Odstránenie cumlíka

alexyytoo
22. apr 2024

Ahojte mamičky. Skúšame malého 20 m odnaučiť od cumla. Cumel miluje a ma ho hlavne na spánok ale pýtal ho aj občas počas dňa. Odkedy sú vonku skoro všetky zuby, tak cumel pýta čoraz menej a menej, teda okrem spánku tam musí byt 🙈tak sme len tak zo zaujímavosti skúsili cumel nedať jeden večer a malý zaspal na nočný spánok bez cumla 😳😳😳nechápali sme, trvalo to síce hodinu ale dal to. Noc tiež dobra iba raz sme boli pohladkať a spal ďalej.
Lenže ráno o 6 sa zobudil a tam už bol problém (išiel spať totižto až o 22 a inokedy spi minimálne do 7:30) čiže vedela som že spať chce ale ani za svet mu to nešlo, po hodine snaženia uspávania som mu ten cumel dala a zaspal🙈Ano viem nemala som, ale….
Ide o to že my sme mu ten cumel proste nedali bez akéhokoľvek vysvetlenia, bez toho aby sam o neho stratil záujem. Máme skúšať ďalej takýmto spôsobom ? A iba v prípade núdze ho dať ? Alebo skúsiť docieliť to že ho nebude chcieť sam? Prosím o radu🙏🏻dakujem 🥹

zojanka
22. apr 2024

@alexyytoo Keď sa rozhodnete nedávať tak už nedávajte. A ak bola noc bez cumla celkom fajn, tak už vôbec nerozumiem prečo ste mu ho dali o 6tej ráno ak už nespal. Tak ste mohli vstať, nemuseli ste mu kvôli tej hodine dávať cumel. Čo sa týka vysvetlovania, my sme odstrihli polovicu tej gumovej časti z cumla a dieťatu povedali že sa pokazil. Pochytal si, vyskúšal a vyplul. Vždy keď pýtal cumel tak sme mu ho dali, vyskúšal a zahodil.

anketkarka
22. apr 2024

Každé dieťa je iné. Staršie som odúčala mesiac a mali sme ho len na spanie. Mladšie bolo také ako vaše. Jedného dňa vypadol dudel z postieľky pri zaspavani a proste som skúsila, či zaspí, keď nepôjdem dať. Úspešne bez problémov. A od toho dňa som dudel schovala a bol pokoj. Nevytiahla by som pre hodinu spánku. Aj staršie dieťa sa zobudí skôr a nevie zaspať, ale bolo by divné 8 ročnému dať dudel, nech si ešte pospí. Musel by to byť veľký extrém (nemocnica,vážna choroba), aby som znovu vytiahla dudel.

viestta
22. apr 2024

Toto bude trvat par dni a potom mu cumel chybat nebude. Treba len vydrzat

domka222
22. apr 2024

Hlavne robíš chybu,že má cumel počas dňa. Keď mu ho nebudeš dávať cez deň, možno po pár dňoch si naň nespomenie ani večer. Ak sa rozhodneš,že úplne nie,tak ho nedávať ani ráno keď sa zobudí skôr. Nič sa mu predsa nestane,keď bude o 6tej hore. Na obed dospí.

nikasmile
22. apr 2024

Neviem či ti pomôžem, ale my sme spravili tak, že som malej povedala, že už je veľká a cumlík nepotrebuje, zobrali sme nožničky a roztrihli ho, videla že je už nepoužiteľný a zahodila ho do koša. Odvtedy ani nepýtala

luckajozko21
22. apr 2024

Tak ako uz bolo spominane - zacala som z neho kazdy den trosku viac odstrihavat. Zostal v takom tvare co sa uz 'nepacil'. Vyhodil ho z kocika 3x, mama povedala dost. Prisli 'vtaciky' a zobrali malym vtacatkam....Je tomu 2-3tyzdne, este spomina, ze vtaciky zobrali, ale nepyta.
A to som teda chcela obmedzit iba dudlovanie pocas poobednych spankov a na dlhe trasy v aute. Inak ho nemal. Nocny mi az tak nevadil. Zubov ma este malo. Moj ciel bol byt bez dudla do 1.5r. Na koniec nebolo treba ani nocny. A slo to uplne hladko. Teraz kazdemu hovori, ze dudel zobrali vtaciky.

