Ročný syn hádže jedlo na zem

mimzy123
13. apr 2012

Ahojte, môj syn keď papá stále hádže jedlo zo stoličky na zem, chcela by som ho od toho odnaučiť, neviem ako poradíte ?

igiana
13. apr 2012

@mimzy123 nepises nahodou o mojej malej? 😀 No asi jedine riesenie bude pockat kym nejaky rok podrastu. Nasu vsetko bavi zhora hadzat nadol, aj z kocika, ale myslim si, ze presne toto patri k ich veku.

P.S. nedavaj jedlo pred neho, ale ho chovaj z bespecnej vzdialenosti, radsej mu skus dat knizku a pekne si spolu popri jedeni citajte. Alebo nasyp pred neho stipce na pradlo a nech zhadzuje tie, a potom ich zase pozbieraj a tak dookola 😀

evka4
13. apr 2012

@mimzy123 moja dcera hadze jedlo na zem doteraz. sice cim je starsia, tym menej, ale vzdy je po krmeni okolo stolicky a na stole neporiadok. a ked ju necham, nech sa krmi sama, tak je to este horsie. ja to nejako radikalne neriesim, sama vidim, ze vekom sa to postupne straca. snazim sa jej sice dohovarat a vysvetlujem jej, nech to nerobi, ale beriem to tak, ze to jednoducho k niektorym detom patri. Pre moje dieta asi nie je jedlo az taka priorita, aby jej bolo luto, ze cast z neho skonci nepouzitelna...

mimzy123
autor
13. apr 2012

@igiana to nie je také ľahké, nechce mi jesť keď misku nedám pred neho a keď sa v nej nemôže hrabať... ako stará je tvoja malá? môj má 13 mesiacov.

katren
13. apr 2012

@mimzy123 no moja ako zacala hadzat jedlo na zem, vzala som misku a dojedla....potom si rozmyslela, ci bude aj dalej hadzat alebo sa normalne naje....

zuzana76
13. apr 2012

@mimzy123 nas hadze jedlo na zem doteraz a to bude mat v juli 2 roky, dohovaram, vysvetlujem, zatial nepadlo na urodnu podu 😀 , ale hadam z toho vyrastie , nejako specialne to neriesim, akurat , ked uz fakt velmi vsetko leti na zem, tak mu jedlo zoberiem.

mandragora22
13. apr 2012

@mimzy123 ak to prislo akosi nahle, tak to postupne aj prejde. robila to aj nasa v tom veku, zacali sa jej drat 3-ky a bola nesmierne nervozna a zla. trvalo to 6 mesiacov. ked to urobila s jedlom, tak som jej to uz nedala. dala som jej po 4 hodinach a zjedla mi skoro aj tanier. skus tak, nechaj vyhladoviet a potom daj, lebo oni tie deti su zrejme zo zubov nervne a robia taketo veci, az rozum zastava 😖 😖

zuzana76
13. apr 2012

no u mojho take, ze zobrat jedlo nezabera, pretoze on je vo vseobecnosti velmi zly jedak, vydrzi v pohode aj cely den bez jedla, akurat na MM, takze pre neho to v podstate ani nie je trest, zobrat mu jedlo, ale vyslobodenie

igiana
13. apr 2012

@mandragora22 hiiii ty sadistka 😀 😀 😀

katren
13. apr 2012

@zuzana76 no tak motivacia...ked bude hadzat jedlo na zem, nedostane MM......uz je dost velky na uvedomenie si toho, co robi.....

katren
13. apr 2012

@igiana ja tiez necham vyhladovat....ked nechce obed, tak nech necha tak, ale ine nedostane......potom ked pride, ze papat, tak by zjedla fakt aj ten tanier......

igiana
13. apr 2012

@mimzy123 moja ma 11 mesiacov, tiez sa hneva ze jej nedam jedlo do ruky alebo misku, ale nakoniec ju nejako ukeciam tou knihou. Niekde som citala, ze jednu lyzicku ma drzat dieta a tou sa hrabat v jedle a ty zatial druhou krmis. Ale co je nakoniec okolo stola a ako vyzera ono .... 😀

zuzana76
13. apr 2012

@katren je velky, ale mne pride, ze je trochu pozadu, veci chape, co mu hovorim, ale napr ani nerozprava , len svojou recou a MM mu zatial vziat nechcem, my sme mali s jedlom velmi tazke obdobie, az teraz sa uz rozobera a zacina papat, takze nechcem ist na neho tak tvrdo, on velmi dlho nechcel nic papat, vsetko odmietal, dokonca az ked mal asi rok aj 2-3 mesiace, tak sa len naucil pit vodu z pohara, je velmi tvrdohlavy

katren
13. apr 2012

@zuzana76 ale ja nevravim uplne odstavit.....mozno by stacilo trosku postrasit.....jedlo si treba vazit....

mimzy123
autor
13. apr 2012

@igiana veď to, môj si ešte aj to čo má v puse vyberie, tak tá knižka u nás pri jedle nehrozí

igiana
13. apr 2012

@mimzy123 obcas robim aj to, ze s nou chodim ku oknu a obzerame ako vencia psiky a ake veeelke domy a stromy vidime a tak ju stopem. No ale musim potom cistit okno 😀 , ale aspon je najedena a mozeme ist kludne von.

