Ročný syn má veľký záujem o veci, ktoré vydávajú zvuky

30. júl 2022

Ahojte…mam zachvilku rocneho syna,ktory MILUJE vsetko vo vydava zvuky (vysavac,digestor,mikrovlnka,atd)
hra sa aj s hrackami,loptu tiez miluje…ale stale ked sa napr zobudi tak hned povie “brrrr” a musime ist k digestorovi,lebo velmi ho to zaujima..hovorila som to kanmoske a ona hned na to,ze to su typicke autisticke crty…
hned som sa zlakla…aj vase rocne deti maju radi pracku,digestor,vysavac?Inak ocny kontakt ma,reaguje na meno,urobi papa,ťap ťap…je pravda,ze motoricky je strosku dozadu,ale boli sme u neurologa 2x a vsetko v poriadku.. co si o tom myslite?Dakujem

pribinak
30. júl 2022

Však chalan. Technika.

A čo si myslím? Že je to choré neustále hľadať na deťoch nejaké choroby a vady

veronika_sk000
30. júl 2022

moj skoro osemmecasny ma rad vysavac a priklepovu vrtacku 😃 ja sa z toho tesim, lebo ked vytahujeme sople vysavacom, nemusim riesit sceny a bojovat s nim

nairia
30. júl 2022

moja bude mat 10m a tiez miluje pozerat sa ako sa kruti pradlo v pracke, paci sa jej, ked vysavam, lebo vtedy moze vyskat, aby ju bolo pocut a ani by mi nenapadlo, ze by to mohol byt prejav nejakej choroby. ved je to male dieta, objavuje svet a nieco sa mu paci viac a nieco menej, teraz ho zaujima toto. nasu este fascinuju panty na dverach, srobiky v doskach alebo na na nabytku, vsetko, co je ine oproti zvysku nejakeho predmetu. nevidim v tom problem, skor som fascinovana, ake su deti vsimave a vnimave, ze vedia hned sa zamerat na to, co je ine.

erika212
30. júl 2022

Vysávač, práčka, mixér....všetko čo má akýkoľvek výrazný zvuk. 😉. To že sa o to zaujíma je úplne v poriadku.

niekto2hy
30. júl 2022

Ked ma zobudi nejaky hluk,tiez idem zistit co je to. Ked si kupis novu vec,tak isto ked prides domov,si to vyskusas...

qwer2019
30. júl 2022

@pribinak súhlasím s tebou... dcéra v 2,5 roku skoro nič nepovedala, a už som s nou musela chodiť po vyšetreniach, lebo v nej videli autistu.. za 2 týždne ma 3 roky a ústa sa jej nezatvoria. A vďaka bohu psychologička mala rozum a vylúčila autizmus... Autorka, je to malé dieťa, nehľadaj za tým chorobu.

zuzanockamt
30. júl 2022

Hľadáš problém tam, kde nie je. O chvíľu už matky budú vidieť autistu v novorodencovi.
Máš úplne bežné dieťa. Kamoška je pedopsychiater a neurológ, keď stanovuje diagnózy?

autor
30. júl 2022

Baby prisla som sem pre radu,nie preto aby ste ma tu ukamenovali… Tiez som na to ani len nemyslela predtym,ale ako neskusena mamicka s 1.dietatom som urobila tu chybu,ze som o autisme precitala na internete,a ano,zlakla som sa… ostatnym dakujem krasne,uz som sa ukludnila..❤️

brezza
30. júl 2022

To je velmi skoro na urcenie ci je autista. Ani sa nad tym nezamyslaj. A z jedneho znaku sa aj tak neda urcit ze je autista. U kazdeho cloveka by si nieco nasla. Mojmu synovi diagnostikovali teraz autizmus v 3 a pol roku a je pravda, ze najradsej sa hra s mixerom a vysavacom, ma aj ocny kontakt aj je verbalny. Bezne clovek nespozna, ze je autista. U neho bol akurat oneskoreny vyvin reci. Zacal rozpravat tak v dva a pol roku, dovtedy len par slov a akurat sme si vsimali, ze sa nevie funkcne hrat, ziadna predstavivost pri hre. Motoricky je tiez na tom horsie. Nezaujem o odrazadla, bicykle, kolobezky.. je toho viac, ale z toho co ty pises sa neda nic urcit. A tieto hracky ako pises ty ma rado vela deti inak by sa nepredavali. Vobec na to nemysli a kamosku si nevsimaj. Maly bude urcite v poriadku.

