Polohovanie bábätka

24. apr 2024

Ahojte, máme štvormesačné bábätko a robí mi starosti polohovanie. Cez deň pekne otáča hlavu do oboch strán, no cez spánok si ju nechce otočiť na ľavú stranu ani za svet, vždy len na pravú alebo leží rovno. Snažila som sa ju oprieť o postieľku, podoprieť vankúšom, no ona sa v spánku dosť mrví a vždy ju nakoniec otočí na svoju preferovanú stranu, keď jej v tom niečo bráni tak si položí rovno, no nikdy nie doľava. Cez deň sa snažíme hrať a prihovárať sa z ľavej strany, prezerať knižky a nemá problém, jedine pri spánku. Máte s tým nejaké skúsenosti? Som už zúfalá :(

minesasubu
24. apr 2024

Ahoj ja osobne si myslim že je to v poriadku , náš malý tiež určité obdobie spal na jednej strane ale my sme mali páperovú perinku cize sme nemuseli riešiť prelezanie hlavičky, ja tak tiež spím radšej na jednej strane, môžno sa aj otáča ale ty ju vidíš len ked je na tej jednej strane pokiaľ nemá nejak hlavičku zdeformovanú tak sa nemusiš báť

andie2810
26. apr 2024

Môj maly chcel spať vždy iba na ľavej strane... aj mal trošku preležanu hlavičku... mohla som ho podložiť aj s tankom ale on si nakoniec vybojoval tu svoju stranu... ako prestal spávať v perinke tak zrazu preferoval pravú stranu, pravý bok a hlavička sa dala do poriadku... v perinke pritom spával asi do 5 mesiaca pretože nevedel zaspať keď nemal zviazane ruky...