Strach zo strihania nechtov

15siska16
27. okt 2014

ahojte maminy mate skusenosti zo strachom nazvala by som ho panickym strachom zo strihania nechtikov ale len na nozickach u 4rocneho chlapca?

katariang
27. okt 2014

Ja mam podobny problem len pri nozickach a to mala ma 2roky aj 4 mesiace.na ruckach krasne da sama ale nozky ako keby som ju z koze drala....nechapem to ani ja

mawka
27. okt 2014

@15siska16 ano, od 3 do 4 rokov to bolo nieco neuveritelne. vrieskanie, skriekanie, strach, plac, trasenie sa, no des a hruza. a potom to preslo. zmenili sme aj noznicky. mala mi odvtedy hovori, ze tieto dobre strihaju, ze predtym ju to bolelo. neviem, co ju na tom mohlo boliet, ale ok. fakt odkedy sme vymenili noznicky, tak je dobre. dnes uz pride sama a otrci mi nozku. ale este pred pol rokom doslova zachvaty.

stefka33
27. okt 2014

Jasné. Po čase to prejde. U nás to vyzeralo tak, že ho dvaja držali a ja som strihala. Bol to boj, kopal ako koník. 🙂

mawka
27. okt 2014

@stefka33 ani mi nevrav, to ako keby clovek mucil vlastne dieta. kopala, kricala, revala, prosila, plakala

15siska16
autor
27. okt 2014

my sme aj noznicky mnili tiez strasny rev krici kope a neda sa to ani na silu ked som chcela neviem to vyriesit nijak

15siska16
autor
27. okt 2014

a taketo nieco mame aj pri strihani vlaskov strasne sa boji tiez

stefka33
27. okt 2014

@mawka A čo ešte strihanie vlasov! Ja sa divím, že na mňa susedia sociálku nezavolali. 😀 Museli sme ho zabaliť do osušky a tak strihať. Dvakrát nás vyhodili z kaderníctva, že to decko sa skrátka nedá ostrihať. 😀

15siska16
autor
27. okt 2014

@stefka33 v akom veku to preslo?

stefka33
27. okt 2014

@15siska16 Neviem ti už tak presne povedať. Môj už je šiestak. Niekedy v škôlkarskom veku, keď pochopil, že mu nechceme ublížiť, že sa nemá čoho báť.

15siska16
autor
27. okt 2014

to aj mna tak ze na co ho tam nesiem ked nechce ani sedit raz sa jednej kadernicke mu podarilo ostrihat jeden bok a potom sa zobral a utekal aj s tym zavesom co mu dala okolo krku 🙂

emily76
27. okt 2014

@15siska16 mame, nas ma 5,5 a je to stale rovnake.. zabera jedine strihat nie noznickami ale "cvakatkom".. a nie mamina, ale tatino... a hlavne.. NIE AZ DO KRVi 😉 🙂 Ruky striham zase vyhradne ja a noznickami. 😉 Takze vyskusajte cvakatko... nas teda aj pri tom dycha ako keby mal odpadnut, mame dojem, ze uz uz sa povracia.. ale zvladne to... ale pred kazdym cviknutim zdoraznuje, ze nie az do krvi... 🙂

15siska16
autor
27. okt 2014

no vyskusam to cvakatko ked sme mu ho len spomenuli uz utekal ale hadam ten tatino ten strach mozno zmeni

pupavka123
27. okt 2014

@15siska16 Ty pises o mojom 4 rocnom,ze?na nohach-hruza,nie,maminka boli ma to...vlasy-hruza,nie maminka,boli ma to...tak ho netrapim s nechtikmi,pockam si kym zaspi a striham mu ich ked spi,inak sa nedalo 😀 ked ma hlbsi spanok v pohode,ostriham vsetky,ale niekedy len chytim nozku a uz sa myka...takze niekedy mi trva aj 10 dni kym ostriham nechtiky lebo kazdy den len 1 😀 Kym ostriham po 10 dnoch posledny,mozem zacat pomaly od prveho 😀 😀

siska53
27. okt 2014

@15siska16 poznam..maly robil strasne hysaky. Az kym som mu nevymyslela kupel--pedikuru,zavolalansom si honako klienta,vykala mu,namocila nozicky do lavora,spytala sa,ci si zela aj penu. Odmocil si ich(ma ich dost tvrde). Ostrihali,ususili,vymastili. Takto to slo a teraz uz staci normalne po kupeli mu ich ostrihat,dakedy ani proceduru uz nerobime.
Len mala neprijala ani toto az tak dobre,to je trosku boj.
Maly ma teraz 4,5r.a dcerka 2,5r.

