Tretie dieťa - za a proti

anitka88
22. jan 2018

Ahojte,mame doma 6 rocneho syna a 3 rocnu dcerku. Maly je celkom citlivy a ziarlivy,mala je ziva a vesela . Uvazujeme este o 3. dietatku,len neweiem ci by to bolo sprawne rozhodnutie ked syncek je uz aj teraz dost mrzty koli sestricke,citi sa odstrceny a menejcenny.😑😢. Pomozte skusenosti neikto

sissy27
22. jan 2018

@anitka88 tak vy si poznáte rodinnú situáciu najlepšie, nikto iný to za vás nezhodnotí a už vôbec nie z týchto pár viet... ale úprimne, aby mi dieťa rozhodovalo, či ešte môžem mať ďalšie alebo nie, tak to si neviem predstaviť... Možno sa mýlim, ale 6ročný sa mi zdá už dosť veľký na to, aby robil nejaké scény kvôli mladšiemu súrodencovi, možno by som zvážila aj poradiť sa so psychológom..,

vanesanova
22. jan 2018

@anitka88 zapracuj na tom aby sa syncek necitil menejcenny ani odstrceny jednoduche!a ak sa citis na tretie babo neni o com ved to ti moze vela bab len zavidiet aj ja!ja mam len jedno a chcela by som este druhe ale uz je tam vysoke riziko.maly je dovod na to preco rozmyslas ze dalsie nie ale preco sa s nim neskusis uz o tom porozpravat?ved ma uz dost rokov aby to pochopil

alda28
22. jan 2018

Ja mám 9rocneho a stále ziarly na 6rocnu sestru.Teraz čakám tretie,tiež som zvedavá aký bude.Ked som sa pýtala,či by chcel súrodenca,tak povedal,že šteniatko,takže neriešim😀😉.Ale budem stiskat a venovať sa obom deťom rovnako kým sa tretí drobec nenarodí.A potom sa budem tiež snažiť venovať všetkým.Musi z toho jednoducho vyrásť.Vie,že ho ľúbime a vždy ľúbiť budeme a to svojim deťom stále hovorím.😉

deti95060810
22. jan 2018

asi by som neskákala tak ako mi píska dieťa.... troška zavčasu budem robiť ako dieťa si praje....😉

wikiwiki
23. jan 2018

@anitka88 dieťa si zvykne a možno práve to, že bude mať ešte menšieho súrodenca ho tie stavy možno prejdú

anitka88
autor
24. jan 2018

Dakujem za odpovede,😉 vela ste mi pomohli