Prechod na menej spánkov u 6-mesačnej

25. jún 2022

Ahojte, moja má čerstvo 6m a zrejme potrebuje prejsť zo 4 spánkov na 3, len neviem ako jej v tom pomôcť.
Ráno vstáva medzi 5.30-6.00. Potom sa snažím, aby bola hore aspoň 1,5h aj keď vidím známky únavy(ona vseobecne nevydrží byť dlho hore) spinká tak možno 1h- pokial to je menej tak následne nevydrží byť hore nasledujúce bdelé okno 1,5h ale chce spať už po menej ako hodine. Po hodinke spánku je hore znova 1,5h a spí tak 1,5h. Potom ešte raz takto a posledný štvrtý spánok ma tak cca 20-30min. Potom je hore cca 2h (okúpe sa atď) a okolo 18.15 ju ukladám. Lenže ona zaspí až okolo 19.30. Ona sa aj snaží zaspat, ale absolútne sa jej to nedarí. Zaspí okolo 19,30 a do polnoci spí celkom pekne- toľko čo ju raz nakojím. A od polnoci je hore každu chvíľu a niekedy aj dlhšie bdie. Takže niekedy som naozaj z tej noci rozbitá. Ešte napíšem, že cez ten deň vždy keď ju ukladám tak vždy má mnoho príznakov únavy. Nie je to tak, že nie je unavená. Pokiaľ by som ju budila a spinkala by menej, tak nevydrží byť dlho hore. Tak ja už neviem čo mám robiť. Dajaké rady prosím?

elizabet173
25. jún 2022

nemenila by som to, ale ukladala by som ju neskôr, o 19,00

autor
25. jún 2022

@elizabet173 lenže ona ráno vstáva o 5.30 cca a ak bude mať este menej spánku lebo zaspí o pol 9 (jej bežné 1,5hod zaspávanie) to by spala v noci len 9hodín

elizabet173
25. jún 2022

podľa mňa spánku málo nemá a ťažko povedať, čo sa udeje, či si spánky denné spánky nepredĺži, alebo sama neprejde na tri. Len mi príde zbytočné ukladať o 18,15 keď zaspí okolo 19,30

domka222
25. jún 2022

Moja má 6 mesiacov a má dva spánky, max 3. Ale to sa stane málokedy. Večer chodí spať medzi 7-8mou. Podľa mňa ju ukladáš skoro, keď ešte vyše hodiny nemôže zaspať.

mogaa
25. jún 2022

no u 6 mesačného dieťaťa zavádzať nejaký režim podľa seba je nezmysel.....riaď sa dieťaťom a režim prispôsob jemu, nie sebe.....ani ty nezaspíš skôr ak nie si unavená, rovnako neovplyvníš dĺžku spánku(teda ak sa nezobudíš sama ale ťa niekto nezobudí a predpokladám, že spiace dieťa nechceš budiť.....podstatný ani nie je počet spánkov ako skôr ich dĺžka a kvalita spánku

autor
25. jún 2022

@domka222 neviem či skoro..lebo vlastne všetky znaky únavy ona má.. veď ja som čítala že bábätka v jej veku by už mali mať 3 spánky, ale ako sa k ním dopracujem keď ona odmieta bdieť dlhšie ako 1,5h? A ak aj ju podržím dlhšie, tak potom plače pri uspávaní

@mogaa
Ja jej nechcem zavádzať režim, ale aspoň pravidelný počet spánkov bez častého nočného budenia…je evidentné že cez deň niečo nefunguje, keď je zlá noc…my sme na 4 spánky nabehli len nedávno.. inak spávala aj 6x denne po 30min.. preto som jej predĺžila bdelé okno, lebo 30minutovka a potom bola hore veľmi máličko… ale 6x denne ukladať na spanie sa mi zda dosť… tak som jej to predĺžila, aby spinkala dlhšie… ale ja si myslim že spí asi veľa… lenže keď ju zobudím zo spánku, tak je nevyspatá a keď ju chcem dlhšie podržať hore, tak je nervózna…

mimi2120
25. jún 2022

Ja by som ten spánok a režim tak nehrotila.

anavixy
25. jún 2022

O 18:15 ukladat na nocny spanok je strasne skoro 👀 moja niekedy vtedy dava slofika (v horsom pripade) ale ked vydrzi tak ide spat okolo 19-19:30 a spi, jasne zobudi sa na papanie a obcas sa zobudi aj tak na dlhsie ale zaspi znova a spi do 7-8hod. Skus ju proste ulozit neskor, aj to ze zaspava hodinu a pol je znamka toho, ze je este skoro.. hrajte sa, robte nieco pokojne, ale vydrz s ukladaním

banalu
26. jún 2022

Ten prvy ranny ju nemusis nasilu drzat hore 1,5 h. Tie prve ranne maju kratsie bdele okna. 1h je uplne optimalna v tom veku. Ona by vlastne mala eventualne vypustit resp. posunut si ten prvy ranny, resp. Z 2 rannych sa spravi 1.
Na 6 M 1,5 hodinove bdele okno je uplne oka a ku veceru dlhsie tiez ok. Ide ako z knizky. Nevrtala by som v tom velmi, aby sa to este viac nedomrvilo v noci.
Moja musela naspat 3,5 h za den v 3-4 spankoch aby bola kludna noc, inak bola preunavena a budila sa skoro rano..

domak2
26. jún 2022

Ja chodim so staršou do školy, takže niekedy sa zobudil ako som ho pchala do nosiča, niekedy zaspal skôr než sme prišli k autobusu a niekedy mi asistoval ešte po ceste domov. Toľko k jeho "rezimu" 😅 noci sú viac menej rovnako biedne, najprv bruško, teraz zuby.

autor
26. jún 2022

@anavixy
@banalu
Lenže ona mi odmieta posledný štvrtý spánok už asi 5dní. 3 spánky v pohode dá ale keď ma ísť spať štvrtý krát na “šlofíka” tak už odmieta a potom je do večera hore aj 4hodiny čo je brutál veľa. Preto to treba postupne asi vyposúvať aj ten ranný aj obedný aj poobedný nie?

domka222
26. jún 2022

Ak vydrží 4 hodiny a nie je nekľudná, tak je to v poriadku. Ten jeden spánok už zrejme nepotrebuje. Moja býva poobede tiež hore aj 5 hodín, kým ju uložím na nočný spánok

autor
26. jún 2022

@domka222 niekedy vydrží hore 4 hodiny lebo odmieta ten posledný spánok.. včera však spala cez deň 2x 1,5h a 1x 40min potom bola hore 4 hodiny lebo odmietala spanok a aj tak sa celu noc budila… bola hore asi 10x a rano o pol 4 nemohla zaspať…

domka222
26. jún 2022

Joj, moja o dosť menej spáva cez deň a budí sa v noci každé dve hodiny. Ono môžu to byť už zuby, nepohodlie v tomto teple a plno iných vecí prečo sa v noci budí

autor
26. jún 2022

@domka222 každe 2 hodiny je luxus😀 ale budiť sa po každom cykle,nemôcť zaspať a ešte po tme ma vykopavať z postele? Zuby jej nejdú určite-viem ako to vyzerá, keď sa tlačia. A tolký nekomfort, aby sa budila každú chvíľu? Neverim tomu.