15siska16
autor
27. okt 2014

@pupavka123 no na toto som aj zabudla dva krat sa mi podarilo mu ostrihat v spanku a to s lampasikom ked som zazala svetlo zobudil sa teraz ked len chytim jeho nohu v spanku hned si sadne a place...

m.i.r.i
27. okt 2014

aj u nas to iste...prave vcera sme strihali na nohach.ja uz ked vidim, ze je treba, tak aj mne je zle lebo jemu to len spomeniem a uz krici...mne povedal, ze ho to boli a ze na rukach nie ale iba na nohach..pravdupovediac ja to aj chapem, na nohach su tie nechty take male ohnute..lebo mi vzdy povie, ze ten velky palec na nohe mozem, ze to ho neboli ale tie ostatne..tak vzdy strihame po kupeli, nech su makksie nechty a ono ked je PO tak on povie, ze to az take strasne nebolo ale zas ked mame nabuduce strihat, tak ten isty cirkus...ked bol mladsi, tak to bolo rodeo, teraz uz len knuci a protestuje ale vydrzi...ma necelych 5r..

ervenka
27. okt 2014

@15siska16 tu uplne rovnako- striham mu nechtiky na nozkach len ked spi. Zatial sa na to nezobudil. AK nespi, tak je to boj. Spotime sa vsetci- drobec, ja, mm... Na rukach v pohode. Drobec neznesie ani pohlad ked si ja alebo mm strihame na nohach- vyskusali sme aj to, aby videl, ze to neboli a nepomohlo...

mataba155
27. okt 2014

@15siska16 presne ako hovoris, tym si asi prejde kazde dieta, i ked u niektorych je to horsie. Je to vek, kedy deti
uz vnimaju svoje telo, ze je to iba "jeho", a pozera sa nato, ako keby mu to ty chces vziat. Skus si ty pred nim strihat nechty, aj ostatnym clenom rodiny, neskor to pochopia. Ze je to sice ich, ale musi sa to dat prec.... lebo bude mat diery na ponoskach budu ho tlacit topanocky adt...

15siska16
autor
27. okt 2014

a co si myslite ked sa boji sam v izbe zaspat?musim ho uspavat ako babatko pokial nezaspi

siska53
27. okt 2014

@15siska16 aj my tak uspavame stale. 🙂

15siska16
autor
27. okt 2014

@siska53 neoducate?🙂

bets
27. okt 2014

U nás to nepreslo 🙂
Uz to neriesim, syn nosí dlhsie nechty ako ja. Ostriha si len sám, ale stále ponechava dlhe, neznasa pocit ostrihanych nechtov.

ivett1
27. okt 2014

@15siska16 tak, náš má 6 rokov a stále "bojuje" so strihaním nechtov na nohách ...našťastie panický strach nemal, ale od tých troch rokov mu je strihanie nechtov na nohách nepríjemné a dá to patrične najavo ... ale, ak striháme nechty po kúpeli, tak to vydrží😉... a niekedy si to dá dokonca vysvetliť - že by mu prekážali v topánke - tlačili by ho a potom by ho boleli nožičky ...

15siska16
autor
27. okt 2014

no ja som vzdy len po kupani strihala teda som len chcela strihat... 🙂 ale neuspesne

siska53
27. okt 2014

@15siska16 nie,zatial nam to vyhovuje. A len teraz zacal chodit do skolky,neznasa to dobre,tak nechceme riesit dve zmeny naraz.
Vsetko casom. Zatial chyta paniku aj ked len spomenieme vlastnu izbicku,kde by bol do sestrickou. Zatial spime tak,ze ja v izbe s malou a on s tatom.
A to uspavanie..u neho skor ide o to,aby tam niekto bol. Takze partner si aj tak robi svoje veci za pc,ktory je v "chalanskej"izbe.

Alr strihanie zatial zvladal na jednotku. Ziadna panika. Najskor ho holili dedkovia,teraz chodi bud na strihanie alebo vyholenie(v lete) ku kadernicke.

tomas151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stellasss
27. okt 2014

Moj syn ma 8 a stale sa boji. Prisla som na to, ze jemu som dlho strihala nechtiky ked spinkal /ako babetko/ a potom ked mal tak 2 - 3 roky zacala som mu strihat cez den a to uz len bol boj. Dievcatam som od mala strihalacez den a tie sa neboja....

15siska16
autor
28. okt 2014

ja by som ho to chcela oducit aby som ho uspavala lebo ked som tam trva to viac nez hodinu nez zaspi co mi rozprava aj ked neodpovedam nechcem ho tam nechat sameho v izbe ze by mal svoju len by som chcela aby som ho dala do postele a sam zaspal a ja si mozem porobit veci alebo aspom ten vecer pozriet telku 🙂

ppismenko
18. nov 2014

my strihame nehty len počas spánku,aj to asi 20 min.po zaspatí inak sa budi musi tvrdo spat

aredhel
18. nov 2014

aj ja som mala ten problem s mojou dcerou...tiez na ruckach si nechtiky ostrihat dala a na nozickach nie...kvicala ze ju to boli...az raz som jej povedala ze ukludni sa, zacnem ti strihat nechtiky a ked to bude boliet tak mi povies...ostrihala som jej prvy nechtik a spytala sa jej ci ju to boli a ona ze nie neboli 🙂 a postupne som jej ostrihala vsetky a odvtedy si uz nechty na nohach ostrihat da, dokonca sa na strihanie tesi :D