Tvrdá stolica u novorodenca

zuvelyn
4. nov 2021

Dcéra ma tri týždne a veľmi sa trápi s kakanim. Ma tvrdú stolicu, vyslovene bobky ktoré nie a nie vytlačiť. Uz 2x sme menili UM, zo Sunaru ju okrem zlej stolice bolelo bruško, teraz ma od nedele Nutrilon, bruško bežné neboli len ked sa má ísť vykakať place aj dve hodiny do fialova kym z nej aspon keden bobek vypadne. Dávam bio gaia aj baby calm. Ponúkam vodičku. Nepomáha. Dr radí zmeniť opäť UM. Len aké? Hipp? Kendamil?babylove? Nemali ste niektorá podobnú skúsenosť?

anjelicek26
4. nov 2021

Taketo kakanie byva pri alergii na kravske mlieko... skusila by som nejake mlieko bez toho, v lekarni mavaju aj vzorky na vyskusanie.

zuvelyn
autor
4. nov 2021

@anjelicek26 ja som sa tiež dr pýtala na to, ale to by vraj mala aj bolesti bruška po vypití mlieka, nie "len" problém s tvrdou stolicou 🙄😑

anjelicek26
4. nov 2021

@zuvelyn nie kazde dieta ma celu skalu priznakov... mne syn kakal ukazkovo, priberal ukazkovo, on len vrestal.... po 8 mesiacov, co mal udajne "koliky" zabojkotoval uplne mlieko a uz bol uplne bez neho... proste hryzol, metal sa, nechcel... mudre dieta... silna laktozova intolerancia, ma ju dodnes... staci mat jeden priznak a treba spozorniet, myslim, ze alergiu na bkm vedia aj s krvi spravit nie? To by ste mali rychlo. Na laktozu sme boli na vydychovy test.

timi247
4. nov 2021

@zuvelyn ahoj ja som ti písala v terminovke že máme tento istý problém, začala som dávať hipp feniklovy čaj a dosť sa to zlepšilo, ale pije ho fakt veľa, aj mlieko raz za deň spravím do čaju. Nemala som ešte v úmysle takto skoro dávať čaj ale zabral. Len tiež teda neviem ci zmeniť mlieko, má sunar premium a rozmýšľam nad hipp

zuzkaa1991
4. nov 2021

@zuvelyn nas tak zapeklo nutrion kedze jej silou mocou dávali aj ked som chcela hippko ...vyskusala.ze bebu babylove a az nakoniec hippko a to nam pomohlo my sme.mali hlavne koliky odkedy nas zapieklo tiez mala cca 3 týždne a taky krc.dostala ze bola fialova a svokra sa zlakla kedze bola pri nej....takze urcite skusku hippko alebo babylove bude dlhsie trvat par dni kym bude ako taka.stolica

zuvelyn
autor
4. nov 2021

@timi247 áno, ja dávam vodu lebo baby calm kvapky su vlastne výťažok (aj)z feniklu, tak nechcem dávať ešte aj čaj nech toho nie je veľa. Nad HiPP rozmýšľam aj ja

anjelicek26
4. nov 2021

Fenikel je napriklad pre vela ludi alergen... takze aj s tymito vecami opatrnne, urcite nezarabat do toho mlieko a podobne veci, aj ked je ta rada myslena dobre, ak je dieta na to citlive, naopak to situaciu zhorsi... .

timi247
4. nov 2021

@zuvelyn
@anjelicek26 ten čaj bol skôr také núdzové riešenie, skúsim to hippko aj staršie deti ho pili, bruško ich bolievalo síce tiež ale problémy s kakanim si už nepamätám

dadulamamula
4. nov 2021

@zuvelyn a rurku ste skúšali? Môže ju mliečko zapekat, treba len skúšať mliečko ktoré jej sadne.. Ale deti zvyknú mat koliku si pamätám ze mi sme celkom dosť natrápili pocas dňa keď nemohlo hovienko vyjsť von lebo bolo tvrdé... A dobre sú aj symetikony k tomu ( espumisan, sab simplex,,,,) pupik je veľmi dobre masírovať bruško a tepla vodička tiež pomáha... Toto nevyzerá na alergiu, nie u takéhoto malého bábätká a môže sa so mnou hádať hocikto

