Tiež musíte v tehotenstve jesť tak často?

ivkav5
28. sep 2023

😂 myslím to smrteľne vážne…keď si nedám každú hodinu niečo jesť, tak mi okamžite začne byť zle od žaludka, divný pocit, ako keby mi bolo ťažko, grgam “na prázdno” a škrvá mi v bruchu 🙈 zjem síce málo, ale jem vkuse🙈 ešte aj spať idem hladná a potom mi je ráno blbo😅😅

saxana000
28. sep 2023

Musim jest minimalne 5x.denne cca kazde 3.hodiny..rano jogurt s rozkom o 10 zemla salam syr alebo parky o 13 normal obed z maleho taniera o 15 vacsiniu nieco sladke alebo ovocnu misu o.18 vecera.v noci mi netreba ale rano ked sa zobudim hned letim pre ten jogurt co mi v bruchu skvrka.. pred dvoma tyzdnami.som este nedakazala jest vobec jednu piskotu som hryzla.10.minut a cely den som prelezala v pisteli

ivkav5
autor
28. sep 2023

@saxana000 no jaa som si myslela, že na mňa prišli nevoľnosti minulý týždeň, tak som nejedla nič a bolo to na nevydržanie, cítila som takú ťažobu na žaludku..potom som ale prišla na to, že práveže musím jesť aby mi nebolo zle a teraz už to je vďakabohu tak, že mi je blbo len fakt od hladu🙈😅 dúfam, že to teda tak aj ostane.. ale áno, tiež mám cca taký režim ako ty

lenkatroj
28. sep 2023

ja som si taketo uzila prvy trimester druheho tehotenstva. Ak som si 45 minut nic nedala, tak mi bolo blbo, ale nikdy som nevracala. Chvilu pomahali zazvorove cukriky/lizatka (kupovala som v lekarni) alebo nejake "fit" keksiky so zazvorom. No potom som ho nejaku dobu nemohla ani citit. Tak som bola ako zajac a chrumala mrkvu, uhorky, papriku, ladovy salat, jablka a podobne zalezitosti - nieco do brucha ale zaroven take, aby som prilis nepriberala. Bonus naviac - vela vitaminov 🙂 Po tom cca 3-tom mesiaci to preslo.

zorkahorka
28. sep 2023

Jedla som kazde 2-3 hodiny, inak zaludok ako na vode. Kedze som nemohla v noci spavat, chladnicku som otvarala sj o pol 3 ráno. Feeest som pribrala 😁 no ale ked musis, tak musis 😆

jablkovastrudla
28. sep 2023

Som v 20 tyzdni a som hladna nonstop. Aktualne veceriam 😏

ivkav5
autor
28. sep 2023

@jablkovastrudla jooj dobrú chuť prajem 🙏🤣 treba si dopriať…a ja hneď chúťky, takže už idem po niečo🤣

ivkav5
autor
28. sep 2023

@lenkatroj ďakujeem pekne, ja tiež keď sa nenajem, tka okamžitee bolesť brucha🙈 tak radšej papkať🤣 len nie som najchudšia, tak sa trocha obávam nárastu hmotnosti..zatiaľ som ale schudla 3kg 🙈🙈

ivkav5
autor
28. sep 2023

@zorkahorka presnee ja to tiež tak mám🙈🤣no tiež sa toho bojím, že priberiem veľmi…

lenkatroj
30. sep 2023

@ivkav5 tiež som nechcela priveľa pribrať, tak som vedome vyberala málo kalorické jedlá, hlavne tú zeleninu. Nakoniec som počas celého tehotenstva pribrala 12 kg, z toho 6 kg v prvom trimestri... takže sa to dá zvládnuť aj bez +25 kg.