Spánok 21 mesačného dieťaťa

larra2606
24. máj 2016

Milé mamičky,
moja dcérka je živé striebro, má 21 mesiacov veľmi veľa energie. Odkedy začala chodiť nevie spomaliť a to doslova - musím sa jej venovať , aby troška davala pozor a spomalila, dokonca mi vkuse uteká, behá, nevie pomaličky chodiť. je veľmi šikovná, no chce všetko robiť naraz. Zaujíma ma, ako je to s vašimi detičkami a spánkom. Dcérka chodí spať už len raz denne na obed-niekedy pospí hodinu a pol inokedy dva a pol hodiny. Poobede sa zobudí okolo pol 2 až pol 3. Večer ideme pozerať rozprávku , nočník, večerná hygiena a zaspí okolo 7.45-8.00. A tu je problém-niekedy mi vstane už o pol 5 ráno, inokedy o pol6, o 6tej o pol7...aj keď všetko sa snažím robiť pravidelne ona nie a nie pospať dlhšie. Stačilo by keby vstávala o 6tej napríklad. Skúšali sme ju dávať spať aj neskor , ale to nemalo žiadny efekt-dokonca sa zobudzala oveľa skor. Ako to bolo-je s Vašimi detičkami? Prejde to časom? Alebo sa mám zaťať a skúšať ju stále dať spať neskor aby si navykla? Ďakujem za Vaše skúsenosti, odpovede. 🙂

pribinak
24. máj 2016

Takto bol aj moj syn, v pohybe bez prestávky. Prešlo to, začal spávať dlhsie a to v septembri 2013, ked začal chodit do MS. Odvtedy ho musim rano budiť, akurat cez vikend nie

afrika
24. máj 2016

môj starší synček ide mať 2 roky a spinká od 14tich mesiacov jeden x a nie dlhšie ako 40-60 minút 🙂 proste mu to stačí 🙂 Večer ide spinkať o 19tej, zaspí o cca 19,45 hod. a ráno je hore o 5,30 väčšinou 🙂

veronikapodolska
24. máj 2016

Ahoj za seba ti tíško závidím (neviem teda či prespinká celú noc bez zobudenia), ale myslím že je to uplne v pohode, až sú deti staršie dokážu pospať dlhšie - moja skúsenosť. Moja mladšia dcéra 27mes. cez obed rovnako ako vaša, večer ked zaspí o 21h00 tak som uplne rada, pritom ideme o 20h00 do kupelne o 20h30 sme už v posteli ale teraz je dlhšie svetlo a to mi uspávanie teda neulachčuje. No a v noci sa budí 2-3 krát, budievala sa 5-6krát ked bola mladšia, ráno vstáva okolo tej 6h00 - 6h30. Suseda má syna v rovnakom veku ako ja ten vstáva o 5h - 5h30 a nieked cez obed ani zaspať nechce ☹ tak asi tak moja skúsenosť 🙂

fosilka
24. máj 2016

Moja mala podobny rezim. Ma v izbe tmu? Myslim zatiaznute zavesy aby ju nebudilo svetlo? My sme kvôli tomu davali zatemnujuci zaves, lebo tiez byvala skoro hore. Teraz je hore vacsinou okolo 6,45, ale niekedy si rada pospi aj dlhsie a este ju aj o 7,30 musim budit.

larra2606
autor
24. máj 2016

Trocha divne sa cítim keď som s ˇnou vona mamičky na mňa pokukujú , že ju rdžím za ruku a hneď za ňou utekám keď začne na ihrisku behať , no viem, že nedáva pozor a ublížila by si. Musím vydržať, len keby s ňou aspoň svokra išla aspoň poobede von nech oddýchnem ... no zvykla som si, len je to s ňou náročné...každopádne je moja, naša teda, aby sommanžela nevynechala a rada sa o ňu starám 🙂 Ďakujem pribinak 🙂

