Púder, olejček pre bábätko

krisstina_em
25. jan 2023

Ahojte, o mesiac sa mi narodí bábätko. Chcela by som radu či treba kúpiť zásyp alebo nie, ak áno, aký sa vám osvedčil? Kúpať a umývať bábätko plánujem len čistou vodou ale treba potom niečím pokožku namazať +olejček, krém) či stačí len osušiť?

pribinak
25. jan 2023

@krisstina_em puder som nepoužívala, kúpila som si sudocrem, stačí natrieť fakt jemná vrstva a pokožka je chránená
Do vody na kúpanie som dávala Balneum, potom už bábätko netreba kremovat či olejovat
Mnohe krémy a oleje ešte len viac vysušia pokožku a olej mize aj dráždiť

queeninthenorth
25. jan 2023

@krisstina_em ja púder nepoužívam vôbec a po okúpaní je potrebné bábätku kožu ošetriť olejčekom alebo telový krémom pre bábätká, mne sa osvedčila značka Babylove z DM 🙂

mima172
25. jan 2023

Púder som kúpila, no nikdy som ho nepoužila. Od narodenia sme používali Sudocrem a v prípade zapareniny (napr pri agresívnej stolici pri raste zúbkov) som zvykla použiť Imazol. Do kúpeľa som dávala Linolu, dávali ju aj v pôrodnici a už tam som sa zaľúbila do tej vône 🙂 Niekto tvrdí, že treba natierať po každom kúpaní, niekto, že sporadicky. Moja dcéra mala slabší ekzém, tak som premasťovala kremom s kyselinou mliečnou, celé telo len tak raz za čas.

nikpa
25. jan 2023

@krisstina_em púder a olej sú prežitky z čias našich matiek. Neviem na čo si chcela ten púder používať ale ak pod plienku tak lepšia je masť na zapareniny, mne sa najviac osvedčila pasta s rybim olejom z lekárne. No a tiež som kúpala len v čistej vode ale zadok treba umývať aj detským mydlom, lebo krémy na zapareniny sú tuhé a hutné, samotná voda ich nezmyje, inak zvyšok tela len vodou. Po kúpaní som natierala podľa potreby, starší mal fajn pokožku, nebolo treba viac ako raz za týždeň. A mladší je atopik takže toho natierať musím pravidelne. Olej zaťažuje pokožku, nedá jej poriadne dýchať, kúp skôr telové mlieko pre deti, dobrá ja Bioderma alebo LA roche posay.

anavixy
25. jan 2023

Puder vobec a po kupani jedine telove mlieko, kvalitne neparfumovane. Ak nebude mat suchu pokozku (novorodenci zvacsa maju, ale potom neskor uz nemusi) netreba nic.

lylyjana
25. jan 2023

@krisstina_em po kupani netreba nicim natierat, pokial ti pediater nepovie inak. Na zadok som davala sudocrem, ale az ked ho mal cerveny, nie preventivne. V nemocnici sa malemu ritka riadne zaparila, lebo cez den som ho utierala len vlhcenymi. Takze ak sa ti da, tak mozno by som si zobrala aj do nemocnice nejaky maly uteracik a ked aj najprv vyutieras vlhcenymi zadok po kake tak potom este navlhcenym uterakom vodou to pretriet, vysusit a tak dat plienku.. Lebo darmo, ze na vlhcenych pise, ze je tam 99% vody, spravi to svoje. Doma som ho potom vzdy utrela, rychlo dala zadok pod umyvadlo, umyla a nebol ziaden problem.

syslik81
25. jan 2023

puder som nemala na zaciatku len cista voda bez natierania neskor bio kokosovy olej a na zadok sudokrem .. nic viac som nepouzivala- vlastne obcas som natrela avirilom - tu vonu milujem

lenka2232
25. jan 2023

Nam v porodnici povedali,ze pokial babatko nema ekzem tak netreba natierat nicim,zbytocne zatazovat pokozku..kupala som maleho v cistej vode,sem tam som dala do vody taky olejcek a ked mal zapareniny tak imazol alebo weleda

hviera81
25. jan 2023

-ja som iba vo vode kupala a nikdy som nicim nenatierala (aj v porodnici to vraveli), potom mal ekzem asi v 7-8m a pediatricka mi povedala, "vidite, to preto ze ste nicim nenatierali".
no tak si vyber.....

hviera81
25. jan 2023

jaj a puder, pouzivali nasi rodicia ale popravde nejak som sa s nim neskamaratila, neviem ci ma mat tu istu funkciu ako krem, mame ten s rybim olejom

simona92101
25. jan 2023

@krisstina_em nam vyhovoval obycajny Aviril krem na zadocek,ak bola stolica agresivna (zuby,choroba)tak sa osvedcil Sudocrem alebo Imazol,popripade Gafrova mast.kupem kazdy den v cistej vode,po kupeli pouzivam Excipial z lekarne na suchu pokozku,nieje mastny,a obom detom vyhovoval.
Olejcek sa neodporuca-upchava pokozku

hilda08
25. jan 2023

Ja som staršieho od zaciatku do polroka kazdy vecer natierala mandlovym alebo sezamovým olejom, pretože som mu robila masáže, velmi sa pri to ukludnil a potom kludne zaspal, bol to velmi pekny rituál, pokožku ma krásnu, zatial uplne bez problému, vlastne tak isto aj mladšieho..na zapareniny mast s rybím olejom alebo krem s názvom jemne pohladenie, to im obom vyhovovalo,