Odpadnutie pupočnej šnúry a pupka

4. apr 2023

Ahojte chcela by som poradiť malej dneska odpadol z pupceka pupecna šnúra... mala ma 10 dní len ma tam niečo biele.. prikladám foto neviem co mam s tím robiť ci ísť na pohotovosť alebo to ďalej ošetrovať s liehom ako do teraz . Ďakujem za radu

tinkavvv
4. apr 2023

Z fotky tazko nieco ostre vidiet. Normalne osetrovat dalej liehom. A odlepit ten leukoplast nech je to co najvaic na vzduchu.

dididudu
4. apr 2023

My sme tiež mali také dačo a keď sme boli v poradni tak nám povedali že to je vraj živé mäso či čo a naliali na to peroxid a uschlo to

autor
4. apr 2023

@tinkavvv takže je to v poriadku dobre odlepim to len ma to vystrašilo pri prvej sa mi to nestalo jej to pekne postupne odpadlo ... nič ostré tam nieke len také biele tam je

dididudu
4. apr 2023

Potom som aj ja doma nalievala peroxid do pupku necistila som liehom

autor
4. apr 2023

@dididudu a ako dlho ste to mali takto predtým nez ste išli na poradňu lebo ja idem na ňu až vo štvrtok

dididudu
4. apr 2023

Fu to si už nepamätám ale myslím si že tie dva dni nebudú vadiť 🙂 ak máš doma peroxid skús jej ho naliat do pupku

autor
4. apr 2023

@dididudu tak asi skočím Dr zajtra lebo ideme na poradňu až budúci týždeň vo štvrtok

dididudu
4. apr 2023

Jaaaj tak až o týždeň.. tak skús zavolať a opýtať sa 🙂

zuzkacik4
4. apr 2023

Nie, liehom nie...mna s tym poslala pediatricka tiez na chirurgiu a tam dr povedal, ze to je normalne, ze to je zive, tak ako vyssie pisali a teda lieh mi zakazal...ze to ako keby si si ty do ziveho liala lieh... normalne to nechat tak, nicim neprelepovat, nech to "dycha" a ak tak, len pretierat repikom alebo borovou vodou... do par dni to pekne zrastlo a zmizlo ..

maryetta
4. apr 2023

Ja som davala dettol. A cista voda. Cistit a vetrat. Urobi sa akoby chrasticka a ta odpadne. Ak mas vo stvrtok poradnu tak dr to skontroluje. 😉

autor
4. apr 2023

@maryetta mam poradňu až o budúci štvrtok... a nás Dr ma dovolenku a začína robiť až vo štvrtok budúci týždeň

maryetta
4. apr 2023

Aha. Zle som to precitala. Ako ak mas byt kludnejsia tak chod ;) ale ozaj by sa to malo postupne pekne hojit 😉

anavixy
4. apr 2023

Je to normalne, po odpadnuti pupocneho pahyla zostane este “ranka”, treba dezinfikovat a drzat v cistote, kym sa zasusi. Ja nie som fanusikom liehu na ranky, davala by som nestipavu dezinfekciu na rany alebo Betadine a neuskodi ani repik. Lekara staci vyhladat ak by pupok zapachal, tiekol by hnis alebo by bolo okolie pupka (koza na bruchu) cervene.

tanyan
4. apr 2023

Lieh je strašne agresívny. Ja som dávala Dettol a pri začervenaní trochu gélu Dermo chlorophyl. Aj dierky na náušnice som tak potom ošetrovala.