Logopedické vyšetrenie 2,5 ročného syna

gir
24. máj 2018

Babenky, objednala som syna 2,5 ročného k logopedičke. Nerozpráva,len tak po čínsky, rozumie všetko. Mne príde skôr lenivý ale pre pokoj duše idem. Na čo sa mám pripraviť a ako to prebieha. Ďakujem

zdencaaaa
24. máj 2018

Poradit neviem ale som zvedava, mam doma tak isto staru dcerku a nerozprava, rozumie aj tomu co nemusi ale na par slovicok si melie svoju hatlaninu. Nasej doktorky som sa pytala na to a ze nemam zatial robit paniku. Dcerka je predcasniatko so zlym porodom. V septembri nastupuje do skolky, ja by som chcela pockat ako to bude v skolke a az potom to riesit ak sa to nezlepsi.

nellita
24. máj 2018

@gir
@zdencaaaa ahojte ja mam uz 4 ročnú dcerku a k logopedovi chodíme od 3-rokov. Keby som vedela tak.urcite začnem chodit s nou skor ako v 3-rokoch,rec sa sice vyvíja,ale len do 4,5 roka. My sme si presli aj psychologom,nerogolom,audiometriou a vsetko ok,boli sme u bezneho logopeda,neodporúčam ak je problem v artikulacii,nezrozumitelnost slov a viet,teraz mame klinického logopeda a ten sa aj na toto specializuje,ale boli sme aj u MUDr. STENCLOVEJ odbornicky na probkemy v reci,super vynikajuca ale my az take obrovské problemy nemáme našťastie comu sa ona venuje. Sedenia su priateľské,s hrackami,knižkami,otazkami,obrazkami cca polhodinku bud raz za mesiac alebo raz za 2-mesiace. Samozrejme ulohy dostane aj rodič na doma,co treba cvičiť a opakovať na ďalšie sedenie. Radcej skor ako mat problemy. My v skolke sme v pohode,deti si s dcérkou rozumejú aj ked ma problém s artikulaciou reci,ale predsa mozu byt aj deti co sa budu posmievat a tomu sa chcem vyhnúť,aby nemala nejakú traumu.

lucita79
24. máj 2018

Prebieha formou hry,aspon u nas.S hračkami,obrazkami.Rozumela všetkočo sme od nej chceli,len nevedela to povedat,len aaa.Začala rozpravat ked mala 3roky a 3mesiace.Teraz sa jej usta nezavru🙂

mimac
24. máj 2018

@gir a nieje to skoro? ja by som počkala kým sa dostane do škôlky-do kolektívu, k nám do škôlky chodili raz za pol roka logopédi a tí mi povedali, či už treba...neviem si predstaviť také 2,5 ročné dieťa ako s tebou cvičí každý deň prilepené na stoličke s paličkou v ústach alebo prstom v ústach lebo CI CA CE sa tak cvičí a R s prstom, je to trápenie, hlavne R. My sme šli keď mala 3,5 roka stačilo to.

gir
autor
24. máj 2018

@mimac logopedičke som povedala že nerozpráva a od akého veku berie deti? Odborne sa to volá včasná intervencia. Len chcem aby mi potvrdila že je v poriadku,len chce čas. V septembri ide do škôlky, snáď sa dovtedy rozrospráva.

monikamama
24. máj 2018

So synom (takmer 4r ) chodim asi pol roka. Ja som cakala nieco viac od toho a keby to mam platit tak tam ani nechodim. Treba sa hlavne doma tomu venovat. A nie len rozpravanie a citanie . Sice na to jedine ta logopedia bola dobra ze mi povedali ako sa s nim rozpravat 😊

maninka1974
25. máj 2018

Aj mysme boli v 2.5r vysetrila ci počuje ako s nim hovoriť dala dotazník co hovorí co rozumie teraz po dvoch mesiacoch ideme super sa rozhovoril začal aj krátke vety všetko komentuje....rozumie všetko dúfam že bude ok