lienkaam16
24. máj 2016

Ahoj môj malý ma presne 18 mesiacov. Začal chodiť keď mal 10. Od vtedy je všade. My máme spánok minimálny. Cez deň max 1,5 hodiny a to je už rekord. Asi dva týždne už konečne v noci spinká, to že sa zobudí raz už ani nerátam. Ráno vstáva medzi 6:00-7:00. Predtým boli noci, kedy sme boli hore aj tri štyri hoďky. Večer musí ísť ale už o 19:30 spať, ak to prešvihneme tak to je pre nás katastrofa. Tak presne viem, čo je mať aktívne dieťa. Hlavne preto som s ním začala od 8. mesiaca chodiť na baby plávanie do montesory herní. Teraz už je konečne teplo a veľa času trávime vonku a na ihrisku. Kým varím najlepšie ho zaujem, keď mu vysypem kinetický piesok na podložku, poprípade farbičky, kocky a samozrejme hrce a varechy :D
No môžem povedať, že najlepšie sa vyspinká v stredu po plávaní 🙂

larra2606
autor
24. máj 2016

@veronikapodolska budí sa na nočník, stane sa, ze ju nieco v noci strasi tak ju upokojim...mne by stacilo keby vstala 5.30 ale tak o 4.30 je to extrem...budem musiet vydrzat 🙂

pribinak
24. máj 2016

@larra2606 tak za nou velmi nebehaj, zrejme ma z toho dobrú srandu

larra2606
autor
24. máj 2016

@fosilka mame len zaluzie, ale tie zavesy by bol dobry napad, kedze nam v spalni svieti od rana slnko..dakujem 🙂

majkalabka
24. máj 2016

ahoj, my sme na tom rovnako. malý má 21 mesiacov a už 1,5 roka vstáva o 5 ráno, niekedy je hore už o 4 čulý ako rybička. zaspáva večer medzi 20-20.30 a v noci sa často budí, spíme spolu.tiež som skúšala dať ho spať neskor, ale aj tak vstal o 5. cez den spí cca od 10.30 až 11 hod do cca 13 hod ako kedy. tiež má 100 vrtul v ritke. už som si zvykla 🙂 ale niekedy som už fakt unavená. tato chodí domov večer už ked malý spí. za celý svoj život dvakrát prespal celú noc bez zobudenia, mám poznačené dátumy. verím, že to nebude trvať večne 🙂

larra2606
autor
24. máj 2016

@lienkaam16 s tym spankom to je rovnake aj u nas...o 19.30 uz vacsinou sedime na posteli, citam knihu a spinkat..ak by to tak nebolo nevedela by zaspat kludne...kazdy vravi..daj ju spat neskor..ale ja na nej vidim ze ked ma viac energie ked ma ist spinkat je zle a treba ist do postielky

fosilka
24. máj 2016

@larra2606 napr. dnes dcera spala s nami v izbe a tiez mame len zaluzie, takze skoro bolo svetlo a to bola ovela skor hore

lienkaam16
24. máj 2016

@larra2606 inak my ešte večer, hlavne ked je taký živši ako inokedy čítam e knihu zajko ktorý chce zaspať. Malému to pomáha, aby sa uvoľnil a tak lepsie zaspinkal. Je to psychologická kniha. Myslím, že je spracovaná pekne.

anjeli_k
24. máj 2016

Ahoj, moj syncek ma 19mesiacov a od nejakych 10mesiacov spinka iba raz denne a to tiez maximalne hodinu a pol.vecer si s nim idem bud ja alebo manzel lahnut o 19:00 a niekedy nam zaspi az okolo 20:30😕a rano sa nam budi tiez skoro.napr.dnes bol uz o pol5hore.proste nema spania😂energie ma na rozdavanie.ale tak beriem to aj ako pozitivum-obcas mam uz o 8:00navarene, upratane a mozem sa mu naplno venovat☺

larra2606
autor
24. máj 2016

@anjeli_k Tiet mam obed uz do 9.00 hotovy...niekto si to nevie predstavit, ked vravim, aky je nas den , ale ma to aj svoje vyhody...dufam, ze spankovy deficit raz dozeniem. Aj by sme chceli este jedno babo, no velmi sa bojim, ako by sme to zvladli...som rada, ze nieosm sama, alebo...asi len ja zijem vmeste kde kazde dieta spi dlho v jej mesiacoch 🙂)))

larra2606
autor
24. máj 2016

@pribinak nienie, nebeham, len zakukujem kam leti...uz tolko raz sa udrela a nevie si to nejako zapamatat, ze by mohla spomalit...pravdepodobne musi dostat taky svoj rozum 🙂)

