Nastrelenie náušničiek verzus prepichnutie ušiek

dzoan
1. jan 2016

Ahojte mamulky.

Mam na vas otazocky ohladne nausniciek pre baby, prva nastrelit ci prepichnut????
A druha zlte zlato ci biele zlato??? A asi po prvom ockovani ze? tak mi to dr povedala, ci??

dakujem Krasny novy rok vam vsetkym :]

Ola

lucka227
1. jan 2016

Ahoj,aj tebe ☺ zlte ci biele,podla vkusu.Prepichuju sa od narodenia,vobec na ockovanie cakat nemusis,niekde to robia priamo v porodnici.Lepsie sa to hoji.Nastreluje sa tusim od 6 mesiacov a ma najskor z chir.ocele a potom po zahojeni zhruba 2t.das ake chces.Ja som za prepichovanie a co najskor.Urobia to na chirurgii ihlou a hned ma zlate a pokoj.3-4 dni a v pohode to bolo

lucka527
1. jan 2016

@dzoan ja som prvej dala prepichnut ihlou u lekkarky teraz druhejj dam asi skor nastrelit pride mi to menej brutalne

lajlilinka
1. jan 2016

My sme dali rovno v pôrodnici, keď sme odchádzali... Netuším akým spôsobom jej to robili... Pekne sa jej to hojilo, nechytala si to, neskôr si neviem predstaviť, lebo napr vždy pri jedení si uši natahovala...
Dali sme jej náušnice po mne, dala som jej ich vyčistiť...

henikav
1. jan 2016

My sme dali nastrelit ked mala mala uz rok a ak mozem poradit, maju na sroubiky, take zatacacie baloniky, specialne pre babatka. Tie sa nedaju zachytit a strhnut pri hre a sroubiky su zatacacie, nielen nasunute a zatvorene vzadu, netrci vzadu ta "ihla" ale sroubik je ako taka mala gulicka na konci

henikav
1. jan 2016

tie nase som nenasla, ale toto je nieco podobne, to sroubovanie sroubikmi balonikmi, samozrejme uz vzor nausnic podla Vasho vkusu. 🙂
http://izlato.sk/zlato/nausnice/pre-babatka/nau...

miku1
1. jan 2016

@dzoan Obom dcéram prepichovala ušká detská lekárka, keď mali cca 1 mesiac. Hojilo sa to bez problémov, celé to trvalo asi 2 minútky. Dostali náušničky zo žltého zlata, krstný rodičia sa nás pýtali, aké zlato chceme, nakoľko im kupovali náušnice oni.

reni1512
1. jan 2016

@dzoan ak chces prepichnut tak hned, cim skor, kym to dieta az tak nevnima, najlepsie je prve mesiace, my sme davali na 1,5mes. a bol to uz teda poriadny plac, mozes dat ale hned svoje nausnice co je vyhoda... Ak chces nastrelit tak od pol roka ti nastrelia, ale mala bude nosit ich nausnice 30 dni az potom mozes dat svoje. A ake zlato, tak je uz na tebe. Hlavne nech je to zlato, striebro sa nedava. 🙂

lucka527
1. jan 2016

@reni1512 to ze dieta krd je mensie menej vnima je len mytus

kaia
1. jan 2016

Ja som dcere nechala dat nausnicky po prvom ockovani. Kym je dieta mensie, nechyta si uska a dierky sa lepsie hoja 😉. Nam ich robili v chirurgickej ambulancii takym stikatkom (nie je to prestrelenie, bala som sa toho, ci ju nebude ten uzaver za uskom tlacit). Na tento sposob prepichnutia sa davaju normalne visiace nausnice. Co sa tyka zlata, je to vec vkusu, nasa nosi biele 😊

seahorse27
1. jan 2016

Davala som dcerke prepichnut usi ihlou u lekarky az po 1. ockovani - mala cca 4 mesiace. Ja som dala z bieleho zlata so zirkonom, ale to je vec vkusu. Teraz bude mat uz 7 rokov a mozno o rok budeme menit nausnicky, lebo tieto jej uz budu male a uvazujem tentoraz nad zltym zlatom 🙂

stepanka274
1. jan 2016

Aj ja som bola s malou ked mala cca 2 mesiace u nasej detskej lekarky, naozaj to cele trvalo asi len dve min.a kym sme vysli z ambulancie tak bolo po placi, hojilo sa to cca 3-4 dni

reni1512
1. jan 2016

@lucka527 akurat take mesacne place 20 minut a zabudne...a take 2 rocne place tri hodiny a asi nezabudne tak skoro

dzoan
autor
1. jan 2016

Mamulky dakujem za rady no nasa dr mi povedala ze az po prvom ockovani cize to je teraz o tyzden a mala akurat 3 mes tak nech uz je to za nami :[

silaviat
1. jan 2016

dala som nastrelit zijem v zahranici a tu sa len nastreluju a az ked ma vsetky ockovanie takze mala mala cca 4mesiace.. ani nepipla a ma to pekne rovne.. dala som zlate