Nosenie na rukách a náviky dvojmesačného dieťatka

anicka246
10. nov 2013

Ahojte maminky chcem sa vás spýtať máme 2 mesačného synčeka, máva koliky od malička čiže je jasné že sme ho utišovali len na rukách, inak by nezaspal... Lenže teraz aj ked plače ( nebolí ho bruška, lebo to bolo vidieť ked ho to bolí a ked plače iba tak) tak aj tak nezaspí alebo sa neutíši kým ho nehojdáme na rukách. Chcem len vedieť či si môže ešte odvyknúť od toho, lebo v podstate okrem toho ked spí, alebo je rozbalený, tak plače a to ho musíme len na ruky zobrať.. Je to normálne? Zmení sa to ešte ? Ja stále dúfam že ked mu už prejdú koliky tak nebude taký.. ale on nevydrží napríklad tak že by sa napapal a položím ho, začne plakať proste... a tsko dookola.. ďakujem za odpovede

andelok
10. nov 2013

@anicka246 Jasne, ze je to normalne. Potreba tvojej blizkosti je velmi silna, chce byt pri tebe...nenormalne by skor bolo, keby pri tebe nechcel byt. Dopraj mu nosenie, svoju pritomnost, ved je to tvoje babatko. Neboj, nebude to trvat vecnost a nic tym nemozes pokazit...nerozmaznas ho ani nic podobne. 9 mesiacov bol v tvojm bruchu v teple v bezpeci, je asi naivne cakat, ze bude spokojne lezat sam niekde na posteli....Dobra pomocka je nosic alebo satka, nech mozes nosit a zaroven mat volne ruky a nezatazeny chrbat.

lienkaninka
10. nov 2013

ahoj moju dcéru sme hojdávali na rukách od jej 3 mesiacov lebo tiež mávala koliky. Teraz má 20 mesiacov občas už zaspí sama v postielke ale má dni ked zaspí len na rukách . Zo začiatku ma to veľmi trápilo ale potom som pochopila , že bábo potrebuje cítiť moju prítomnosť, upokojila som sa a viac som nad tým nerozmýšlala a poviem ti teraz mi je niekedy lúto že už nechce zaspať na rukách ale pýta sa sama spať do svojej postielky.

hameeda
10. nov 2013

@anicka246 : ja na tvojom mieste skúšam niečo iné,čím skôr tým lepšie, kočiar,šatku, hojdalku....viem že niektoré mamičky so mnou iste nebudú súhlasiť, ale nosenie na rukách nie je nič moc, nehovorím zobrať, pomojkať, pohrať sa, ale nie úspávať, dieťatko si zvykne a ty o štyri mesiace budeš zakladať novú tému že už nevládzeš,,,a ešte musíš počítať s tým že dieťatko bude čoraz ťažšie a večšie tak to bude čoraz náročnejšie uspávať ho na rukách, ak má koliky odporúčam skôr masaž bruška, civičenie s nožkami, ako nosenie na rukách

andelok
10. nov 2013

@hameeda Ja suhlasim, ze dlodobe uspavanie na rukach nie je nic moc (vlastna skusenost - do 9 mesiacov). ale zas take male babatko podla mna chce byt na rukach aj z ineho dovodu ako kvoli kolike...proste chce byt pri mame, to je normalne.

sense
10. nov 2013

...moje dievcatko ked malo koliky tiez mizaspavala na rukach a v podstate aj teraz ked nie je uplne "fit" tak pomoze len zaspavanie na rukach, v nosici nikdy byt nechcela...pokial ju nic neboli tak na rukach nechce byt vobec a jedine kedy si ju mozem tak ozaj babatkovsky pritulit a mojkat je ked ju v noci nakrmim a zaspi mi v rukach.....takze ja si myslim ze sa to zmeni.....teda prajem ti aby sa to zmenilo tak ako aj u nas, lebo teraz si neviem predstavit zeby som svoje 9kg dievcatko musela stale cicikat na rukach...skus sa mu max. venovat cez den nemyslim len na rukach nosit ale polozit hladkat, mojkat spievat,a myslim ze to pomoze teda aspon u nas pomohlo a na koliky ako uz bolo spomenute pomahalo hlavne masirovat brusko, casto som nechavala dietatko bez plienky cvicila nozickami, teple obklady, a napr.ja ked je moje dievcatko hore pokial sa nechce hrat samo tak sa mu plno venujem a ze nie je domacnost v 100%stave tak nech nie je ....