vratina
24. máj 2016

ahoj moj bude mat 18mes a tiez odkedy zacal behat musim ho pridrzat tiez na mna kukaju vsetcu ale je mi to fuk.uz sme boli na pohotovosti co mi na betone padol a skoro si zuby vybil na vanu na zahrade... cakam ze sa skludni a bude to lepsie.Mne spi vacsinou do 6-7 a zaspava okolo 20.V noci sa budi ze zreve akoby zo sna aj viac x za noc a semtam si spravi prestavku 1-2h no vtedy viem ze zuby uraduju.Cez den 1x cca 1,5-3h.Inak ked mi niekolko dni menej spi moja skusenost ked dam spat vecer skor cca o 18-19 pospi v noci dlhsie.A tmave zavesy mame aj my odporucam.

edita103088
24. máj 2016

Ahoj,náš syn má 19mes a ešte neprespal noc a cez deň je tiež velmi aktívny.Vnoci sa budime niekedy aj 3-5krat a to sme uz všetko vyskušali..ja by som bola rada k eby aspon vkuse spal od 20:00 do 5-6h

anjeli_k
24. máj 2016

@larra2606 neboj nic, ja ked niekomu poviem co vsetko stihnem do nejakej 8-9, tak na mna pozeraju, ci som v pohode😀ale tak co ine budem robit, ked mi maly tak vstane? Ked varim, tak pozera co robim, aj on si vyberie hrnce, ze akoze tiez vari😀a ked upratujem, tak tiez akoze aj on upratuje, tak sa aspon zabavi☺a tiez presne, chcela by som druhe, ale velmi sa bojim, ci by som to zvladla😕asi este par rokov pockam, ze si aj oddychnem😂

larra2606
autor
24. máj 2016

@anjeli_k smutne je, ze najblizsej rodine poviem ze kedy co a ako stiham a ze ani zaspat neviem poobede ked som v jednom kole tak mi neveria, vidim na nich ako sa na seba pozeraju aj ked nic nepovedia...uz bola aj taka hlaska ked som chcela povedat ze som vytazena a neviem ako to zvladam a ide to tak ze mam nacvicene..no mam, len clovek nieje nesmrtelny 🙂 ale ved uvidia, maju male babatka tak nech si zaziju 🙂 aj ked im ma kto pomoct ja som sama, manzel v zahranici ale nevadi, som stastna, ze sme zdravi a ked sme vsetko sa da, len je to niekedy namahave velmi

tweetinka.co
24. máj 2016

Ahoj. V rychlosti som si to precitala. Nada od 12 tich mesiacov nespava poobede, zaspi po polnoci, hore je od cca 9tej.... ked uz nieje kojena, tak uz prespu v kuse, do dva a tristvrte roku, bola v noci hore 6 az 10x...

anjeli_k
24. máj 2016

@larra2606 mas pravsu, aj mne sa obcas cuduju, ked poviem, ze maly ma vie riadne vystavit, ale tak vacsinou si to myslia ti bezdetni😀ved oni zistia, ked budu mat deti😀chapem ta, mne tiez nikto nepomaha a nikdy nepomahal, manzel vkuse v praci, no co uz narobis, kazdemu prajem, nech si to vyskusa😂😂

lilu74
30. máj 2016

mne maly zaspi vecer o 20hod, odmalicka je tak zvyknuty a rano vstava ako kedy 6-6:30, vynimocne o 7:30:) v noci sa casto budil a plakal, teraz uz prespi pekne celu noc.

larra2606
autor
31. máj 2016

@lilu74 tisko zavidim...mne sa mala budi vacsinou na nocnik...a ked zaspi o 20.00-20.30 co je maximum niekedy aj o 4.30 je hore ...

lilu74
3. jún 2016

@larra2606 ja zas tisko zavidim ten nocnik😂

larra2606
autor
3. jún 2016

@lilu74 tak ja som ju davala nan odkedy sa sama vedela posadit...a az posledny mesiac sa to tak v noci deje...aj ked niekedy mava take vystupy ze sa nevyspim ako ked bola mensia...mam len ju tak sa jej venujem asnad coskoro budeme bez plienky...necham sa prekvapit 🙂