Vývoj bábätka - čo má ovládať v 5. mesiaci?

2. sep 2022

prosím vás ked je v knihe napísané čo by malo dieťa v 5. mesiaci života ovládať myslí sa tým prebiehajúci 5ty mesiac (čiže bábo má napr 4 mesiace a 10 dní) alebo až ked dosiahne 5 mesiacov (teda ked má 5 mesiacov a 10 dní)

miskamicha
2. sep 2022

Hlavne nie vzdy platí co je v knižke. Ja osobne som to brala tak ze az dosiahne 5 mesiacov. Vyvoj kazdeho babatka je individualny 🙂

kacena4
2. sep 2022

v knihe nie je napisane co by dieta malo v danom mesiaci ovladat, je tam napisane ze toto su aktivity ktore cca 50% deti ovlada v danom mesiaci, t.j. 25% deti to ovlada skor a 25% deti to ovlada neskor ako v danom mesiaci, takze. a co sa tyka ratania mesiacov tak 0-4 tyzden je 1 mesiac takze si to vyrataj - hlavne nezabudni info je orientacne

dskjhfdlkdjhl
2. sep 2022

Si mama, nie inspektorka. Venuj sa dietatu a nesleduj tabulky. Chodis urcite pravidelne do poradne, doktorka by Ta upozornila, keby nieco bolo oneskorene. Hlavne svoje dietat s inymi detmi neporovnavaj.

christinka1
2. sep 2022

To ako ozaj sa chceš riadiť podľa toho čo je kde napísané???🤦🤦🤦🤦 Veď každé dieťa je iné... Kks nikdy som toto neriešila a dupľom nečítala, čo má moje dieťa už vedieť, robiť.. niektoré matky ako no comment 🙈🙈🙈🙈

autor
3. sep 2022

ach nechcem nič riešiť podla knihy len sa zo zvedavosti pýtam ako je to myslené..
...je mi jasné že každé dieťa je iné a vyvíja sa inou rýchlosťou ....

beata_k
3. sep 2022

Tak potom na co konkterne sa pytas ked vies, ze kazde dieta je ine?

vahcaac
9. sep 2022

To čo sú za komentáre ? Primitívne. Totálne. Mám 6 mesačného syna, ktorého sledujem a sledujem aj to čo by mal v danom mesiaci vedieť. Nejde mu vôbec druhé vzpriamenie, ani sa na poradniach nepriťahuje do sedu (hlavu drzí pekne). Začala som to riešiť ako "premotivovana" tabuľková matka a aj sa našiel dôvod a od utorka cvičíme vojtovku. Čiže keď máš nejaké pochybnosti, tak pátraj.