Plače na rukách

pazmax
3. máj 2024

Ahojte pisem za moju kamosku lebo aj ja som zveda na vas nazor
Jej dcera predcasne narodena bude mat teraz rok a uz par mesiacov sa koli tomu aj trapi ze jej dcera velmi place nanej na rukach, odtahuje sa, jeduje sa . Aj ked ju chce pomojkat alebo utisit este viac place. Ked si snou chce sadnut na gauc tak to ani nahodou ze by nanej pekne kludne sedela a ukludnila sa ale opak. A ma dost depky stoho ci ju vobec ta malinka ma rada. Lebo ze nepozna dieta kt by sa takto chovalo k maminke. A absolutne nevie preco sa to deje. Co robi zle. Prosim skuste napisat co by ste poradili. Alebo ci mate takuto nejaku vlastnu skusenost. Velmi pekne dakujem

pazmax
autor
3. máj 2024

@pazmax a toto sa deje hlavne pri uspavani a ked sa prebudi s placom. Ked ju polozi na zem je spokojna ked ju chce utisit na rukch ani zasvet a odtahujesa a este viac place.

angeli121212
3. máj 2024

@pazmax tak nech ju položí na zem, nie je to nič výnimočné maličká bude asi menej kontaktná.. Nie je prvá ani posledná.. Maminka nech sa upokojí a trošku sa dá do pohody, chápem, ž ju to mrzí ale netreba ísť proti pocitom dieťaťa hlavne v takejto veci...

maryetta
3. máj 2024

Nejde iba k nej alebo k nikomu? Ono dieta ma rozne obdobia. Raz mama. Potom otec. Potom babka…
Ale su aj take deti ktore celkovo “nemusia” ten kontakt a je im priam neprijemny.

kitycat
3. máj 2024

Vela deti place pri uspavani, nechcu, odolavaju a potom su pretazene. Zobudzanie s placom to iste. A hlavne, mala ma rok, tak ten plac je jediny sposob komunikacie. Pokial staci ze pri malej sedi tak nejake tutuli mutúi nech ju netrapi

eniko101
3. máj 2024

@pazmax Ako ju uspáva? Dcéra zaspáva v postieľke?

pazmax
autor
3. máj 2024

@eniko101 uspava ju v manduke alebo. Niekedy v tej babatkovskej polohe ale stale place a odtlaca sa az sa vysili azaspinka

angeli121212
3. máj 2024

@pazmax v takejto polohe sa ani nedivím.. dievčatko je už veľké evidentne mu tento spôsob uspávania nevyhovuje...

eniko101
3. máj 2024

@pazmax dcéra by mala zaspávať samostatne, v postieľke.. mamička musí myslieť aj na to, čo bude, keď dcéra bude väčšia.. nech ju čím skôr naučí samostatnému zaspávaniu, lebo neskôr môže z toho vzniknúť veľký problém. A nech je rada, že nechce byť na rukách, viem o čom hovorím..

sovica
3. máj 2024

@pazmax Prečo ju uspáva na rukách alebo v manduce, keď to dieťaťu evidentne vadí a prečo ju nepoloží do postieľky? Zrejme je dieťaťu poloha na rukách alebo v šatke/nosiči nepohodlná a preto plače. Zbytočne si mamička vyrába problém tam, kde nie je.

eniko101
4. máj 2024

@pazmax Vidím, že máte dieťa. A čo ste jej Vy ako matka poradili?

pazmax
autor
4. máj 2024

@sovica ona by velmi rada ju uspavala samozrejme tak ze ulozila by ju do postielky ale ona je schopna straasne dlho plakat a samozrejme uz ten plac prechadza do hysterie. A musi nu ajtak nakoniec vybrat. A ajtak ta mala po ceremonii zaspi v tej manduke.

liv1
4. máj 2024

Cvicila s nou vojtovku?

pazmax
autor
4. máj 2024

@eniko101 ja som jej poradila tu metodu neviem uz ako sa vola kt som pouzivala pri mojom prvom synovi pred 10 rokmi: dala som do postielky a odisla som a takto to trvalo aj 100 krat za noc som prisla a odisla a dookola a tevalo to asi tyzden a sam sa naucil. Dnes ma 10 a neviem si predstavit ze by primne zaspal. Tak sa naucil sam zaspavat. Teraz mam druheho syna 4.4 mal teraz rok a uspavam ho tak ze sedim na gauci on namne lwn tak lezka, nespiera sa, neplace ale musim dodat ze on je velmi kontaktne dieta uplny mojkac. Jej dcera sa neviw ani maznat, mojkat. Mna napdlo mozno ze to moze byt tym ze je predcastne narodena a hned po porode bola este 2 mesiace v nemocke bez toho kontaktu mami. Ze si neurobila ta mala take nejake puto . Ale netusim to si len ja asi myslim. Alebo proste nieje taky mojkac

liv1
4. máj 2024

Jaj teraz citam ze pri spani. Tak to nic, to je obdobie. Moja mala nechcela byt na rukach, vsade chcela hned lozit, stvornozkovat. A maly naopak ten sa najradsej nosil. Kazde dieta je ine

pazmax
autor
4. máj 2024

@liv1 ano

liv1
5. máj 2024

@pazmax takze cvicili vojtovku. Hm, tak to je nieco co je detom velmi velmi neprijemne, mozno su tam nejake pozostatky. Ale ako hovorim, ked to suvisi so spankom, nemusi byt

pazmax
autor
5. máj 2024

@sovica praveze on ju polozi do postielky aj X krat pred spanim ale malinka by bola schopna sa prechadzat, mrncat v tej postielke hodiny. A ajtak nokoniec je nutena ju zobrat a uspat nasebe lebo hystericky place aj v postielke.

eniko101
5. máj 2024

@pazmax Podľa mňa nemá správnu asociáciu, nevie ako sa zaspáva v postieľke, nevie sa tam upokojiť a zaspať.. vraj sa to vie naučiť aj ročné dieťa, ale bude to trvať dlhšie