Strihanie nechtov

barien
31. okt 2021

Prosím vás dajte typy ako strihate nechty na nožičkách svojim ročným detičkám ...ešte kým bola dcérka menšia tak v pohode keď spinkala tak som ostrihala no teraz má rok a ani keď spi akonáhle sa jej dotknem nôžky tak začne kopať 😏 aj s rukami to začína byť problém ... Už som minule ,,ostrihala " barbinam (po staršej dcére ) plyšákom a všetkým ,,bytostiam" v detskej izbe no keď prišla na rad dcérka tak to nie ...radšej mi dookola podávala bábiky 😁 🥴🤯

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sssilvuska
31. okt 2021

ja striham hned ked zaspi.. kopat kope, ale viem, ze sa tak rychlo nepreberie 🙂

barien
autor
31. okt 2021

@viestta áno skúsim o polnoci 😴 skúšala som teraz keďže spinká 2 hodiny tak som si myslela že bude ok ale nie tak v noci zopakujem snáď sa podarí

barien
autor
31. okt 2021

@sssilvuska no moja by začala plakať a hneď by bolo po spánku 🙄😬

deedol
31. okt 2021

@barien moj ma hlboky spanok tesne po zaspati, prvych cca 30 min - skus mozno vtedy?
inak idealne je co najskor vysvetlit, ze sa to proste musi, tak ako sa sprchuje, umyva si zuby, prebaluje sa... viem, ze kazde dieta je ine a inokedy to pochopi, ale treba to skusat🙂
drzim palce dnes v noci s baterkou ;)

sssilvuska
31. okt 2021

@barien asi len treba skusat.. ja som tiez len skusala, od mala si nechcela dat na nohach ostrihat.. a pritom ruky mi pekne drzi a pozera co robim :D

ailiba
31. okt 2021

@barien poznám to... Môjmu synovi sa nedali strihať nechty ani v spánku, ani keď mal 1mesiac, hneď kopkal, kričal, vzpieral sa. Strihanie nechtov bolo u nás vždy čisté nasilie😔. Nič nezaberalo. Teraz bude mať dva roky a už si nechá. Vždy saskujem, aké má dlhé nechty a aké bude mať potom krásne... Aký je šikovný.... Nič iné nezabralo.

barien
autor
31. okt 2021

@ailiba no ok 🥴 ale ako ste to potom riešili ? Lebo podľa mňa ono je toto tak citlivá vec že to ani ,,násilie " nepomôže (že by ju muž držal a ja strihala ) ja by som to nevedela neviem teda ale myslím si ..... Ako už to má fakt dlhé a bojím sa aby jej nejak nezarastli

ailiba
31. okt 2021

@barien áno, muž držal a ja strihala. Taka bleskovka, môžem ísť na olympiadu... Ale inak sa nedalo. Nechcela som, ale museli sme strihať. Občas sa podarilo ho zaujať knižkou, ukazovali si s mužom obrázky... Aj keď na chvilku, tak to pomohlo. A stríhali sme na etapy, keď sa moc bránil, tak za hodinku... Postupne. Ale teraz je to neporovnateľne lepšie, boli to strašne nervy.

barien
autor
31. okt 2021

@ailiba och 🥴 kvôli tým malím nohám zabijeme aj celé dni haha ja to idem zas skúsiť snáď je spánok tvrdší 😬 tak držte palce

andreatytler
1. nov 2021

@barien U nas mozem strihat v spanku len na rukach. Skusila som na nohach ale hned sa zobudil.
Hlboy spanok je hned po zaspati... trva asi 30 minut. Takze si odsleduj ked zaspi a pockaj 10 minut a potom strihaj.
Na nohach striham ked ma dobru naladu, tak ze lezi na stole kde ho prebalujem, dam mu nejaku super zaujimavu vec do ruky (hracku, ktoru inak nema), muz mu chyti nohu aby nou nehybal, ja chytim za chodilo/prsty a striham. Niekedy sa podari len tak 2 prsty ale nastastie na nohach nerastu tak rychlo, takze v priebehu tyzdna ostrihame vsetky a potom mame na tyzden pokoj. V poslednej dobe som z toho strihania urobila divadielko. Nasadila som si lampu na celo, dala okuliare, zapalila velke svetlo a povedala ze ideme strihat. Teraz ked ma vidi s lampou na cele, tak hned si ukazuje na nohy ze ideme strihat nechty a ide si lahnut na stol. A ja ho vtedy chvalim az k nebesam a pocas celeho strihania a po ostrihani ze ako nadherne si dal ostrihat. Ale nefunguje to vzdy. Musi mat na to naladu. Hlavne bud jemna a noznicky nahrej v ruke, aby neboli studene a nestrihaj prilis nakratko aby ho to nebolelo. Nech nema z toho ziadnu zlu asociaciu.

dididudu
1. nov 2021

Mam tri deti a nikdy som im nestrihala nechty počas spánku od narodenia striham normálne keď sú deti hore a pekne si nato zvykli a neni s tým žiadny problém a nikdy ani nebol 🤔

denden77
1. nov 2021

muz podrzi, ja ostriham 🤷‍♀️😊

ailiba
1. nov 2021

@barien držím palce... Bohužiaľ môj syn nemal nikdy taky tvrdý spánok, aby som ho mohla strihať... Ale keď to raz u vás išlo, tak iste to pôjde opäť v spánku.