Synček stále potrebuje cumlík

7. sep 2021

Maminky, tie čo dávate deťom cumliky. (tie čo nedávate nemusíte písať aké je to zlé 😀).
Nekojim a tak sme v dakom 4. týždni skúsili dať malému cumlík. Veľmi sa na ňom upokojil. Dávali sme ho len cez deň a v noci nepotreboval. No teraz, má skoro 4 mesiace nám zaspí len s nim. Niekedy nemusím nič len ho držať za rúčku a dať cumlík a on zaspí. Len ma štve, že keď zaspí a nemá ešte tvrdí spánok, cumlík mu vypadne a on sa preberie, musim mu ho rýchlo dať naspäť a on ďalej spinká. Toto máme skôr tie denné spanky. V noci je to väčšinou v pohode aj keď cumel vypadne. Len ma zaujíma či je to normálne a či to tak máte aj vy niekto. Alebo to máme robiť dako inak? Neviem si ani predstaviť ako ho raz od toho odnaucime.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierka0508
7. sep 2021

No nas syn bol dudkofil, myslela som ze odnaucit ho bude krute a nakoniec ked zacal chodit do skolky ked mal necele 3 roky, tak som sa dohodla s ucitelkou v skolke aby mu ho zobral čert na mikulasa. A bolo vybavene. Vobec sa tým teraz netrap.

elizabet173
7. sep 2021

ešte by som to neriešila

ja_mama
7. sep 2021

Ano je to normalne, aj my sme tak fungovali 🙂 ked uz si vedela mala dat cumel do ust sama bolo to lepsie, na noc som davala svietiace takze ked ho nasla zaspala dalej bez problemov...ked nie musela som tiez podat ale uz to nebolo tak casto 🙂 tiez som sa bala odnaucania lebo bola na cumloch zavyslak ale v cca 1.5 roku som jej ich schovala aby sa jej nekrivili zubky a na prekvapenie vobec nevyvadzala 😀 par krat pytala ale ked som povedala ze nemame neprotestovala, akurat ze zaspavanie bolo na daky cas o dost dlhsie - po case sa upravilo

zuzuliennka1
7. sep 2021

ma 4 mesiace, cumlik pomoze jemu, a v podstate aj tebe, kedze dieta je kludne - neries 🙂 a nemusis si ani nic predstavovat, mozno to bude ako u nas - syn ako 8mesacny proste vyhodil cumel z kocika, zrazu, z nicoho nic a bolo vybavene 🙂 nestresuj sa zbytocne

zuvelyn
7. sep 2021

Syn ma rok a pol a stále spí s cumlikom a je mi to úplne jedno 😅 zo všetkých návykov je tento pre mňa úplne neškodný a kludne nech si ho má kým ho sam nevyhodi, maturovať s ním snáď nepôjde 🤣

elizabet173
7. sep 2021

@zuvelyn niekedy je neškodný, niekedy to odnesú zuby, ale krivé zuby majú aj deti, ktoré v živote cumeľ nemali, tak ak ho nemá v ústach nonstop, iba na zaspanie, robila by som to tak, ako ty

marianna_peskova
7. sep 2021

Situácia, ktorú si opísala, je úplne normálna. Odúčanie od cumlíka však nemusí byť horor. Môj syn v siedmich mesiacoch sám od seba už nechcel cumlík. Svoj starý vycumľal a nový, taký istý, už nechcel.

choco6
7. sep 2021

Moj bude mat v novembri 3 a ma cumlik este na spanie. Teraz zacal chodit do skolky a na obedny spanok tam nema cumlik takze pokrok 👍, este to nocne spanie. Uz som aj skusala oducit ale protestuje 🤷‍♀️ 🤣

simca06022011
7. sep 2021

mne mala skoncila s cumlom na spanie v cca 2r :D cize urcite je to v 4m este v poriadku a uplne normalne. v podsatte teraz plni svoj ucel...

ailiba
7. sep 2021

My sme ten isty pripad. Sestrička mi už v pôrodnici poradila skúsiť dudlik (keďže o mojom synovi vedelo celé oddelenie). Žiadny mu nechcel sadnúť až nakoniec jeden typ... A boli sme za to veľmi vďační, lebo ho to veľmi upokojilo a začal lepšie spávať (aspoň trochu). Dieťatko si potrebuje dudkat, to je môj názor... Jedno viac, druhé menej. Od 6. Mesiacov som mu ale postupne dudel cez deň vzala a naučil sa, že dudel je len na noc a na spinkanie. Nemal s tým problém. Teraz ma rok a pol a stále ma dudlik na spinkanie na noc. Už som mu ho aj chcela zobrať, ale keď vidím ako sa na neho večer teší a spokojne si pred spinkanim podudka a potom ho položí, tak nemám to srdce. Ráno mi ho dá do ruky a to znamená, ze dospinkal. Raz som mu ho aj chcela vziať, ale začal cuckat plienku... Proste mu to chýbalo. Tak som to zatiaľ nechala tak... Ešte to potrebuje. Na druhu stranu si máločo dáva do pusy, ani nič nezuzle. Nepotrebujem, aby si začal cumlat prst. Ja by som to na tvojom mieste nechala tak. Potrebuje to, robí mu to dobre. Momentálne je v oralnom štádiu. To, ze sa zobudí a chyba mu, je úplne normálne. Postupne to bude ustupovať. Ale do 6. Mesiacov by som to vôbec neriešila. Reaguje ako typické babo.