Odplienkované dieťa prestalo chodiť na nočník

22. apr 2024

Dobry den, poprosim radu od skusenejsich. Dietatu som dala kopec casu. V 2 a pol roku sa sama rozhodla chodit na nocnik, tesila sa z toho, nosila nocnik vyliat, splachnut. Trvalo to par tyzdnov. Nebola chora, neboli sme prec, ziadna zmena v zivote a zrazu zo dna na den sa prestala pytat a chodit na nocnik. Ked sa pytam, ci jej netraba vzdy je odpoved nie, nasilu sa nikdy posadit nedala, teraz tiez len place ak sa snazim ju presvedcit. Opytam sa, ci netreba, vstane a meter od nocnika mi robi mlacku alebo odide do inej miestnosti, len aby ju spravila za dverami, na koberci a pod. Vratit plienku? Som zufala, uz aj vonku bola bez plienky, vcera za dve hodky som ju trikrat prezliekala a kedze sa ochladilo fakt to nie je dobre. Dakujem za radu.

viestta
22. apr 2024

Kupit redukciu na WC a mozno ked bude chodidi "ako velka slecna" tak to bude v poriadku

autor
22. apr 2024

@viestta mame, na nu od zaciatku ani nesadne, len plac

cookie29
22. apr 2024

Mne toto urobilo starsie dieta. Odplienkovane v 18m samo. 2 mesiace sme boli bez plienky a potom bum a naspat sme nosili plienku asi rok. Aj ked teda mne to bolo sumafuk. A mladsie "odplienkovane" je, ked mu dam plienku, je systematicky sucha, chodi na nocnik/wc pyta sa. Ale niekedy proste chce plienku...

oskvarka
22. apr 2024

no mi sme mali toto podlobne s dvomi ale skorej nie v 2,5 v tom uz bude asi aj nieco viac.. moji v 1,5 mali taketo obdobie fakt zazracne ale mne to prislo ako by to bola pre nich hra ktora ich tie tri mesiace bavila a potom uz ich to prestalo bavit prestalo to byt zaujimave tak prestali...ja by som to riesila tak ze von plienka doma nechat gate a prat .. to nam pomohlo znova sa nakopnut ale mali sme dlhsie este potom mokre obdobie..

autor
22. apr 2024

@cookie29 no len preto som cakala netlacila....ma o rok viac ako tvoje a ak by mala ist do skolky, tak rok nema cas. Neviem, ci vobec davat prihlasky

autor
22. apr 2024

@oskvarka no problem je v tom, ze ja potrebujem byt vela casu mimo domu momentalne, aj teraz potrebujem aj s nou odist k rodicom (musim sa starat cez obed o otca, ktory je nepohyblivy) a teraz neviem, ci jej dat zase plienku, ale tym padom ju vlastne bude mat skoro cely den alebo riskovat, ze aj u nich bude vsetko mokre a prezliekat stokrat. Keby som mohla sediet s nou doma, tak to je ine, ale ja jej nechcem vratit plienku, tak pekne sa pytala. A presne mam pocit, ze to vyskusala, nebol problem, tak teraz skusa moje nervy, ze kde vsade mi moze urobit mlacku

cookie29
22. apr 2024

autorka a dieta nekomunikuje? Ved mu ponukni plienku... alebo daj na vyber plienku alebo nohavicky? Do 4 rokov je normalne mat plienku na den. Ja som opisala moju skusenost, ale ako vidis mladsie dieta plienku este ma aj ked je sucha... mozno dieta citi Tvoj stres. Napriklad ta starostlivost o otca je dlhodoba, ci nieco teraz? niekedy su to veci, ktore vobec netusime... a to ze moje cuvlo naspat na rok, neznamena, ze to bude pripad Tvojho, ja len ze stava sa

autor
22. apr 2024

@cookie29 hovori svojou recou, ale normalne nie. Na otazky vacsinou nereaguje, resp. Ked sa spytam, ci nepotrebuje pisat, tak mi povie nie, ked sa jej snazim dat dole gatky, lebo vidim, ze jej treba, zacne kricat a utekat, a potom sa zastavi a spravi mlacku, lebo jej bolo treba.

