Spia bábätka v noci horšie, keď sú v izbe pri rodičoch?

31. okt 2022

Ahojte, pocula som ze ked babatka spia v izbe pri rodicoch tak sa castejsie budia . Je to tak ? Mate niektora osobnu skusenost na porovnanie ? Nasa spi vo vedlajsej izbe vo svojej postielke od narodenia (teraz ma 4m), a odvtedy prespi celu noc...Rada by som ju niekedy presunula ku nam do izby ale bojim sa ze sa zacne budit v noci....

petamich
31. okt 2022

Je to individualne a zalezi od dietata, niektore sa s rodicmi budi, ine sa budi bez rodicov a ine sa budia vzdy, napr. nas 🙂 vyskusas a uvidis

autor
31. okt 2022

@petamich no ja sa bojim aby som jej nepokazila taky spanok a potom sa bude budit aj ked ju naspat presuniem do jej izby :D .... preto si zistujem ake mali skusenosti ine mamicky 🙂

denden77
31. okt 2022

od narodenia bola vo svojej postielke, ja som s nou bola v jednej izbe, na opacnej strane vo velkej posteli.. od 7m zacala prespavat celu noc, tak som odisla.. a tesila som sa ako sa vsetci paradne vyspime.. az do 15m 🤣🤣🤣 vtedy zacala mat dake nocne haluze, to trvalo 3 mesiace.. potom prisiel covid a vtedy som spala s nou, uz to tak zostalo, ma 2 roky 🤣
cize len ju nechaj, ona sa vyspi, vy tiez.. mozno este pride cas, ze budes na toto obdobie s laskou spominat, ked sa ti bude v noci stverat po hlave 🤣🤣

tani777
31. okt 2022

Nemam vyskusane,nechcela som tak..ale ja si myslim,ze ani nie deti sa castejsie budia,ked su pri rodicoch,len rodicia to viac vnimaju,ako ked su v druhej izbe..starsia je teraz s manzelom v inej izbe ako ja s malou,starsia sa (ne)budi rovnako,no ja o tom neviem,lebo som vedla

greta2017
31. okt 2022

Preco pre boha by si si ju chcela dat do spalne ked krasne spinka vo svojej izbe? Nechapem...
Ved to je sen kazdeho rodica aby dieta prespalo same celu noc a rodic sa mohol tiez vyspať.

autor
31. okt 2022

@greta2017 ano chapem, kazdy sa nam cuduje ze nam tak spinka, vyzera spokojne , len ja sa akosi citim ze by som ju chcela mat pri nas, ale zaroven mam z toho strach lebo viem ze mozno sa nevyspim a zobudim sa na kazdy jej zvuk :D...ano ja viem , je to divne 🙂)

baluinka
31. okt 2022

hlavne mysli na to,ze ten spankovy rezim sa este tisickrat zmeni, mozno zrovna vtedy,ked ju presunies k vam do izby a moze to byt nahoda..nasa spi sice od narodenia iba pri nas,ale iz boli vsetky mozne fazy,ze spala celu noc,ze sa budila kazdu hodinu,ze sa budila raz za noc...

anjelicek26
31. okt 2022

Ved babatko mas pri sebe cely den, ta blizkost a "ocumovanie" v spanku skutocne nepotrebujes... vyspia sa lepsie obe strany a uzijete si bdely cas... mne spali v kosiku pri posteli len prve tyzdne, potom sli do vlastnej izby, ano izbicka vedla nasej a nechavala som otvorene dvere + monitor dychu samozrejme... oni sa od porodnice budili 1-2x maximalne a 8 mesacny spali celu noc... nebol dovod ich mat nacucnutych na sebe cely cas v posteli (ako nasa najstarsia, poucila som sa s toho...). A moct mat sex vo vlastnej spalni, normalne si zaznut a odlozit oblecenie pred spanim a nie plazit sa potichu na tajnasa potme...

kiki234
31. okt 2022

Starsia isla do svojej izbi v 8m a mladsi isiel v 10m. Obaja sa prestali budit a prespia celu noc.

zuzulka558
31. okt 2022

My sme sa lepšie vyspali ked sme mali prvu pri sebe, postielku som jej zrušila po mesiaci nespania potom super,, pri druhej sme mali postielku pre istotu len ale nespala v nej spi s nami,, nepoznám co je to plačúce dieťa,, ticho pri nich nemuselo byť, ani vysávač okolo hlavy nevadil 🤷 ale myslim ze kazde dieťa je ine,,

janickacrazy
31. okt 2022

Tak keď ste si ju naučili spať samostatne v izbe, tak ju tam už proste nechaj. Nepresuvaj, nevymyslaj. Ja som tak prostredného dala len na jednu noc k sebe, keď sme cestovali a nemali sme preňho ešte kúpenú cestovnú postieľku a odvtedy som sa ho nevedela zbaviť. Dovtedy spával pekne v postieľke. Potom do 4 rokov len so mnou v spálni.