linda20111
10. nov 2013

@anicka246 ahoj, neboj sa je to docasne 🙂 nas maly bol tiez taky nespokojny, ja som uz nemala sily na to uspavanie, tak uspaval ho manzel kazdu noc na rukach... v takom veku 2mesiace sa to este da, nevazi vela 🙂Neskor sam menil svoje spravanie a uz na rukach vobec nechcel byt, najlepsie zaspaval v kociku ked bol v pohybe. Prejde to casom uplne samo, netreba s tym nic robit, uvidis.. teraz robte tak aby bol maly spokojny, ked sa mu paci na rukach tak na rukach.. skusat mozete pomaly aj v kociku to hojdanie- my mame aj teraz kocik v obyvacke lebo stale tak zaspava 🙂

hameeda
10. nov 2013

@andelok : ved ano, som hovorila pohrať sa, pomojkať, potúliť, do sýtosti pre bábo aj pre mamičku a potom uložiť spinkať bez hajkania na rukách, ja keby som mladšieho syna mala uspávať na rukách tak asi by ma porazilo a to nehovorím o psychickej stránke ale o fyzickej, už keď sa narodil mal síce 4 kg ale bol taký ťažky ako keby mal 10 kg, v štyroch mesiacoch mal 7 kg ale keď ho aj dospelý chlap vzal na ruky tak sa čudoval čo je taký ťažky, asi by som niejaký pruh dostala keby som ho mala uspávať na rukách 😀

tinus7
10. nov 2013

@anicka246 ahoj, ano urcite je to len docasny stav, a tvoj syncek ako bude rast a vyvijat bude stale menej potrebovat tvoje narucie. Niektore deticky potrebuju citit mamu a byt s nou viac ako ine, ale to vobec nie je problem. Neboj sa ze by si ho rozmaznala, prave naopak, cim viac mu terz doprajes tvojej blizkosti a pritomnosti, tym skor sa bude vediet osamostatnit ked trosku vyrastie. lebo babatka hladaju u mamy pocit bezpecia a lasku a tu mu dodavas prave tym ze si s nim. U nas najviac zabrala satka, moj syn bol v nej 2x denne po 2 hodinky. Ked som bola doma, maly zaspal v satke a ja som si citala, pozerala tv, alebo zehlila, varila atd. Spaval v nej aj vonku, vtedy som sa s nim prechadzala. Tak odporucam satku alebo nosic, ale pozor nosic iba ergonomicky ako napr: manduca, nie klokanky. Babatko je s tebou ale ty mas volne ruky na inu cinnost, alebo len na oddych. Tiez sa nenechaj odradit ak by tam nechcel syncek zo zaciatku byt, aj babatka si musia zvyknut na nosenie. Skusaj postupne, najprv 5 minut, potom 10 atd. Drzim palce a prajem vela krasnych chvil so syncekom.

kikuleenka
10. nov 2013

@anicka246 mozno ho stale nieco boli...nasa Hanka takto plakavala do 4 mesiacov, len co som ju polozila, plakala, zaspavala skor od vysilenia, aj pri noseni zvykla plakat...potom sa ukazalo, ze ma intoleranciu laktozy...len co sme toto vyriesili, zo dna na den prestala plakavat a zacala zaspavat normalne bud v postielke alebo s nami v posteli...takze myslim, ze v tom mozno este stale moze byt ta kolika...

blondiee83
10. nov 2013

Podľa mna to nie je úplne v poriadku. Dieťa nemôže mat potrebu byt nonstop na rukách, to je blbost, je len naucene byt na rukach a to nie je primarna potreba.
ako sa ma potom rozvíjať, objavovať svet, ked ho len vlacite cely den?

