Vývoj dieťaťa - držanie hlavičky a samostatný sed.

nikoleta17
6. mar 2020

Ahojte odkedy udrzi dietatko uz same hlavicku?a kedy zacne prvy krat sediet?

deedol
6. mar 2020

existuju orientacne tabulky, ale je to velmi individualne. preco sa pytas? kolko ma tvoje dieta?
o hlavicke som nasla, ze do 6m. sed je fakt individualny, niektore deti dokonca skor stoja ako sedia.

nikpa
6. mar 2020

@nikoleta17 hlavičku okolo 5 mesiacov a sedieť môj začal keď mal 9 mesiacov sám, bez opory. Ale predtým som ho nijako nepodopierala nasilu ani ho nedávala sedieť s oporou, proste az kým sa sám pekne neposadil, netreba to siliť.

selest
6. mar 2020

Moj hlavicku drzal ako 2-3mesacny. Sadol si sam 4-5 mesacny. 6 mesacny uz stal pri nabytku
Je to velmi individualne kazde dietatko je ine.

v_alika12
6. mar 2020

najviac dietatu pomozes ak mu nebudes pomahat 🙂 pre spravny vyvin je dolezite aby vsetko zvladlo same,bez pouzitia pomocok (behak, podkladanie vankusom),dolezite je stvornozkovanie. dieta treba len spravne motivovat.nas sedel sam v 10 mes,chodit zacal 13,5mes. najprv plazil, potom stvornozkoval, sadol si zo sikmeho sedu, chodil. tabulkovo 🙂 niektorym sa zdalo ze uz mal davno robit to ci ono.no nie je to pravda

fridi96
7. mar 2020

Držala hlavičku keď mala 2-3 mesiace sedela keď mala 5 teraz ma 8 stvornozkovat ešte nechce ale chodit by už chcela 😂 sesternica zase stvornozkuje ale nespraví ani krok a ma 10mesiacov je to veľmi individuálne ja dom napr. vôbec nestvornozkova keď som bola mala