Skúsenosti s fotením novorodenca po pôrode

ema22270
2. sep 2022

Ahojte, aké máte skúsenosti s fotením po pôrode?
Dal Vám fotograf na výber z fotiek, alebo rovno on vybral tie najlepšie zábery?
Ak je tu nejaký fotograf, je v poriadku ak Vám dá fotograf po fotení na výber z vyše 550 fotiek?
Boli sme dohodnutí na 40 záberoch. Medzi fotkami ale boli podľa mňa aj nepoužiteľné fotky.
Fotenie trvalo cca hodinu, fotili sme sa celá rodina s bábätkom. Chcela som preto vedieť, aké máte skúsenosti a či Vám to príde profesionálne.

lalala94
2. sep 2022

Fotografka mi poslala cez link všetky fotky a ja som si vybrala 15ks, ktoré potom upravila a vytlačila. Tých fotiek ale nebolo toľko ako u teba - zo štvorhodinového fotenia max. 200 záberov, ale moje dieťa bolo prudko nefotogenické a buď plakala alebo bola hore ako sova, čiže preto ani tých fotiek nebolo až tak veľa. Mne úprimne vyhovovalo, že som si sama vybrala fotky, ktoré bude potom upravovať. Je to predsa len iný typ fotenia ako napr. svadobné fotky. Ak by mi fotograf po našej svadbe poslal všetky zábery, ktorých bolo x-stoviek a ja si mám vybrať, tak by som si klepala na čelo, ale v tomto prípade mi to nevadilo, keďže sa nejednalo o taký počet fotiek a bolo to portrétne fotenie. Čiže za mňa ok.

ema22270
autor
2. sep 2022

@lalala94 rozumiem🙂 ja som si tiež myslela že fotiek bude tak max 200 a z toho si vyberiem. Ešte som sa pýtala či sú tie zábery premazané už, čiže nepoužiteľné tam nie sú a vraj ich bolo 1100 celkovo, že ich premazal. Ale za hodinu podľa mňa nie je možné že by tých záberov bolo toľko 😱

sofinka1301
2. sep 2022

@ema22270 my sme dávali prvého syna fotiť a fotiek bolo tiež veľmi veľa. Neboli asi mazane ( nepýtala som sa) vybrali sme si tiež ktoré chceme upraviť a vytlačiť

simona92101
2. sep 2022

@ema22270 nedavno sme mali tehotenske fotenie ,fotograf urobil xy zaberov,on vybral cca 150 pouzitelnych ktore upravil,poslal mi link kde si ich mozem pozriet (popripade ci chcem z nich daco este upravit)a po schvaleni mi ich ulozil na ulozisku vo vacsej kvalite a odtial som si ich stiahla.fotky mi netlacil,ja si davam vzdy cez empikfoto vytlacit...
Ako ste boli dohodnuti vlastne?

ema22270
autor
2. sep 2022

@simona92101 toto mi pride ako super pristup 🙂 my sme boli dohodnutí ze o tyzden a pol posle nahlady a my si vyberieme, len ja som nevedela kolko toho bude, a manzel hned hovoril ci by sa dalo ze on vyberie 40, aby sme mali predstavu a vedeli si potom vybrat a dat to nejako dokopy, lenze z toho nic nebolo a presiel mesiac a pol od fotenia, zatial fotky nemam, kedze som cakala, ze urobi ten vyber. Nahlady poslal az po 2 a pol tyzdni ked som mu napisala. A potom vyber neurobil, lebo ze ide na dovolenku na 2 tyzdne, a teraz mi poslal zuzeny vyber na 200 fotiek a nie 40 ako sme sa dohodli.
Ale v pohode uz neriesim len som chcela vediet ako to chodi inde a ake mate skusenosti....

riskoh
2. sep 2022

Dávala som fotiť obe deti,dokonca chodíme cca každé 2roky na rodinné exteriérové fotenie,tiež nám naša fotografka pošle večer link s fotkami,fotiek býva ako kedy(200a viac),my si vždy vyberieme 10,15fotiek,tie sa následne upravia a do týždňa ich máme vytlačené ,plus ná kľúči ...

simona92101
2. sep 2022

@ema22270 ono zalezi od zvyklosti a profesionalite fotografa,tak isto cena je dolezita.my sme za cca hodinove exterierove fotenie platili 120e.fotografa poznam,viem co cakat.kazdy vsak funguje inak. Tych 10-15 zaberov mi vsak pride strasne malo 🤔