oskvarka
22. apr 2024

tak a ked jej das viac oblecenia aspon u tych rodicov tak mlacka asi nebude ci?.. len mokre gate tak vezmes viac na prezlecenie .. alebo nejaky komrpomis ze vezmes 3 nahradne gate a ked uz budu 3 pocurane das jej plienku .. nie koli tomu ze ta "vycvicila" ale pre seba ze potrebujes uz neriesit dalsie oblecenie.... a zvykla sa pytat sama alebo si ju ty riesila otazkami?... u nas to bolo totiz na zaciatku tiez skorej na moje otazky ze som to tak odhadla kedy jej treba a dala ju.. ale potom teda bola doma... ved gate v kupelke preperies za dve minuty a zavesis.. a mozes ich aj ob den tocit.. ak je pri tebe aj ked teda ste u rodicov

oskvarka
22. apr 2024

tak tiez zavisi ze ake maju podlahy... s kobercom moze byt skorej problem.. to uz podla situacie... mozno by som to aj na teraz nechala tak a ked sa otepli a bude leto tak viac vonku a teplo uz mi to pride jednoduchsie.. ano kludne moze byt ze skusa ale ona to nerobim naschval z umyslom ti ublizit je to dieta prirodzene spoznava svoje hranice je to jej vyvoj.. mozes vyjadrit ze by si to potrebovala mat inak jasne jej dat na javo .. ale vycitat jej to hnevat sa za nu na to veci este zhorisa...

autor
22. apr 2024

@oskvarka vcera sme boli vonku dve hodiny ( rekonstruujeme dom), mala tam nocnik vylozeny a pisala tak, ze sa k nemu postavila. Mala treningove - take hrubsie gatky, hrube leginy, ponizky a tenisky. Este aj cele tenisky boli mokre...a to je vzdy v gatkach a pid nou velka mlaka. Praveze ona na pytanie a snahu ju dat sadnut vzdy reagovala zle. Krik, plac, utekanie. Ona sa vie vyzliect uz dlhsie a jedneho dna sa vyzliekla a sadla na nocnik a potom uz stale yo robila, maximalne ak mala viac oblecenia, zakricala mami pipi a ja som prisla a pomohla, sadla si sama, aj sa utrela a niesla nocnik vyliat a splachnut. A zrazu toto. Proste nechapem. Este som zvazovala, ze som kvoli otcovi musela chodit na pol dna do ineho mesta, ked bol este v nemocnici, ci nebol problem, ze muz jej daval plienku, lebo jemu sa toto nechcelo riesit, ale to bol pol den, ine dni s nou on nie je a vkuse chodila sa na nocnik...dokonca aj plienku si davala dole, ked jej on dal a isla na nocnik

autor
22. apr 2024

@oskvarka maju vsade koberce rodicia a viem, ze sa nemam hnevat, ale ja uz nevladzem....fakt je vsetko popisane a ja mam pocit, ze to robi naschval, ked sa spytam, ci nechce pisat a ona ne, ne mami, ne pipi. Prejde meter pozrie na mna a popisa sa. To nie je naschval?

autor
22. apr 2024

@oskvarka ale dakujem, takze mam vratit plienku.

banalu
22. apr 2024

Moja sa tak vratila k plienke, tiez som to nechavala volne plynut. A zrazu prestala chodit aj na nocnik aj na zachod, prestala sa pytat. Vratili sme sa plne k plienke, a zacali sme od zacitatku o par tyzdnov neskor, ale len kvoli tomu, ze som musela prejst na ine plienky a z tych sa jej vyhadzovala ritka... tak reku neni na co cakat, nejdem ju teraz pol roka trapit skusanim plienok... a odplienkovala sa v podstate hned bez jedinej nehody. Aj na denny/nocny spanok. Vekovo tak ao
Ko tvoja, teraz ma 2,5

deedol
22. apr 2024

pises, ze nic sa nezmenilo, ale zaroven pises, ze rekonstruujete, vela ste mimo domu, staras sa o otca. naozaj sa nic nezmenilo? nemoze to suvisiet? (neber to prosim ako nejake rypanie, sama mam syna, ktory je na kazdu mini zmenu citlivy) 🙂

