Syn má väčšiu náklonnosť k tatinovi. Prečo?

lenkagabi2008
22. apr 2011

ahojte, mame synceka Gabka , ma 10,5 mesiaca a doteraz mal vacsinou stavy kedy sa bezo mna, teda maminky nezaobisiel. posledny tyzdne je to tak, ze stale len tatino tatino a mne je z toho dost smutno. ked tatina nevidi, pozera vsetky miestnosti kde by ho nasiel a ked odide s zdohladu, tak len velky plac, ked si ho chcem vziat id tatina, tak sa ho drzi ako klist. v mojom pristupe ku Gabkovi sa nic nezmenilo, nie som ani nervozna na neho ani nic podobne. presli ste si niekto takymto obdobim? je to len obdobie, alebo gabkovi moze nieco u maminky chybat? dakujem predom za Vase prispevky, lenka

lenja123
23. apr 2011

My sme mávali presne to isté, nepamätám sa , kedy presne to začalo, ale trvalo to tak do 4 rokov. Malý mal obdobia že len ocko ocko a potom zase len mama - tak sa to striedalo, netuším prečo, ale nejako sme to neriešili, prešlo to samo. Neboj sa, myslím že je to normálne 😉

lyongirl
23. apr 2011

@lenkagabi2008 aj ja si myslím, že to je normálne, prvý synček mal toto obdobie hrozne dlho, každé ráno plakával, keď tatino odchádzal do roboty, stál za dverami a nebolo možné ho odtiaľ dostať. Trvalo to fakt dlho a niekedy to ešte stále trvá, proste preferuje toho na koho má náladu, ak ide s tatom ráno do škôlky, tak mu je smutno za mnou a ak je so mnou, tak sa stále pýta na tatina a chce ho. U nás sa ešte dosť upol na tatina, keď sa nám narodil druhý syn, ale to nie je váš prípad. Vtedy ma doslova odmietal a mne bolo do plaču, ak bol doma tato, mama nemohla absolútne nič ☹
Neboj, všetky obdobia prejdú, teraz má obdobie preferovania otca, potom bude vzdor, neskôr puberta 😀, vždy sa niečo nájde a treba sa tým nejak prebojovať, asi to je normálny vývoj 🙂

karmelka77
23. apr 2011

@lenkagabi2008 u nas mame teraz opacny "problem", doteraz bol len tata stale a teraz len mama🙂) doteraz som tatovi zavidela kazdy den a hlavne ked krpec rano vstal zobrala som ho k nam do postele a on prisiel k tatinovi pohladkal ho po licku, dal mu pusu a povedal tata...si vies predstavit...doteraz mama povie iba ked nahodou chce...ale asi pred dvomi tyzdnami sa zacal lepit iba na mna, iba ja ho dokazem uspat, dat jest, ukludnit ked nieco, ked idem co i len na zachod ide zá mnou, ked nahodou vybehnem pred dom place aj ked ho ma tatino na rukach...takze hlavu hore, mam pocit ze sa to bude striedat este dost dlho a pockaj niekedy ti to aj polezie na nervy🙂)) vies ako to myslim...🙂)

benne
23. apr 2011

@lenkagabi2008 Gabko si je taký istý tvojou láskou, že nemá problém venovať sa celý tatinovi, ked má príležitosť.. nedívaj sa na to tak, že teba nechce lebo vidí jeho, ale tak ako som to napísala na začiatku.. a využi to vo svoj prospech, sprav veci, ktoré s malým na rukách nemôžeš 🙂

ked mala dcéra 2,5 roka, bola som 2 týždne v pôrodnici, aj mi prišlo na moment ľúto, že doma za mnou ani raz neplakala a to inak väčšinu času trávi so mnou, kedže mm je pracovne vyťažený... potom som ale čítala o tom článok (v nemocnici na čítanie času dosť 😉 ) a tam som sa dozvedela to, čo som napísala i tebe 🙂 Má to niečo do seba, je to naopak veľmi príjemné zistenie, že materinský vzťah medzi vami je natoľko pevný, že ani čas strávený len v tatinovej opatere ním nemôže otriasť 😀 😀 😀

