu smeje. Raz ju kamoaky babo chmatlo za vlasy vyšticovalo tak plakala a uz ho nechcela vidiet hoci bola z neho najprv nadšena( este ked som bola teho) a ked ju chmatne maly tak sa este teši že sa jej venuje.😂aj ked niekedy krici o pomoc nikdy sa nanho nehneva este ho za to vybozkava. ( ona 5r on 6m) maly ked ju len vidi sa tak teši trepoce chechtà.. Cize ide o to aka je tvoja dcera ci chcela surodenca ci mà rada spolocnost. ( plus ci budes mat stastie na kludne nenarocne babo ktore je na zjedenie ) nebudes ako prvorodicka kazdy porod je iny . No telo si pamata a aj ty uz vies ake to je. Moj prvy trval 37h a posledny 4h od podania vyvolavacky . Ten prvy bol masaker na vydrž druhy x som myslela ze to nedam ale bolo to ovela kratsie a v podstate super nemala som taku traumu ako prvy x. Bude to dobre neboj.

dajna11
25. júl 2020

medzi mojimi je 10rokov rozdiel. a aj ked som to tak neplanovala ....nemenila by som...jasne ze kym ten mladsi bol maly tak dcera starsia frflala....ale to tak mozno rok....potom bol jej maznacik a teraz je mi velkou oporou....pomaha mi s nim vela....vela sa s nim nauci co uz mne v novom syseteme skolskom vela krat nezapina....maju sa velmi radi...az sama som prekvapena ako velmi. porod druhy bol rychlovka....sotva ma stacili doniest na porodnu salu....mne sa ten vacsi vekovy rozdiel celkom pacil....starsie dieta v podstate samostatne a viacej som si uzila mladsieho

dominika_sk
25. júl 2020

Ja mam dvoch synov s osmeročnym rozdielom. Starši maleho prebali, nakrmi, zabavi, keď ideme vonku dam mu maleho do kočika a v klude si možem isť pobrať veci a keď mu lezie na nervy tak odide si robiť svoje bez toho aby žiarlil alebo hadzal sa po zemi😂 uplne super😊

lauriema
25. júl 2020

@bjl0803 Ahoj ja mam 3 deti a medzi najstarším synom a najmladšou dcérkou je tiež 8 rokov. A je to super Ak niečo potrebujem syn ju postrazi pokocikuje po byte samozrejme. Ide do obchodu. Je to veľká pomoc. Manžel je stále v práci. A tu 5 ročnú dcérku pol ročne babuľko nezaujíma.

autumm
25. júl 2020

Ahoj. Moj brat je odomna o 8 rokov mladší. Keď sme boli malí moc sme si nerozumeli. Predsa len kym on vyrastol na hranie ja som bol teenagerka. Čiže sme nemali spoločnú tému. ale postom času sme si nasli k sebe cestu a moc sa teraz ľúbime. Za svojho brata by som obedovala svoj život. Ja uz som dospela, on tiež čiže spoločne temy, problémy

erikaa09
25. júl 2020

Za mna super. Syn mi pomaha. Je uz rozumny. Aj postrazi. Aj sa vyhraju. A zamna druhy porod bol lepsi. Pri prvom davali vyvolavacku a pri dcerke som dostala kontrakcie ale to ma asi kazda mamicka ine

zuzankamalikova
25. júl 2020

Mam vekovy rozdiel 18 rokov medzi 2 a 3...rozdiel no urcite bol....ked som mala syna mala som 20 rokov mlade telo,ani som nevedela,ze som v tom aj porod bol ok...pri dcerke v 38 rokoch,ti bolo samozrejme ine...cele tehotenstvo som vnimala inak,a porod,aj porod som vnimala inak...otvarala,som sa rychlo aj porid bol di 4hodin aj s kontrakciami....myslim,ze po 8 rokoch to u vas nebude žiadny rozdiel...skor to druhe pojde rychlejsie a lahsie na svet 😊

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
basska_b
25. júl 2020

Porod samotný určitě nie, telo si pamätá, že už rodilo. Ale skôr potom starostlivost o dieťa. Všetko bude pre teba možno zasa ako prvýkrát 😀
Môj muž ma brata o 8 rokov mladšieho a nemajú spolu nejaký bližší vzťah. Manžel sa musel o neho veľa starať, keď bol malý, strážiť, kočíkovat. Osobne si myslím, že to nie je správne, presúvať rodičovské povinnosti na súrodenca. Ale to sa bratom stáva. Aj môj tatko s bratom nemajú nič moc vzťah a to je medzi nimi 3 roky.