zuvelyn
autor
4. nov 2021

@dadulamamula rúrku som neskúšala lebo sa bojím že jej tie bobky zatlačím hlbšie. Prdieť prdka, negrca, fakt neplače lem ked ma pristyna kakanie. Espumisan som davala ked mala celkovo problém po sunare s bruškom aj s prdmi, to pomohlo vtedy, ale ako sme prešli na Nutrilon tak bolesti prestali, ostala "len" tvrdá stolica. Cize espumisan som vyradila, uz to príde príliš veľa doplnkov aj bio gaia, aj baby calm aj espumisan/sab simplex. Bruško masírujem, nahrievam to je jasné, len proste nejde jej kakať. Dúfam ze nevadí ze to tak opíšem, ale ja ju vyzlečiem, pomáham ze ju dam akoby "cupnut" nech sa jej lepšie tlačí, len niečo vytlačí a zvyšok stolice ma u na pol ceste von ale ako nevládze tlačiť a bolí ju to, tak ju vcucne naspäť. Včera toho vytlačila fakt veľa,som myslela ze "zátka" povolí uz bude dobre, cez den aj v noci krasne spala, prdkala a dnes ráno opäť bojujeme :(

amelie2017
4. nov 2021

Urcite zmen mlieko, aj ja by som vyskusala to HA. Alebo kendamil, to deticky ozaj dobre toleruju. Ja maleho len dokrmujem, ale jemu sadlo az 3. mlieko. Zhodou okolnosti najlacnejsie z 3 vyskusanych. Najprv mal enfamil, potom bebu supreme a nakoniec beba optipro mu sadla.

dadulamamula
4. nov 2021

@zuvelyn ako veľa výrobkov.. Stačí keď ma problém dat jej espumisan alebo iny symetikony určite nie všetko pomiesat a probiotikum sa dava 1x denne takže sa toho neboj môže mu to len pomôcť..A rúrky sa tiež neboj nemáš čo zatlačiť.. Uvidíš ci niečo pôjde ale určite mu to pomôže ako ublíži Toho sa neboj.. A keď ma tvrdú stolicu viac tekutín úrcite to je z mliecka

fiafia
4. nov 2021

@zuvelyn ja by som poradila nestriedat toľko mlieka. Nejaké vybrať a zotrvať aspoň nejaký čas. Po pár dňoch sa ťažko odhadne. Samozrejme dávať probiotiká, pozor na fenikel mojej dcérke nerobil dobre na bruško a skúsiť rektalnu rúrku tá neuškodí

aschkimka
4. nov 2021

@zuvelyn probiotiká ste skúšali? nám pomohol Nutrilon comfort&colics, voda dojčenská, probiotiká a bolo po tvrdých "bobkoch"

denisa1284
4. nov 2021

@zuvelyn z nutrilonu zapekalo aj mojho drobca, my sme potom presli na beba opti pro comfort a od vtedy kakal normalne, len to ze co sedi jednemu, nemusi druhemu

zuvelyn
autor
4. nov 2021

@aschkimka ano mám nasadené probiotiká bio Gaia od nedele, UM zarábam do Lucky, zatiaľ nič nepomáha.

@denisa1284 no syn nemal s Nutrilonom žiaden problém,preto som po ňom siahla. Ja som dnes kúpila HiPP HA combiotik na odporúčanie pediatricky tak uvidíme. Zatiaľ sa nič nedeje, malá dnes nekakala vôbec, ale bruško ju bolí, mala dve epizódy dlhého a srdcervúceho plaču dnes.... Tak uvidíme ci pomôže zmena mlieka, snáď áno 🙏

lenjehomamina
5. nov 2021

@zuvelyn ahoj mam 3t syna a kvoli vahe sme museli davat nutrilon pre predcastne narodene deticky a tiez stym mal problem 3x denne som mu musela pomahat a tie, tvrde bobky teraz sme presli na nutrilon colic a uplne dokonale pomohll uz na 2 den kaka krasne sam a zase je sokojnucky mrnci len ked je hladny :* odporucam vyskusat plus pridat probiotika do mliecka

zuvelyn
autor
5. nov 2021

@lenjehomamina ďakujem, no už som prešla na ten HiPP ha včera, tak týždeň dva počkám ci bude zmena. Dnes ráno mala v plienke bobky, ale vysli bez placu lebo v noci pekne spinkala, snáď je to na dobrej ceste 🙏

aschkimka
6. nov 2021

@zuvelyn Gaia moju dcéru zapekali a aj iné deti čo majú moje známe, my používame probiofix

zuvelyn
autor
6. nov 2021

Odpoviem takto hromadne, možno to niekomu pomôže. Zmenili sme mlieko na HiPP HA combiotik 1, vylúčila som všetky doplnky okrem probiotík, pre istotu na pitie dávam ešte čistú dojčenskú vodu počas dňa a moje dieťa je zmenené. Včera sa konečne vykakala normlane a od vtedy zatiaľ stolica klop klop klop v poriadku, neplače, nemá bolesti bruška. Dúfam ze to nie je prechodný stav ale trvalý 🙏