Prebalovanie a jednorázove plienky, prebalovať pred, či po jedle?

laura222
16. apr 2019

Ahojte. Taka otazka: kedy prebalujete? Pred jedlom ci po jedle? Som prvorodicka a v nemocnici nam povedali ze vzdy pred krmenim skontrolovat prip vymenit plienku lebo po papani uz nie je dobre velmi novorodencom takto pohybovat aby sa nepovracal. Ked vsak malu pozriem este pred tym, v 90% ma plienku max ocikanu a ked ju jej pred jedenim vymenim do tej hodky musim znova lebo uz je aj okakana. Ma to takto zmysel? Jedna vec miniem 2x tolko plienok a druha ze dieta vynervujem pred jedlom a casto tym padom aj po jedle. (Obliekanie, vyzliekanie - zatial zavinovacka sme moc malinky este). Myslim si ze ak by mala fakt plienku spinavu tak place aj po najedeni sa lebo stale nieco nie je ok nie?

pertu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka0207
16. apr 2019

@laura222 novorodenci vacsinou kakaju pri alebo po jedle, takze ja som prebalovala ked kakala po jedle. Jedine ze zaspala, vtedy som prebalovala az po zobudeni.

diewcatqoo
16. apr 2019

Ahoj, tiez nam v nemocnici povedali, ze pred jedlom. Ale moj syn po kazdom jedle nakladol taku naloz, ze som prebalovala vzdy po jedle. Ked bol taky malicky a zaspal pri kojeni, nechal sa prebalit v spanku (neskor uz nie).
Co sa tyka grckania, nie kazde dieta po jedeni grcka. Takze rob, ako to vyhovuje tebe. Tych extra super rad dostanes este tolko, ze sa ti bude tocit hlava 🙂 takze filtruj to, spoliehaj sa na vlastny usudok.. ty sama najlepsie poznas svoje dieta, to co platilo na ine, nemusi platit na tvoje

nika898
16. apr 2019

@laura222 ahojky tiez som prebalovala po jedeni lebo vacsinou pocas toho ako papal tak sa aj pokakal. Pokial zaspinkal pri papani bez pokakania tak som prebalila hnet ako sa zobudil. Riad sa sebou a malickou vy najlepsie viete co je pre vas to najlepsie 😉

tyaja5
16. apr 2019

@laura222 v nemocnici toho nahovoria, kedy ti to pride lepsie, ak sa do tej hodiny vykaka alebo sa naje a zaspi, prebali sa az potom, ved o nic nejde, riadne umyjes natres napudrujes a dobre bude 🙂

laxinka
16. apr 2019

V nemocnici mi žiadnu dobrú radu teda nedali. Prebaľ po jedle, ja som zo začiatku tiež nevedela tak som používala plienky pampers, tie tam maju taký pásik ktorý ti ukáže ako veľmi je plienka pocikaná.

3petka
16. apr 2019

@laura222 nám tiež tak povedali že pred jedlom a poviem ti že len raz som prebalila po jedla a potom už nikdy viac. Iba som si dieťa potom prebudila a nie a nie ho dostať do hladiny alfa. Takze aj keď si kakol po jedle nechala som ho tak iba som ho riadne natierala ale zase pri dievčatku by som bola asi na vážkach lebo tam predsa je to iné aby som jej neuškodila.

laura222
autor
16. apr 2019

Och ty kks no je to take ze clovek nevie jak radsej, ale vacsinou vzdy aj pred jedlom uz v plienke nieco najdem takze asi ostanem plri tom ze pred a ak bude nekludna aj po

selest
16. apr 2019

Nas ked bol malicky si vzdy tak uprdkaval, ze by som ho kludne mohla prebalovat kazdu pol hodinu. Vacsinou som balila po jedle lebo ked jedol tak riadne nalozil. A pritom mal reflux ale uz som vedela ako jemne s nim narabat aby sa nepogrcal, a oblozila som mu golier plienkou keby daco. Ale stalo sa sem tam ze sa mi cely dogrcal, potom som ho prezliekla potom sa este lresral a tak😅 A ked uz bol vacsi tak po mesiaci zacal ovela menej kakat, tak raz za tyzden. To uz som ho balila normalne pred jedlom lebo pri kojeni zaspal, a tym ze uz aj viac vnimal tak by ho prebalovanie zobudilo. Normalne som minula denne asi 10 plienok, preto som mala pampersy ked som vedela ze bude v plienke dlhsie, a take lacne plienky, napriklad na kojenie...

gabrielka450
23. apr 2019

Kazdu chvilu menim ja...ja by som na sebe tiez nechcela mat pocikane..........

michaella94
23. apr 2019

Ja som.prebalova vzdy.pred jedlom...pri prebalovani vzdy pocvicim s nozkami aby som babu pomohla s prdikmi obcas sa aj vykaka....a tak kojim....mne to tak vyhovovalo preto lebo pri tom cviceny by sa mi maly pogrcal a ked mi pri kojeni zaspi tak prebalovanim by sa zobudil ...akurat vcera som som nakojila a az tak som sla prebalovat a ani som s nim.necvicila a aj tak dal vonku komplet vsetko co vypil 😂 takze to je moja skusenost....ja ale vzdy kednprebalujem umyvam ritku v umyvadle vlhcene nepouzivam takze to je dalsi dovod preco prebalujem pred krmenim...moje deti mali v plienke vzdy nakakane takze ja vseobecne prebalujem veeelmi casto...