fantinka
30. júl 2022

Myslim, ze by si mala vymenit kamosku.

niekto2hy
30. júl 2022

Pis otazky asi takto(nepis svoju situaciu-ked tak v IP a budes mat klud)> Ako sa prejavuje autizmus? Ries to konzultaciou s lekarom...

diewcatqoo
30. júl 2022

Ze "k digestorovi" 🙂
My riesime u dietata PAS, a teda to nase dieta sa odmalicka balo vsetkeho, co vydava zvuk 🙂

1mina
30. júl 2022

Kazde dieta do 3 rokov ma vraj nejake autisticke crty, a z jednej veci sa naozaj neda sudit...a navyse autisty casto skor su citlivy na hlucne veci a zakryvaju si usi, placu pritom 🙂 ano nemusi splnat kazdy toto, ale z tejto jednej veci by som absolutne neriesila...

andrejka19
30. júl 2022

Môj 6 ročný syn je autista a každý zvuk je pre neho hlasný tak že si zakrýva uši.Denno denne tu čítam príspevky keď mamičky už u pár mesačných bábätkách vidia autisticke črty.Pritom diagnóza sa určuje pri milion príznakov a ani jeden autista nemá rovnaké príznaky ako ten druhý.Keby u nás nebol taký výrazný regres po očkovaní a to nie mmr vakcínou tak ani netuším že na svete autismus existuje.Tešte sa z tých bábätiek a nečítajte prosím nič na nete, keď bude v 2.5-3 rokoch mať dieťa x príznakov budete vediet hneď že to treba riešiť.

danica2711
30. júl 2022

@diewcatqoo aj "vecy" sú dobré

iwesska
30. júl 2022

Moj ty Boh🙈Tu sa sa minimalne 3 deti do 1r.
stanu kazdy tyzden autistami🙄 Pred par dnami sme tu jednu zrutenu mamicku museli vyviest z omylu,ze dieta,ktore sa hra s gombickami na pyzame a rozhadzuje rukami pri pozerani TV fakt nie je autista. Teraz zas toto. Preco furt za kazdym pohybom hladate autizmus?!? Neviem,nechapem. Tiez som bola prvorodicka, stresovala som len ked padol na hlavu,ale zeby som za nim sliedila kde co ako otocil,kolkokrat,ci sa na mna pozrel 5x denne,alebo 2x to mi fakt nenapadlo. A mam dieta s poruchou pozornosti,sama som si to vsimla aj bez lekarov a kamosiek. Takze ak by autista bol,ver tomu,ze to matka vyciti.

janulik2008
30. júl 2022

Ja mám 28 a ma fascinujú veci ktoré vydávajú zvuky a autista nie som. Nehľadaj všade iba autizmus. ;)
Inak malá keď mala cca rok dokázala skoro nonstop zapínať knihu riekaniek od Fisher Price 😀 dookola asi 10x 😀 doteraz si tie básničky pamätám 🤣

katulienocka999
30. júl 2022

Je tp úplne v pohode 😊😁 nas ked mal rok tak bol neskutočne fascinovaný prackou a ani nevravim alo sa vrhal na zvukove knihy, najma na tie kde boli vselijake auta.. A raano si stale pustal traktor, niekedy som mala chuť tie hračky aj vyhodit von oknom ako často za sebou ich pustal 😅😂