zuzinka888
22. apr 2024

Na oducenie cumla musia byt pripraveni rodicia- nie dieta. A trva to 3 dni- ak vydrzite a prekonate to s dietatom, tak si odvykne. Bude trochu viac placlive,podrazdene, nervozne, spanok bude hrozny pyve dve noci a to je moment ked to niektory rodic vzda a vrati cumel. My sme oducili pred mesiacom a som sa zhrozila ked mi maly nasiel cumel ( nahradny, schovany pod matracom). Potesil sa " duuudka!" Dal do ust a zahodil. A mne padol kamen zo srdca.

alexyytoo
autor
22. apr 2024

@zuzinka888 Ano to máte pravdu, nie som ani ja úplne pripravená;( keď viem ako ho malý miluje a bojím sa toho že už ten spánok nebude taký dobrý :(
Prežili sme si veľa “zlého” s jeho spánkom a teraz je to konečne skvele a mám to zase pokaziť odcumlovanim?😭😭 ale Ano na druhej strane ho pýta menej a je to vhodná príležitosť, alebo zase pýtam či nebude vhodnejšia keď bude o niečo starší a budem mu vedieť. Vysvetliť ….

zuzinka888
22. apr 2024

Spanok sa zhorsi len na par dni. A cim bude starsi - vysvetlit mozes- ale dieta nemusi akceptovat a bude si cumlik pytat. Z mojej skusenosti viem, ze starsie deti vedia byt riadne dlho vytrvale ked nieco chcu a nedostanu. Vedia fnukat aj hodinu. Mladsie skor zabavis a nakopnes pre aktivitu kde na cumlik zabudne. Starsi bude dookola len- nie,nie,...daj dudku

alexyytoo
autor
22. apr 2024

@anketkarka Áno jasné určite by sa nič kvôli hodinke nestalo ale nie je to len hodinka, koľkokrát spí aj do 8. keďže chodí spať o 22 čiže prišlo mi to že 8 h spánku ani ne pre dvojročného je veľmi málo a videla som na ňom že spať ešte potrebuje len sa mu bez toho cumla nedá…. Na druhej strane aj mne to že ráno dlhšie spinka pomáha nakoľko ja po väčšine noci nespím lebo mám problém so spánkom ;( to že ráno koľko krát potiahne mi veľmi pomôže aby som vedela fungovať
Čiže nechcela by som ako taký režim celý narušiť, preto som chcela vedieť koľko trvá kým sa dieťatko naučí bez neho a či tiež niekomu kvôli tomu rano narušilo bábätku spánok …
Len mi bolo zvláštne že celú noc v podstate spinkal a ráno už bez neho nevedel :(

alexyytoo
autor
22. apr 2024

@zuzinka888 Skúšala som aj cez obed a bezuspechu🥹po hodine a pol uspávania som to vzdala a cumel dala :( nevedel zaspať za nič na svete 😭 ani za nič sa nevedel ukľudniť a už bolo veľa hodina a hlavne hodinu a pol som sa snažila akokoľvek utíšiť a uspať a nič ;( a vás malý vedel cez obedny spánok zaspať bez neho ?

zuzinka888
22. apr 2024

Zaspal neplanovane v autosedacke ked sme sa vracali z nakupu. Na druhy den som ho vozila do umoru v kociku, a treti uz v pohode pri knizke - sice dlhsie ako normal ale zvladli sme to. Kazde dieta je ine a sk mas pocit ze nie ste pripravení tak pockaj.