autor
22. apr 2024

@deedol rrkonstruujeme, 5 rokov, mala ma dva a pol, ten otec to je par mesiacov, ale ja to ako zmenu nevnimam, ale mozno dieta ano, mozno bol problem prave v tom, ze som musela odchadzat

deedol
22. apr 2024

je to uplne mozne. v kazdom pripade do skolky mate este dost casu, kamoskina dcera sa odplienkovala v lete tesne pred nastupom, dovtedy vobec nic. mozno by som vratila plienku na nejaky cas a uvidite, ako sa to utrasie. drzim palce, mas toho teraz asi dost vela 🙂

oskvarka
22. apr 2024

mp toho pol dna s plienkov mohlo zavazit ktovie ako to jej hlavicka ponala.. tak no ja by som asi uz tiez skusala tie rozhovori z takouto velkou slecnou ale tak nejako to date neboj sa 🙂 chce to cas...

oskvarka
22. apr 2024

my sme mali koberec ln v jednej izbe bolo leto mali aj nahaty po dome behal jeden cas .. koberec sme zrolovali a nechali sme ho v izbe a vies co on ked chcel cikat sa potavil na ten zrolovany koberec a tam sa vycikal :D:D.. skoro ma porazilo a fakt to nebola nahoda pravil to viac krat potom som zistila ze mokra dlazka sa mu smyka koberec nie :D... mal zlu skusenost a tak to riesil takto.. a jasne ze mal zachod tri nocniky a neviem ake moznosti ale on si to vyriesil po svojom :D takze uplne chapem ze nervy dochadzaju ale ked vydrzis tak podla mna to bude vyriesene za par tyzdnou v lete podla mna.

oskvarka
22. apr 2024

ja som to tiesila tak ako som ti napisala nedala som plienku a mala som mokre gate 3 tak potom som dala ale ja som mala specialne vreco na mokre veci lebo som latkove plienky pouzivala tak som to len tam dala neobtazovalo ma to tak.. tie tenisky to je problem trochu ked sa otepli tak kroksy mas asi lepsie

oskvarka
22. apr 2024

nieje to tak naschval ako si myslime... ona nieco potrebuje inak a komunikacia je este narocna no.. chce to cas... ja osobne by som sa vratila k tej plienke uz len koli tym nervom tvojim lebo zbytocne budes na nu projektovat svoj stres.. ved nocnik stale moze mat a ked bude chciet zajde si aj plienku si da dole v pohode ..

autor
22. apr 2024

@oskvarka tak teraz pred odchodom sa vypisala na nocnik na moje naliehanie, ale obliect chcela plienku. A nie gatky. Tak som jej vyhovela, ale nocnik tu mame, tak mozno pojde na neho uvidim som rada, ze to neriesim len ja, ze to zazil aj niekto iny. Skusim byt kludna a zmierit sa s tym, ze to este nejde a snad raz sa podari. Ale asi jej prihlasky do skolky nedam. Podla mna to tak skoro nepride.

oskvarka
22. apr 2024

♥ ved mozes dat prihlasku a keby cosi nepojde ;)

autor
22. apr 2024

@oskvarka to sa tak da? Som myslela, ze ked ju vezmu, tak uz musi ist...ok...to je dobre vediet, dakujem

oskvarka
23. apr 2024

moj syn nastupil a bol tam dva krat :D... povedal ze tam chodit nebude a kedze ja som ho tam davat nechcela on chcel sam tak som len potom vypisala odhlasku.. sice teda najprv to nechavali do stratena :D.. asi tri mesiace ze ved mozno este zacne ale nezacal... a to bol uz predskolak vtedy ale este v casoch nepovinnej dochazdsky predskolskej... nebol to ziadny problem skolka nie je povinna ale pri tom aka je tlacenka v skolkach ked si to potom rozmyslis a naozaj by si ju rada dala spravila by som to takto... leo potom sa nedostanes..

autor
23. apr 2024

@oskvarka super, dakujem za radu, tak ju teda prihlasim;)