zuzanockamt
10. nov 2013

@anicka246 pri dvojmesacnom dietati je to normalne, byt v kontakte s matkou je taka ista potreba pre male dieta ako dojcenie, spanok, vylucovanie ... cize, ak citi nepohodlie, tak je jasne, ze vyhldava naruc ... postupne sa bude ten cas bytia na rukach skracovat az dieta naruc nebude potrebovat - iba obcasne ... mam odskusane 🙂 ... takze vlastna skusenost hovori za vsetko ... mam 3-rocneho syna a bol intenzivne noseny od narodenia a nosenia sa vzdal zhruba v roku a pol

anicka246
autor
10. nov 2013

@hameeda No tak my robíme úplne všetko čo sa týka cvikov, masáží, dávame na bruško, lieky všetky možné.. to proste z toho musí vyrásť už som na to prišla. takže s tými kolikami nespravíme nič teraz :( snažíme sa ked sa napapá, odgrgne tak ho položím do postielky a začne plakať... takže neviem či sa to môže samé zmeniť alebo čo máme robiť..

anicka246
autor
10. nov 2013

@linda20111 juj to by som bola veľmo rada keby v kočíku zaspal, ale on nie.. dokonca ked ideme von tak plače niekedy aj polhodinu von v kočíku až potom zaspí :( a to že sa to ešte dá ked je malý.. tak mňa už teraz chrbát neskutočne bolí.. preto sa bojím že to neprejde a potom neviem čo budem robiť ked bude ťažký .. no už len dúfať..

zuzanockamt
10. nov 2013

@anicka246 a nosis ho len na rukach? ... neskusala si ergonomicky nosic, je to neskutocna pomoc a ulava najmä pre chrbat a ruky

jadinka
10. nov 2013

ahoj, aj náš malý mal neskutočné koliky prvé tri mesiace, súviselo to aj s ešte nezrelým nervovým systémom, čo je u novonarodeniatok normálny jav. Plakával celý deň, noc, vlastne bol ticho keď len cucal z prsníka, alebo som ho hojdala na fit lopte.. 🙂 Určite ti odporúčam nevzdávať sa nosenia, dojčiť na požiadanie...skús si zadovážiť nejaký ergonomický nosič, alebo šatku, ale musíš to vedieť správne zaviazať, mnohé laktačné poradkyne majú skúsenosti a sú vyškolené ako správne nosiť detičky, zavolaj nejakej, určite pomôže..ono takýmto detičkám nepomôže nič iné, iba nosiť. my sme okrem toho skúšali aj rôzne mastičky, espumisany..atď no aj tak nič nepomohlo..Treba len vydržať, ono to prejde, aj nosiť sa potom už nebude chcieť tak často. Malý má už 8 mesiacov, už ho ani často nenosíme (iba ked je choručký, alebo mu idú zúbky, alebo je nespokojný..), už potrebuje vlastný priestor, už ho ani nemusím uspávať na rukách..A želám veľa síl, neboj, ono to samo prehrmí...🙂

anicka246
autor
10. nov 2013

@zuzanockamt nie nie to som ešte neskúšala ale ako tak čítam asi to vyskúšam aj ked je to asi drahé... Hocičo by som vyskúšala keby to malo pomôcť, len už neviem čo..

zuzanockamt
10. nov 2013

@anicka246 su aj drahsie aj lacnejsie alternativy, kludne aj v bazari sa da vybrat ... len pozor na klokanky, tie su sice lacnejsie, ale nezdrave

anicka246
autor
10. nov 2013

jj to viem že klokanky sú zlé.. napríklad toto som našla je to ono že?? http://deti.bazos.sk/inzerat/30812048/Novy-ergo...

andelok
10. nov 2013

@anicka246 Skus bud satku, alebo ergonomicky nosic, mozno aj ten v linku, aj ked s tym nemam skusenosti. My sme mali znacku Manduca a bola som velmi spokojna...dcerku som tam uspavala do 9 mesiacov (a to nie som ziadna supersilna zena, 158 cm a 50 kg 🙂 ) ale dalo sa to....v kociku mi zaspavala tiez po polhodinovom placi a na posteli alebo pri kojeni nehrozilo...podla mna robis vsetko spravne, ale jednoducho cim mensie dieta ,tym vasia potreba mamickinej blizkosti....