joysi
25. júl 2020

Ahojko môj najstarší má 14, stredný 10 a najmladší 7 mesiacov...tiež sa toho obávam ako budú spolu vychádzať, keď drobec podsrastie predsa len je to veľký vekový rozdiel....zatiaľ stredný drobca zbožňuje, starší no povedzme je to pubertiak 😊

martinka13
25. júl 2020

Ja mam medzi synom a dcérou 6 ročný rozdiel bez 3 dni presne. Maju krasny vzťah. Nemenila by som. Podla mňa je to na palicu mat deti hneď jedno po druhom. Aspoň co vidím v okolí....

dkethe
25. júl 2020

Ja mam deti 3.5 a takmer 1.5 a som POLOMRTVA :D :D je to brutalne tazke. Vsetko ma pre a proti, treba sa zamerat na to pre, kedze zmenit to nevies 🙂 len si udrzte rodinne zvyky co mate teraz, a babatko sa prida, nie ze zmenite vsetko a prisposobit sa bude musiet starsia.
A na porod sa pripravuj podla modernych moznosti... Dnes fici aniball, hypnoporod - psycho priprava, zazmluvnenie dr, porodny plan. Aj viac rodicky mali napr. 4. Ty porod zly, to je indivind

natalief
25. júl 2020

Napr ja mám rozdiel s mojím bratom 15 rokov 🙂 keď mal 15 tak som sa narodila a mama vravela že by nemenila 🙂 krásne jej pomáhal vedel má postrážiť zahrať sa somnou takže sa toho nebojím aj keby mám druhé bábo ooooo veľa neskôr

monro
25. júl 2020

@bjl0803 medzi mojimi detmi je presne 8rokov. Starsieho mam chlapca. Mladsie je dievcatko. Medzi nimi to bolo vzdy v pohode, az teraz, ked ma dcera 8, zacala do syna zabrdat. On je v puberte, takze sem tam po sebe kricia. Ja ale tento rozdiel nelutujem.

bjl0803
autor
25. júl 2020

Tak ďakujem A odpovede ....áno bude to zaujímavé myslím si .... Každým dňom jak sa to blíži sa teším viac ...tak isto aj dcéra sa teší ale skôr si myslím že nevie do čoho ide bojím sa že bude žiarliť je ťažká povaha miluje pozornosť a je zvyknutá že väčšinou všade kde ideme je pozornosť len na nej a teraz príde to malinké a samozrejme všade kde sa pohneme bude nunututu a staršia bude v úzadí bojím sa toho aby tým neutrpela máme skvelí vzťah mala som ju v 19 je rozumná na svoj vek vyspelá len neviem ako bude toto brat zatiaľ sa mi zdá že bude zodpovedná a bude sa snažiť pomáhať mi ( jasné že ju nebudem nejak zneužívať ) neľúbi sami keď súrodenec ,,vychovava'' .....

0silvia0
25. júl 2020

@bjl0803 nas mama tiez nikdy nezatazovala starostlivostou o najmladsiu sestru (mladsiu o 11 rokov), ani raz som ju nebola kocikovat. Vzdy tvrdila, ze si dieta po tridsiatke chce poriadne vychutnat🥰

lindusss2016
25. júl 2020

@luccija to si napisala velmi cudne, ze nie je nic horsie ako mat deti po sebe... teda ja po sebe mam a taku obrovaku lasku a puto maju medzi sebou, ze nelutujem absolutne a urcite to stoji za vsetky "starosti". Teraz maju 2 a 4 a vedia sa krasne sami zahrat, uplne si vystacia, akurat vonku si to vyzaduje vacsiu ostrazitost.
@bjl0803 nakolko tvoja starsia je dcera, budes sa na nu urcite moct spolahnut a drobca ti bude vediet aj strazit, aj sa s nom zahrat, ale partaci uz z nich nebudu, to vsak neznamena, ze nemozu mat pekny vztah. Ja mam sesteu o 18 rokov starsiu a velmi sa lubime a stojime pri sebe.