Vymýšľanie detičiek v obchode

22. apr 2024

Čo platí na vaše deti (najlepšie okolo 2 rokov), keď chcú v obchode čokoládu, džús, lízatko..... A vy im to nechcete kúpiť a robia cirkus kvôli tomu ? Keďže nie pri každej návšteve obchodu mu chcem niečo kupovať. Vďaka

michaela789
22. apr 2024

Odviesť pozornosť. Žiadne dohováranie a vysvetľovanie v tomto veku podľa mňa nemá šancu.

filipka250
22. apr 2024

Vopred sa dohodneme, ze nebudeme kupovat sladke. Ked je aj tak cirkus, tak je. Obcas sa hanbim, ale nepovolim.

koniarova
22. apr 2024

Vždy jedna malá sladkosť a koniec.

hortenziaj
22. apr 2024

Ja mam papierik a ceruzku alebo mobil, a teda poviem ze zapiseme, aby sme vedeli čo si prajú a dakedy kúpime. Jasne ze všetko chcú zapisovať, tak s atvatim ze hej, opíšem hračky, že zápisujem ze A chce autíčko a červenou strechou a hukackou a D chce sanitku s modrými blikackami. a v pokoji iDeme dalej, pri sladkostiach tiež tak fungujeme.

mima172
22. apr 2024

Mám staršiu (o pár dní 4r) a presne v cca tom veku ako píšeš, začala vymýšľať v obchode. Najskôr to bolo ťažké ale rozhodla som sa vydržať tých pár scén v obchode (hoci mi to bolo trápne) a časom pochopila, že tie scény nič nepomôžu a prestala to robiť. Žiadne kompromisy ani nič.

hortenziaj
22. apr 2024

@hortenziaj a aby bolo jasne, funguje to na 1.5rocneho a aj na 3rocneho. Paráda, najlepšia vec, ktorú som vyčítala z kniziek o výchove 😂😂
A teda nehovorím ze zapiseme co sa vám páči a dakedy kúpime, ale z web zapiseme aby sme vedeli čo sa vám páči, aby som ich teda neklamala ze to raz dostanú, len upravujem co som písala pred v príspevku, pomýlila som sa a nedá Ssa upraviť.

syslik81
22. apr 2024

nevyjednavam- nie a hotovo ... a ajked sa kupilo sladke dala som to az doma aby si nezvykla .. a vydrzalo nam to nastastie

dzejny656
22. apr 2024

My máme odmalička s dcérou dohodu, že kdekoľvek sme, môže si hocičo vybrať, ale len jednu vec. V tých 2 rokoch to ešte nie úplne vždy chápala a chcela toho občas aj viac, ale postupne pochopila a pekne nám to funguje.

lubkovaandrejka
22. apr 2024

Moja si vzdy zoberie pri zelenine jablko alebo zemiak a je spokojna 😅.(2r)

autor
22. apr 2024

Ďakujem vám za rady, niečo určite vyskúšam 😊

minenkak
22. apr 2024

Nič také sa nikdy nedialo,nevedelo dieťa,načo je čokoláda a lizatko

sense
22. apr 2024

@lubkovaandrejka aj moja bola taka paprika, uhorka, cherry rajčiny... Ale tiež urobila raz cirkus kvôli paprike... Čudovala sa aj predavačka

mclissa
22. apr 2024

Ked chce viacej, trvam iba na jednom, dve podla dohody. Ked chce toto toto aj hento a uz chabre. Trvam na jednom. Ked sa nepaci tak ani jedno. A je mi jedno ci reve. Vacsinou to pochopi a vyberie si jedno/dve. Minule mu krstna isla kupit magazin a ona sikovna by vykupila vsetky co maju, a on jej hovori nie iba jeden. A ona vsak si vyber viac a on trval na jednom 😂 ale u nas to je na zberatelskych autickach hot wheels. Sladkosti v obchode nepyta nikdy. Dzus mu kupim vzdy. Ma ho tak na tyzden lebo z neho iba odpije 😂
A nikdy neberie nic z regalov, vzdy iba to co mu poviem aby mi podal. Ked bol mladsi tak im vsetky poukladal, lebo mali pomiesane caje.

annamivo
22. apr 2024

Dohoda o nekupovani somarin, keď už tak 1 malú drobnosť. Platí to doteraz a to už sú väčší.

majlo1234
22. apr 2024

Chodim na vacsie nakupy a tiez si moze jednu vec vybrat. Aj muzovi kupim aj sebe😂 ale lepsie bolo, ked nevedel, co je dobre😂

mamatroch
22. apr 2024

@hortenziaj ja ich tak fotim mobilom s hrackami, co si praju 😹 ...minule syn (5) pri pokladni, ze ci mu kupim lizatko. Hovorim, ze nie. A on sam od seba, ze "A mozes ma s nim aspon odfotit?" Odfotili sme a spokojne sli dalej.

euka210
22. apr 2024

nikdy som preto ani nekupovala ked nieco chceli, aby si na to nezvykli a potom by vyvadzali. Vybral si jogurt alebo nieco mliecne co by som aj tak kupila, do ruky a ide sa dalej. Skor vymyslali ako vacsi, ale nie je nie. Urobi par krat cirkus a zvykne si, ze tym nic nedosiahne.

thoughtfulweirdo
22. apr 2024

@minenkak Moja prvá do 3,5 roka nepoznala sladkosti, ale farebné obaly ju lákali hádam odkedy vedela sedieť 😄

denithestrange1993
22. apr 2024

Neries to velmi,normalne reaguj ako reagujes bez ked zoberie nieco co mu nechces dat. A nie nerobi cirkus. Deti bezne placu a trucuju v tomto obdobi,len obmedzenec by sa nad tym pohorsoval.