zuzana76
13. apr 2012

@katren ale ved jasne, cez den ma asi 3 dojcenia, co teda nepovazujem za nejako vela, ale take ako postrasit by nechapal, niektorym veciam este nerozumie. Ma rok aj 8 mesiacov. A pouzivame aj knizku, aj auticka na rozptylenie, niekedy svacne aj tie na zem, celkovo je vybusny.

igiana
13. apr 2012

@mimzy123 a skusala si ho nechat trochu pohladovat, mozno zato vyhadzuje aj z ust, lebo nie je hladny. Alebo to robi vzdy?

zuzana76
13. apr 2012

@mimzy123 presne, moj si jedlo niekedy dokonca zoskriabe z jazyka, vypluje, proste celkovo problem kazde jedenie

katren
13. apr 2012

@zuzana76 no my nemame pri jedle nic.....ziadne hracky....to zbytocne rozptyluje a jasne, ze potom neje....

zuzana76
13. apr 2012

my sme jedenie riesili uz s viacerymi lekarmi - gastro, endokrinolog, pediater, vysledky mal celkom ok, je drobny 9 kg,ale z hladiska gastra a endokrinologie tam nebolo nic take preco by nemal jest, navyse som zistila,ze napr moj ma rad len kusovite veci, polievku nezje, v podstate nechce nic jest lyzicou. Vsetko len do ruky, no des

zuzana76
13. apr 2012

@katren no ale to je uz to posledne, ked ti dieta neje vobec, tak uz skusas vsetko, my sa trapime jedlom odkedy zacali prikrmy, mam aj starsieho syna, ten jedol uplne normalne

mimzy123
autor
13. apr 2012

@igiana on tak ponúka jedlo, vybere z úst a potom ponúkne druhému, a keď ten dotyčný nechce buď dá naspäť do úst alebo hodí na zem

dendy1
13. apr 2012

@mimzy123 AHOJ, tak jedlo už hádžeme na zem pomenej, ale po novom takmer stále pľuje 😀 ale tak ako keď chceš rozprskať sliny pomedzi pery čo najviac - takže takto sliny aj s jedlom 😀 Úžasné!!! neminie nič: stena, stôl, ja, dlážka a ostatné stečie po brade na tričko - podbradníkom by sa radšej uškrtila, ako by ho mala na krku 😀 😀
Ale podrážky papúč a topánok sú to najlepšie čo môže dať do pusy - hmm veď čo ak ju chce niekto tou polievkou či chlebíkom otráviť?!!

dendy1
13. apr 2012

@mimzy123 tak áno, aj naša malá ponúka už ochutnané kúsky 🙂

mimzy123
autor
13. apr 2012

@dendy1 super, môj ešte aj čo vyleje rozotiera rukou po celej stoličke a potom to fŕka po celej kuchyni a na komplet ja i on celý od jedla

mandragora22
13. apr 2012

@igiana moje dieta ma tvrdu vojensku vychovu (z mojej strany) a predstav si, vecer pri uspavani ma ide svojimi boztekmi zjest, cim to asi bude? 😀 😀 😀 😀

dendy1
14. apr 2012

@mandragora22 ako prebieha ta vojenska vychova ? Ze by so skusila pouzit na nasu malu.

mandragora22
14. apr 2012

@dendy1 aaale sa smejem, ze vojenska, proste jej nedovolim, co si zmysli, aj ked sa chce potrhat. jednoducho sa moze hadzat kolko chce, revat, ziapat, bud si to nevsimam, alebo uz ked hrozi, ze svojim "hadzanim" a metanim sa by si mohla ublizit, tak jej capnem po zadku a je vybavene. do 2 minut doreve a mame pokoj svaty. ona proste u mna vie, ze nepochodi, ze veci, ktore nemoze, proste nedostane a hotovo. horsie je, ze ten moj mi to kazi, on jej da, na co ona ukaze, ale uz to aj tisickrat olutoval, lebo mne da vacsinou mala pokoj (ked sme obaja doma) a od neho vyzaduje, aby jej dal to, hento, tamto a on vsetko povyvlaca, a su to veci, ktore malemu decku do ruk nepatria, co ja viem, zberatelske znamky, sosky zo skrine a podobne hovadinky... a potom to musi vsetko upratovat, lebo ona sa s tym "hra" asi tak minutu. takze uz aj on zacina byt na nu tvrdsi, ale uz je neskoro, ona proste u neho vresti ako pavian a on je bezradny. zato ja mam pokoj 😀 😀 😀 😀

viki2912
14. apr 2012

aj moja to robi,ale ja som sa naucila co jej mozem a co nemoze dat do ruk....na to podla mna pride sama casom.

katka1981
14. apr 2012

Podla mna je to zaciatok vzdoru, to ho prejde, nepomoze asi nic, len mu stale hovorit ze to nesmie, ale prejde to same od seba. Moja mala chvilu take obdobie, ze ked dopapala, odisla od stola, podpradnik aj utierku co mala na nohach hodila na zem, stolicku prevratila aj stolik. Stastie ze tanier prezil, lebo bud tam uz nebol alebo ho stihla dat na velky stol. Nepomahalo nic, preslo ju to same, ale nastastie to trvalo asi tyzden. Nikto ju to nenaucil, nikde to nevidela.... deti maju vselijake ritualy 🙂