autor
31. okt 2022

@janickacrazy fuha to 1 noc ho takto naucila :D ? no tak dobre vediet ze aj take sa stava 🙂
ale vdaka za nazory vsetkym, myslela som ze ma tu vacsina ohejtuju ako mozem nechat take male babo spat samotne v izbe, ale ked vidim ze to nieje az take divne tak nejdem vymyslat. Monitor dychu ma + video pestunku(ked pocujem nejake divne zvuky skontrolujem co robi :D )

anjelicek26
31. okt 2022

Nikto ta nezhejtuje, len si to vela mamiciek nevie predstavit, lebo si to deti naucili inak - a tym padom by ich deti - plakali... ked to tak clovek robi od narodenia, tak to dietatko inak nepozna, spi pekne, kludne, bez akehokolvek strachu s odlucenia... zobudi sa a mama ho vyberie a vymojka, tam ma rovnaku stabilitu ako dieta, co sa "ubezpecuje" sto krat za noc, ci tam mama je alebo nie je... tu je tych tem na desiatky o detoch, co su hore aj kazdu chodinu a rodicia dokopany nevyspaty, na co sa posuvat do takejto situacie a dobrovolne...

lubina
31. okt 2022

ak uz je zvyknuta pekne spinkat sama, tak by som ju neucila, aby spala s vami v izbe. Nie je to uz potrebne, ked uz si ju pekne naucila spat samu. Ak sa chces iba pomaznat, tak ju zober ku vam rano, ked je uz zobudena 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
31. okt 2022

Vieš koľkokrát som ja oľutovala tú jednu noc? Veru pri dalšom dieťati som sa poučila a ten pekne od narodenia v postieľke spinkal a žiadne presúvačky k mame. 😀

1mina
31. okt 2022

To je podla mna o dietati kazdom, ked mu to vyhovuje a spinka naco menit ? 🙂 Takto ma "zvladnuty" ten prechod do inej izby bez placu a stresov okolo toho ked bude starsia 🙂 ja som tak prvu horko tazko presunula do svojej izbicky okolo 3 rokov, aj to tam kolkokrat musim isy za nou v noci lebo sa boji atd... A mladsieho som to uz vyuzila ze skor ako sa ti to tak uvedomi dala som k nej do izby ked mal asi 10 mesiacov a ten je tam uplne spokojny 🙂

kukulienka999
31. okt 2022

U nás to tak bolo, kým spal s nami budil sa, premiestnili sme ho do izbičky v 9m a spinkal celu noc do 7-8 rana. V roku prišla separacna úzkosť, 2 mesiace spal s nami a mne na prsníku, muselo prísť odstavenie a začal opäť dobre spávať. Siel naspat do izbicky. Potom prišli očné zuby a zas bol u nás 😁 u deti si treba užívať každé obdobie, keď spinkajú celu noc. O nič neprídeš, ma 4m ešte sa tho môže toľko zmeniť, ale aj nemusí 😊

kiki234
31. okt 2022

@anjelicek26 suhlasim dievca slo same v 8m a chlapec teraz v 10m. Jednak spia lepsie nebudia sa a vyspime sa aj my. Neberiem to ako odlucenie, som s nimi cely den a ani som ich nikde nezahodila. Prve 3-4 dni v novej izbe skusali.. Nic sa nedialo zacala plakat, ja som prisla.. V noci znova vyskusala a prisla som.. Pochopila ze som nablizku a hotovo. Ved to sa stane do dnes a to ma 2 roky. V priemere raz za mesiac v noci zacne z nicoho nic mama mama, ja pridem opytam sa ci vsetko v poriadku, zavrie oci a drichme dalej. Krpec sa nebudi spi ako drevo ten ma v sobotu 1 rok

zorkahorka
1. nov 2022

Prvy syn spal sam vo vedkajsej izbe od 2 mesuacov. Celu noc. Bol na um. Druhy syn kojenec. Nasackoval sa mi do postele a vyoutoval otca do detsjej k starsiemu 😀 akonahle ho dam do postieljy, zobudi sa. Akoby vedel,ze tam nie som. Akonahle rano vstanem z postele,zobudi sa aj on 🙈