nicolle21
10. nov 2013

@anicka246 vieš kedy nám skončili "koliky"? keď sme kúpili manducu 😉 náš malý vyprdený, vykadený, najedený, čistý, prebalený a.. rev! po troch týždňoch od narodenia mi rupli nervy, ani na 2min som ho nemohla položiť, tak som objednala manducu, od 5.týždňa sa nosíme a mne niekto vymenil dieťa... z čoho u nás vyplynulo, že to s veľkou pravdepodobnosťou ani neboli koliky, len malý potreboval niekoho cítiť.. a teraz je už dobre, v manduce mi vonku hneď zaspí, doma vie byť krásne aj na hracej deke pod hrazdičkou, alebo v lehátku, prehrá sa sám, rev už býva len pred spaním niekedy, ale to už kvôli zubom..
a neodpustím si radu - nepočúvaj zástankyne studeného odchovu, že na toto si ho/ju neuči, na tamto tiež nie, samo v postieľke zaspávať, samo ukľudniť a pod. bábo bolo 9 mesiacov v teple a bezpečí v brušku, odrazu sa narodí do studeného sveta a má byť "naučené" existovať samo.. no ťažko.. ja si tiež od sestričky u našej dr vypočujem na čo všetko si ho nemám učiť a vzápätí sa všetci čudujú aké mám pokojné bábo.. no lebo som počúvala inštinkt, nasťahovala som ho k sebe do postele, nosíme sa, mojkáme sa, zaspáva vyvalený na mne s blaženým úsmevom na tvári 🙂 o pár rokov, keď mi bude utekať, tak mi bude za týmito momentami smutno, takže teraz si ho užívam naplno

alca123
10. nov 2013

aj my sme malého vela nosili...tiez bol také babo co dost plakalo..a presne ako písu uz vyššie vykúpením pre mna bol ergo nosič. My sme mali liliputi. A malý tiez dlho zaspával na rukách no potom sa naucil... a aj ked to tak mozno teraz nevnímas ver ze este ti budú chýbat chvíle ked si ho na rukách nosila 😉 A inak k téme koliky a plačúce deti sa mi velmi páčila kniha "nejšťastnejší miminko v okolí" (myslím že sa dá aj stiahnuť na nete ked pobrúzdaš)

anicka246
autor
10. nov 2013

@andelok jáj no ja som si myslela že to je jedno aký... tá manduca som kukala to je drahé poriadne..a ja rada že aké lacné som našla hh

kate2kate
10. nov 2013

No ja mam presne to iste doma, 10t. Kocar ani vidiet nechce. Tak doma sme v satke a na von pouzivam nosic, obidva su znacky boba. Tiez je hrozne kolikovy. Ale uz sa to lepsi, plac ustupuje.Hlavne od vtedy, co som vzdala *ucenie na kociar* a uspavan cez den zasadne v satke al nosici. Prespi aj 1, 5h a ked vstane uz sa aj chvilku zahra v lehatku. Uz to bude len a len lepsie neboj 😀

kate2kate
10. nov 2013

A neboj sa investovat do dobreho nosica, vyuzijes ho min do 3r. Vcera sme absolvovali tesco nakup prvy raz bez placu, cely ho prespal v nosici 😀

jadinka
10. nov 2013

@anicka246 a pozerala si aj bazár?

anicka246
autor
10. nov 2013

no ved ja viem že teraz sa na peniaze vykašlať ak mu to má pomôcť... len neviem teda ktorý je najlepší a tu v bazáre som to nenašla :( neviem či som zle kukla ale nič tam neni takéto..

anicka246
autor
10. nov 2013

jj už som to našla 🙂 ďakujem

anicka246
autor
10. nov 2013

A ktorá značka je teda najlepšia? Či tá manduca???

anicka246
autor
10. nov 2013

Alebo teda aký je tam rozdiel medzi tou manducou a ostatnými??