Surové cesto v tehotenstve

5. dec 2023

Zdravim , viem ze surove vajicka su zakazane v tehotenstve ale pocas vianoc pečiem na zakazku a testo ochutnat musim . Je to problem? Moze sa nieco stat babätku?

ana82
5. dec 2023

hej začne ti kysnúť v bruchu a budeš raz taká🙈 Pane Bože šak zdravý rozum, predsa ho nezješ kilo čo by sa ti malo stať

gejb
5. dec 2023

@ana82 Surové vajíčka sa nejedia z padneho dôvodu -
Kvoli možnej salmoneloze. Takže otázka je podľa mňa úplne normálna.

ana82
5. dec 2023

@gejb a čo sú v tom ceste len surové vajcia a zje ho kilo a tiež teda nevidím dôvod koštovať každé cesto

viestta
5. dec 2023

@gejb zas salmoneloza v zime u vajec z kontrolovaneho chovu je dost nepravdepodobna. Okrem toho na to aby salmoneloza naozaj vypukla musi byt velka davka bakterii, tie sa mnozia v nespravne skladovanych potravinach, alebo oslabeny organizmus. S malou davkou salmonelly si zaludocna kyselina poradi skor ako sa zacnu mnozit a sposobit problemy

majamat
5. dec 2023

@ana82 to je jedno, staci male mnozstvo nakazeneho vajca a mas salmonelu.

majamat
5. dec 2023

autorke, ja vzdy ochutnavam cesto, kedykolvek, v ktormkolvek obdobi a v zivote som salmonelu nemala. a neboli ani vzdy uplne ceerstve vajcia. zas kazde vajce nakazene nie je.

medda_beda
5. dec 2023

Keby som sa nad týmto mala zamýšľať vždy keď robím palacinky alebo koláče 😏 a to mne to cesto chutí 😂.
Tak by som si nemohla dať v lete ani hranolky s tatarkou na kúpalisku.

gejb
5. dec 2023

@viestta jasne, pravdepodobnosť je nízka. Ale vysmievať sa jej za taku otázku je primitívne.

viestta
5. dec 2023

@gejb apelovat na zdravy rozum nie je vysmech

ana82
5. dec 2023

@gejb bolo to myslené ironicky a nie ako výsmech, to by čo všetko nemohla jesť, aby náhodou niečo nechytila

danica2711
5. dec 2023

prečo MUSÍŠ ochutnať cesto? Ja teda nepečiem na zákazku, len pre nás, ale jakživ som neochutnávala surové cesto. Veď načo, keď tam dám všetko, čo tam má byť, chutí tak ako má, či? Zatiaľ sa mi všetky koláče a zákusky vydarili

mandzula
5. dec 2023

@autor preco musis ochutnavat cesto? Ved ked tam das vsetko, co je v recepte, tak bude presne take, ako ma byt.
Ja surove cesta milujem, ale v tehotenstve by som pri tych vajcovych neriskovala.

marianarem
5. dec 2023

Ja som sa v tehotenstve vyhybala surovym vajickam. Ale neskor som sa docitala, ze pravdepodobnost nakazy je velmi nizka, vraj infikovane je len jedno z 20000 vajec. V podstate ja som odjakziva ochutnavala kazde cesto, v detstve bolo beznou sladkostou zltko s cukrom, vajce namakko sa casto robilo. A nic. Synovi tiez davam ochutnat z cesta.

leka29
5. dec 2023

Skús dat len na jazyk to už pocitis chut a vypľuj. 🙂

diewcatqoo
6. dec 2023

Nikdy neochutnavam cesto a vzdy, pokial idem podla receptu, je dobre.