Rečový vývoj bábätka

vevaskib
29. aug 2019

Ahojte maminky, chcem Vas poprosit o radu tykajucu sa vyvoja reci. Mame nase prve babatko tak si celkom nie som ista co je normalne a co uz treba riesit. Mame 6 mesacneho synceka a ten okrem vykrikov toho vela nenahovori. Zvykol si blabotat ked mal 2-3 mesiace ale teraz skor krici a vyska ako by mal hovorit v slabikach. Ziadne agu alebo ba. Ake zvuky vydavali Vase babatka v tomto veku?

ukulela
29. aug 2019

@vevaskib v pohode, neries. uplne normalne. babatko objavilo vyskanie, tak vyska, o par dni objavi zas, ze vie vydat iny zvuk a bude skusat cele dni ten ... moj druhy ma 10 a neaktualne riesi skor take zvuky podobajuce sa na slabiky (zrejme je cudzojazycny 🙂🙂🙂 takze ti ani neviem napisat, co to vlastne hovori ...
skratka neboj sa, je to OK.

pribinak
29. aug 2019

Je to uplne normalne. Niektore deti proste skúšajú vo csetko ich hlasivky dokazu a ine su tichučko a su ticho az do 3 rokov. Ine zas dzavocu presne podla tabuliek
Hlavne neporovnavaj svoje babo s babom kamosky ci susedy. Niektore matky vedia dobre prehánať, ja som tu uz citala, ze 3mesacne dieta vie povedat mama

tinkatinus
29. aug 2019

@vevaskib neries nic mu nie je.

siska53
29. aug 2019

@vevaskib nasa druha dllho len tak skriekala.." rozkeckala sa " az na Vianoce, ked mala necelych 9m... vtedy prvykrat vyslovene dzavotala, dovtedy to fakt bol.len skrekot.

bobricek1979
29. aug 2019

@vevaskib nerieš úplne v poriadku moja tiež zopár dní len kričala potom blabotala a opäť kričala je to v poriadku

ukulela
29. aug 2019

@pribinak keby mama. ale minule tu jedna riesila, ze dietatko uz neviem ci stoji, ci rovno nezacina behat .... ze si skodi chrbtici neriesila :(

lenuska0075
29. aug 2019

@vevaskib nestresuj, drobec je ok 🙂 ja mám doma 7 mesačného a ten mal cca pol mesiaca pauzu od blabotania, ked povedal za den par blabolcekov bol uspech, nakoniec mu vyliezol zubok a postupne sa rozkecal 🙂 ... napr. dnes kecal pol dňa a to nenafukujem 🙂 on sa rozkecá, len mu dať čas, ani pretáčať, chodiť, pekne papať bábo neprinútis, ono vie najlepšie čo má kedy svoj nástup 🙂
Odporúčam tento článok, mne sa veľmi páčil a pomohol.
https://sk.adelicenter.eu/logopedicka-prve-krme...

pininka1
29. aug 2019

Naša má dva roky a rozpráva ako japonska. Konečne jej trocha rozumieme ale stále väčšinu nie. Pol ročné bábo ozaj ešte nerozpráva.

blumie
29. aug 2019

6m dost casto vyskaju a vydavaju rozne zvuky, este len objavili hlasivky, cize uplne normalne dietatko. Nasa uz hovori slabiky ale ma 9,5 mesiaca. Pokial mas chlapca, tak je vseobecne zname, ze ti zacinaju neskor ako dievcata. Uvidis zacne zo dna na den a este budes rada, ked bude ticho 😄. Ja si napr. Pri mojek ticho dost uzivam, vzacne chvile kedy jej nejdu usta.

lula313
29. aug 2019

Moja dcéra už v 4 mesiacoch hovorila ba-ba-ba-ba, aj pomerne rýchlo vravela mama, tata.. všetci vraveli, ako bude rýchlo rozprávať a dnes má 17 mesiacov a vie fakt len par slov, aj keď zvieratiek vie celkom dosť, čiže to vôbec neznamena, že keď je dieťa v nejakom obdobi ne/šikovnejšie, tak tomu bude aj neskôr. Kamoskin 17 mesačný syn napr. Doteraz nepovedal ani len mama, je to naozaj individualne.. teraz to netreba riesit, v tomto veku dieťatko len objavuje svoj hlások.. ešte má kopec casu na rozpravanie

tatinka
29. aug 2019

@vevaskib je to uplne v poriadku,polrocne deti objavuju vyskave zvuky,moj syn vtedy tak vyskal az to vyturoval do neskutoc.vysok co z toho az cely ocervenel,rozkaslal sa z toho a potom sa na tom rehotal,momentalne ma o par dNi 14 mesiacov,uz si blaboce aj zopar slov ale vyska tiez stale , mame uz obdobie vzdoru takze k ed ho upozorNim -zacne na truc vyskat este viac a sleduje ako budem reagovat 🙂 je to maly betar 😁

vevaskib
autor
29. aug 2019

Dakujem Vam vsetkym za prispevky aj ukludnenie, hned sa mi bude lahsie zaspavat 🙂 o co by to bolo lahsie keby s tymi babatkami namiesto placenty vypadol radsej manual 🙄

selest
29. aug 2019

Z toho si nic nerob. Nas uz blabotal mama baba a nejak ho to preslo a povie to iba sem tam ked ma naladu. Teraz ma rok a objavil caro vrieskania. Cize otvori usta a vrieska aaaaa co to da 😂 tiez by som brala keby radsej blabotal.. este si asi pockame

rainbow82
1. sep 2019

To už chcete aby v 6 mesiaci rozprávalo?😂😂😂.My máme 18 mesiacov a ešte nič🤔