Spánok štvormesačného chlapca

vojtasova
14. jún 2020

Maminky ahojte chcela by som sa opýtať aj poradiť , keďže mám prvého chlapčeka ktorý má 4mes,trápi nás spánok cez deň...je v kočíku a zvyknutý spinkať vonku ... Ale keď už je unavený nemá problém zaspať aj v izbe (aby ste to nechápali tak že , je len v kočíku)
Späť k spánku malinký spinká pekne .. trápi nás a mňa hlavne to že cez deň spi bez perinky keďže je úzky kočík cíti sa asi istejšie a bezpečnejšie...sem tam šermuje rukami a vypadáva ku dudel ale zaspí...lenže večer mi nevie zaspať ...predtým som nakojila a dala do postieľky a zaspinkal sám...
Teraz ... Keďže je horúco v perinke zavinovacke je spotený a to ma len krátke body.. takže v zavinovacke ani čut dvíha.nohy prehadzuje hlavu do stran.. neviem ako ho uspať v.noci aby sa nebudil.. má aj oporu aby sa nebál .. ako zaspí bez závinovačky ale trvá to dlho...a prehadzuje sa keďže sa budí rukami... poraďte ako ho naučiť spinkat bez závinovačky v noci..spal mi vždy keď bolo chladnejšie nie tak horúco od 8 do3,4 teraz sa budí často...

pribinak
14. jún 2020

Zábal ho len do tenkej bavlnenej plienky

em4life
14. jún 2020

Mozno by pomohlo hniezdo na spanie alebo dat okolo neho vankuse, aby sa citil istejsie. V postielkach sa male babatka mozu citit neisto, lebo je vela priestoru okolo nich. Drzim palce 🙂

vojtasova
autor
14. jún 2020

@pribinak ako on zaspinka ale .. nie na dlho .. a kým zaspí tie ruky hrôza 😓

vojtasova
autor
14. jún 2020

@em4life máme hniezdo...aj ho opieram viac oto aby sa nebál a bio istejší, len keď je človek nevyspaty to je hrôza.

ladyvi
14. jún 2020

Jemu to rozhadzovanie rukami coskoro vymizne ale dovtedy sa potrebujes vyspat. Ja som pouzivala ulitku, zavinovacku. Maju aj letne verzie.

em4life
14. jún 2020

@vojtasova hej, tomu verim. Ono tie rucky a nozky nekontrolovane este chvilku budu trvat, ale postupne prejdu (ja si uz nepamatam, kedy to u syna prestalo, ale asi okolo 4. alebo 5. mesiaca). Ta nevyspatost je bohuzial spojena s babatkami, ale postupne sa to zlepsi 🙂

tosomja
14. jún 2020

Zabal ho do látkovej plienky a dávaj ho spat na bok. Menej sa bude trhat.

eliska13
14. jún 2020

@vojtasova budiť sa môže už aj kvôli zubom.Mala som látkovú osušku väčšiu a do toho som ho balila, alebo tenkú zavinovacku

vojtasova
autor
15. jún 2020

@tosomja dávam ho tak..ale aj tak s tými rukami furt šermujee

vojtasova
autor
15. jún 2020

@ladyvi aj to mám...a nič moc...🙄

emiliamilka
15. jún 2020

Nás spí aktuálne takto (3 mesiace ) , dvere do izby otvorené a vo vedlajšej izbe otvorené okno na vetranie (bodičko dlhý rukáv tenké a ponozky, okolo zrolovana perinka a bez prikrývky prípadne mu niekedy trošku prikryjem nohy bavlnenú tenkou plienkou ale väčšinou to zkope co mi je teplo) pred spaním kúpeľ a mlieko a do 5 minut spí.. nemusím ani uspavat, proste položím do postieľky a odídem

dahra
15. jún 2020

@vojtasova - aj moj syn pred 10 rokmi bol nauceny na zavinovacku. Asi 4mesacneho som ho potom balila do spacieho vaku.

m_o_n_c_a_k
15. jún 2020

Ja som mala tek spací vak. Na leto taky tenucky a na zimu hrubší. Skús možno pomôže.

pralinka86
15. jún 2020

Skus spací vak, je to dobra vec, ked nepomôže teraz, tak onedlho určite.

malicka_mysicka
15. jún 2020

@vojtasova skus tenucky spaci vak. Moj syn mi ale v 4mesiacoch dobre spavat prestal, vraj je to velmi caste, presne ako pises, prve styri mesiace som ho polozila do postielky a prespal celu noc a potom prisli 2 mesiace bezsennych noci ked sa budil 8-10x. Drzim teda palce nech to nie je spankova regresia ako u nas, ale keby nahodou ano, tak neboj, prejde to 🙂

malfea
15. jún 2020

@vojtasova ahoj, tiež odporúčam ulitku. Vieš ho na ňu len položiť a spevniť ruky, inak bude mať zvyšok vonku, tak mu nebude také teplo.

vojtasova
autor
15. jún 2020

Vo všetkom mu je horúco ..dala ju som mu to čo keď..sa poti a je mokrý až...a otvorené okno máme...
K tomu ... Ako cez deň spi v kočíku bez perinky...a zaspí ... Sem tam vypadne dudka alebo ju hľadá...lenže večer nakojim dávam do postieľky a zaspáva sám len nemôže a nedá sa mu keďže šermuje rukami...😓 Asi budeme musieť proste počkať..kým si zvykne.