sjuzocka
23. apr 2011

@lenkagabi2008 ahoj lenka, vôbec sa kvôli tomu nestresuj... my sa na tom s tatinom obcas uz aj zabavame, aj ked nie je to prijemne ked ti takto vyplakava... zrovna teraz ma taky tyzden ze zasadne chce druheho rodica, nez ten co je poruke, napr. minule som sla s malymi von a vyrevoval na cele sidlisko tatinoooo kde je tatinooo chcem tatinaaaa a krokodilie slzy ako keby ja som bola matka tyran (pritom stacilo len to ze videl tatina odchadzat do roboty). A vcera ze nech ide tatino s prvorodenym von s bicyklom, ja zatial co - to poupratujem, kedze mladsi spal... tak odisli a za 5 minut sa vratili domov, maly cerveny od placu - ze mamina, kde je mamina, ja chcem maminu.... tak som sa k nim pridala a sli sme spolu vsetci von a tatino s kocikom ked sa na par sekund stratil za rohom, uz zacal matias ze "kde je tatino" kde je tatino?" normalne panika... v nasom zivote sa nestalo nic prelomove takze to berieme tak ze skratka ma teraz take precitlivelejsie obdobie. Neboj sa o lasku gabka, urcite ta lubi. len ma skratka take obdobie. niekedy ked su ntatinkovia viac na jasenie a maminky viac na vychovu, tak sa take scenky deju.... ale nemusi to tak vobec byt..

lenkagabi2008
autor
23. apr 2011

@lyongirl , dakujem za prispevok, snazim sa aby som z toho nebola prrilis smutna, niekedy sa mi nedari, ale sama velmi dobre viem, ze tak male dietatko by este nemalo pocitovat hnev alebo vinu, alebo iny subjektivny pocit voci rodicovi. ale predsa len to cloveku robi dobre ked vie ze tomu diettaku je s nim dobre a niekedy ked vidim tu reakciu,tak rozmyslam vselijako, ale si hovorim ze ved sa tolko aj blaznime, hrame.. teraz cakame druhe babatko, tak verim ze sa tato situacia neprehlbi,

lenkagabi2008
autor
23. apr 2011

@benne , aj takto som uz nad tym skusala uvazovat a mozno na tom nieco bude. ked sa na nasho abka pozeram ked ide psinkat tak si zase hovorim, ze mam bud statocnejsia, ved ked gabko potrebuje tatina, tak predsa mu v tom nebudem branit, ved ked ho to tesi, tak je to dobre, a ja sa musim len tesit. len niekedy sa na to neviem pozriet prae tymto sposobom a ostane mi smutno. ale som rada ze ste mi napisali , a citim sa lepsie ked viem ze to je len obdobie a zaseprejde, ze nas gabko lubi rovnako 🙂

lenkagabi2008
autor
23. apr 2011

@karmelka77 , my sme uz presli aj obdobim kedy bol gabko upaty na mna, ale to bolo prave v osmom mesiaci, myslim ze sme si presli uzkostou osemmesacnych, ale vtedy som si bola ista ze to prejde a vedela som aj manzela povzbudit, aby aj on nebol z toho smutny. teraz ste ma vy povzbudili, dakujem

bobocka
23. apr 2011

@lenkagabi2008 joooj ,tym sa vobec netrap 🙂 to maju asi vsetky deti.ja som cez den varena pecena,no ked pride tatino z roboty,tak ja vobec ani doma byt nemusim 😀 😀 😀 a ked pridu k nam svokrovci,tak zas pre maleho neexistujeme ani ja ani moj muz 😀 to je ok.niekedy je maly na mne ako kliest,inokedy zas len na muzovi.jasne,ze to zamrzi ked ho mam na rukach ja a on si tatina pyta 😒 ,ale zas ked ho tatino uspava a maly krici mama mama,tak to je uzasne.aj ked sa z denneho spanku prebudi,tak krici len mama pod sem 😉 takze ja to nejak neriesim.to ,ze chce maly travit cas s tatinom este neznamena,ze mna nelubi.on ma len tak vela lasky v sebe,ze ju viacerim rozdava 🙂

skeblicka77
24. apr 2011

@lenkagabi2008 ahojky, necitala som celu diskusiu, ale ti chcem povedat, ze nerob si nic z toho, je to uplne normlne, pretoze ty si s nim doma cely den a ked tato pride, tak je pre neho velmi vzacny, ja mam dvoch krpcov, ale je to u oboch rovnake...prve slova starsieho syna boli tato...n 😵 😵 😵

dodkap
18. feb 2013

"mama obdobia" a "tata obdobia" u deti byvaju normalne, je uzasne, ked ma dieta dvoch svojich ludi, je to pre neho len a len obohatenim a znamena to, ze jeho tata robi nieco, kvoli comu ho dieta ma velmi rado a teda, je dobry tata. Nas tata, ked pride z roboty, musia sa na neho zavesit, uplne ho zboznuju