Umrnčané 5,5-mesačné dieťa

26. mar 2024

Ahojte moj 5,5 mesacny syn je posledny cas v kuse umrncany zly ani oblubene hracky nechce na dlho nevydrzi sa dlhsie hrat ci byt na rukach v kociku vsetko je zle 🤷‍♀️ vsimam si ze ho trapia dasna ide vsetke hracky rozkusat davam geliky camiliu ale aby cele dni toto trvalo? Nema horucku kaka papa ( chuti mu )
Pospi sice nie dlho ale ma par spankov za den v noci spi pekne celu noc nemyslim si ze na neho nieco lezie Alebo ze ho nieco boli az na tie dasna ale ma aj chvilku kedy sa pekne pohra smeje a potom zase mrnci je nekludny nespokojny a aj ked pospi hodinku pocas dna vstane a je unaveny
🤷‍♀️ je toto obdobie ktore prejde alebo toto je to prerezavanie zubkov a toto nas caka par mesiacov ? Ja som uz zufala aku kolvek aktivitu vymyslim ci prechadzku na cerstvom vzduchu vzdy to skonci Tak ze je proste umrncany zly mali to aj vase deti take to “ zle “ obdobie / dni v priblizne tom istom mesiaci ?

doris11
26. mar 2024

Je ešte maličký, môžu to byt tie zuby, bruško ho neboli?

lelelienka
26. mar 2024

U nas presne toto iste, medzi 6 a 7 mesiacom asi 2 tyzdne takehoto intenzivneho mrncania pre vsetko. potom konecne vyliezli prve spodne zubky, ale on vsetko hryzol asi 2-3 mesiace predtym, ja som si myslela ze tie zuby sa snad niekde zasekli 😁 Potom chvilu pokoj a teraz asi idu horne 🤷‍♀️ Len vydrzat,

letfenixa
26. mar 2024

Náš syn ešte navyše ani nechcel jesť, ani spať, plus bol takýto.

domila
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
26. mar 2024

@doris11 tak.. tym ze spapa vsetko co mu dam ( zeleninku zemiacik ) a vypije stale mliecko
K tomu kaka 1-2x za den kedy ako.. tak nemyslim si ze by mu daco bolo no neviem ale papa ako predtym kaka ako aj predtym len je proste “ iny “

autor
26. mar 2024

@letfenixa dlho to trvalo? 🫣🫣

autor
26. mar 2024

@lelelienka Boze tie 2 tyzdne by som dala keby bol na kus pokoj u nas to trva tyzden cca ale nevsimam si aby mal nejaku zmenu na dasnach absolutne mi nepride ze by sa mal nejaky zubok prerezat 🫣

martyzpp
26. mar 2024

Uz Ta bolel niekedy zub? Je to hnusna bolest a ani to nemusi byt bolest, moze to len svrbiet a uz sme aj my dospelaci v nepohode. Zubky vyjst musia, dietatku mozes len skusit ulavit spominanymi gelikmi a studenou uhorkou na zuvanie, prip. korkou chleba. Ak bude velmi zle, tak Nurofen nech si oddychne od tej bolesti. Je to obdobie a zase prejde a pride dalsie. Drzim palce

autor
26. mar 2024

@martyzpp len keby som vedela ze isto ho trapia tie zubky vsade citam ze deti maju biele alebo cervene dasna a ze proste si to maminky vsimnu zmenu dasien ale nas maly nema ziadnu zmenu a tym padom stale vaham ci su to zubky ci je to nieco ine nasa pediatricka uz ma dovolenku ale zase uz raz som tam bola ako uplna traposka ked nas Maly bol taky nekludny v 4 mesiaci a povedala nam ze zubky to Niesu ze mame davat zacat papat to uz mal
Ukonceny 4 mesiac no teraz papa takze napadaju ma Tie zubky on hracky a nozky rucky kuse uz dlho aj ma vela slin len teraz je to take ine
No.. ale kazdopadne dakujem dnes sme uz pol dna zvladnu tak to dame a zajtra ak nepomozu geliky a vsetko co davame tak skusim ten nurofen lebo nemrnci iba ked spi takze… je to tazke velmi ako pre neho tak aj Prenas a tie geliky pomahaju asi na 10 minut maximalne

letfenixa
26. mar 2024

@autorka to si už nepamätám, u nás všetko vždy trvá dlho.

ivangeline
26. mar 2024

Ja už si to ani nevšímal. ;D Áno, je to obdobie…

autor
26. mar 2024

@ivangeline da sa to vobec “ ignorovat” ?
Neustale mrncanie nic ho nebavy hrat sa nechce neprinutim ho lebo ako? Zabavim ho na par minut ale nie na dlho na brusku nechce byt a to bol velmi rad na brusku on sa sice sam pretoci automaticky vzdy ked lezi na chrbte ale mrnci papa mrnci zaspava mrnci 😤😤 a to je len zaciatok si vravim… velmi rada by som si zvykla a neriesila ale mne ide hlava prasknut a neviem ako mu pomoct ako ho zabavit 😏

andie2810
27. mar 2024

My máme to isté teraz už vyše týždňa 🤦‍♀️ malý má 6,5m... snažím sa ho čo najmenej na ruky aby nebol potom ako prísavka... ale tiež som z toho už taká že 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ predtym som všetko stíhala lebo sa sam pohral aj dlhšie ale teraz ešte ho len dávam do ľahu a už plač taký že konec... navyše da začal zo spánku pretáčať na bruško ale z bruška na chrbát nevie takže moje noci sú o tom že ho každú chvíľu pretáčam naspäť na chrbát... modlim sa aby to boli zuby a nie jeho povaha 😂😂😂😂

fantaghiro21
27. mar 2024

Ja mam doma "minutkara"
Bude mat tiez 6 mesiacov.
A od malicka hodinu je hore,pol hod spi.hodinu je hore,pol hod spi...a stale dokola
Vcera napriklad 2,5 hod som uspavala,10 minut spal (ale je chory momentalne)
Ale viac ako pol hod mi nepospi cez den.v kociku detto v resp.rekord je hodina
Poton je teda tu 1-2 hod hore po novom a zase pol hod spanok.
Pocas bdenia sa mojkame,rozpravam mu,spievam,nosim.,papa,prebalujem,masirujem,citame,hrame.
Nespravim pri nom absolutne nic.
Ma 2 zuby von,a tlacia sa mu pre zmenu horne.
Zuzle,slinta ako buldog,brusko tiez uraduje.
Mam doma este 2 deti.
Kazda bola narocna.
No je to babatko,aj ked sa mi mesiac neriadi,proste to clovek musi vydrzat ...zial.

ronie338
27. mar 2024

Mojej sestre som ja povedala ze jej dcéra má von zub vôbec si to nevšimla. A camilla je slabé, kamistad treba skúsiť alebo u nás celkom slušne z dr max 32 denr alebo ako sa to vola ich výrobok a pomáha a dasienka môžu bolieť dlho, nášmu teraz idú stoličky a s teplotami okrem toho ze ide všetko rozkusat. A to sa k tým zubom pridala teraz hnisava angína. A nemal s ničím iným problém len všetko kusal, bol nekludnejsi ale spal pekne aj papal...