Lakanie sa zo spánku - Moorov syndróm?

2812ivana
24. okt 2018

Ahojte maminky,

moj 9 tyzdnovy syncek sa neskutocne laka zo spanku. Zaspinkat problem nema ale udrzat sa v nom. Po 15 az 30min sa ztrhne, rucicky dohora a ocka vyplesti a samozrejme nasleduje to velkym placom. Je mi ho tak luto lebo vidim na nom ze je unaveny a chce spinkat.
Moj starsi syncek takyto problem nemal, on spinkal vzdy a vsade bez problemov. Preto mi je taketo nieco novinkou.
Spinka jedine v kociku ale aj to ho musim kocikat cize za pohybu alebo so mnou v posteli a musim mu drzat rucicky.
Skusala som ho aj balit do perinky ale jeduje sa nechce v nej spinkat so zaviazanymi rucickami.
Ani dudlik na ukludnenie nechce, iba kojenie je pre neho zachranou na ukludnenie ....
Mate niektora s takymto niecim skusenost? Ak ano poradte mi co by mohlo pomoct...Dufam ze tento stav netrva dlho...
Dakujem vam ;)

maminuska
24. okt 2018

@2812ivana strhne sa iba raz alebo sa strháva niekoľkokrát za sebou ?

2812ivana
autor
24. okt 2018

iba raz sa strhne a potom place lebo sa zlakol...

petulkahu
24. okt 2018

@2812ivana pouzivajte zavinovacku, nech ma rucicky pri tele. Nebude sa budit ani lakat. Novorodenci to mavaju, vyvija sa im nervovy system.

petulkahu
24. okt 2018

@2812ivana ale samozrejme to spomen pediatricke, budes mat istotu 🙂

renatka100
24. okt 2018

@2812ivana u naspresne to iste so synom a raz zaspal na brusku a ejha spal tri hodky a nestrhal sa zo spanku. Takze presne ako sme spali my vsetci je potrebne dat taketo babatko na brusko. Dokonca aj v kociku spaval na brusku.

maminuska
24. okt 2018

@2812ivana to je dobre, ak by sa strhával pravidelne niekoľkrát za sebou , tak je treba hneď na neurológiu , mohlo by ísť o infantilné spazmy.

zuzka2288
24. okt 2018

Nic ti nepomoze, len cas. Nasmu sa to vyrazne zlepsilo v 4. mesiaci. Odvtedy nema tento problem. Predtym sme 6 tyzdnov ponocovali a utisovali, cicikali. A ked to vyzeralo, ze sa fyzicky zosypeme tak to prestalo. Ale nas mal a ma problemy s vecernym zaspavanim, ale to je uz ina story. Ak je iba kojeny moze to zhorsovat aj hlad - treba kojit+dokrmovat.

exskolla
24. okt 2018

Ahoj...no aj u nas to bolo.. ale skor skor sklbanim noziciek a aj trocha ruciciek nasledne na to velky plac...ked zaspava drzime jej nohy aby zadpala a nebudila sa a aby zaspala do hlbsieho spanku...potom to uz nie je...a ak ano tak v mensej sile. Ale zacali sme chodit na neurologiu...a liecime sa

2812ivana
autor
24. okt 2018

@petulkahu skusala som zavinovacku aj kuklicku ( dufam ze tak sa to vola ) ale nepomaha to. jeduje sa v tom, chce si vyslobodit rucicky...☹

2812ivana
autor
24. okt 2018

@renatka100 na brusku vazne? no to by som nespala celu noc. bala by som sa ze sa udusi. casto spominany syndrom nahleho umrtia novorodencov.

2812ivana
autor
24. okt 2018

@zuzka2288 neviem z akeho dovodu tento problem v noci nemame. Zaspi vecer medzi 19,30-20,00 hod a spinka bez problem do cca 02,00hod a potom sa bude este okolo 05,00hod. Nechapem to preco sa ztrhava iba cez den....😕

2812ivana
autor
24. okt 2018

@exskolla na neurologiu? ty si sa radila s detskym lekarom a on ti toto odporucil?

zuzipolo
24. okt 2018

@2812ivana ahoj,naša malá to mala tiež,asi prvé 2 mesiace +/- nepamätám si presne,pomáhala nám zavinovačka,no potom z nej vyrástla a nechcela ju..nepomáha na to nič pokiaľ viem,ono to samé prestane,netreba sa plašiť,ak máš strach tak povedz pediatrovi 😉na brušku by som bábätko spinkať nenechala ako tu radia..

renatka100
24. okt 2018

@2812ivana my sme mali monitor takze ziadny steach ale ved ked len cez den ma problem to spi vacsinou pri tebe nie? Aspon ti to stoji za vyskusanie a nie po lekaroch behat. Nam to potvrdila aj rehabilitacna lekarka ze niektore deti to maju prilis silne vyvinute a ine nepomaha.

vagomilan1
24. okt 2018

Ahoj Ivana, som otecko na materskej a nie dieťa, ale ŽENA, ako pracujúca osoba mala popri dieťati podobný problém. Niesom si istý, či ide o identickú diagnózu, keďže sa to nedialo dieťaťu, ale bolo to hlavne spôsobené stresom. Doktor odporučil jednoduchú vec a to matrac. Išlo vraj o jeho tvrdosť a ortopéd vhodne odporučil ortopedický matrac. Konkretne sme brali presne tento druh, to už či z eshopu alebo v normálnej "brick&mortar" predajni je jedno https://www.drevona.sk/matrac/1-1-tvrdy-matrac-... my sme, samozrejme, išli po akcoškách hah. Je to sranda, ako môže takáto maličkosť spraviť toľko muziky. Možno zmena matracu pomôže aj dieťatku, ak hej, daj vedieť 🙂

domculik
24. okt 2018

@2812ivana skus ho nakojit v rozvinutej zavinovacke a az ked ho polozis do postielky rucicky zaviazat zavinovackou.

katrin21
24. okt 2018

@renatka100 a v zime potom ako ho uspis na bruslu vo fusaku?? Problem.. rovnako aj sustavne spanie na brusku moze viest k nozickam do X a plochonoziu... uplne realne..

Skys zavinovazku, ktora je makka, idealne paperova.., ak nevies zohnat tak daj babo na vankus paperovy, aby bol na makkom.. oni si este nevedia polozit plecia na podlozku, preto potrebuju oporu pre ne.. idealne ten vankus, nieco co ich makko objime a nemaju potrebu rozjadzovat rukami.. to nie je moj vymysel, docitala som sa to od odbornikov😉
Riesenie je zavinut ho tak, aby nemal ruky uplne pri tele ked mu to vadi, ale aby ich nal normalne, ale obopnute makkym.. to ti poskytne jedine snurovacia makka zavinovacka..

katrin21
24. okt 2018

Snad pomoze

juliet86
24. okt 2018

skus spacie hniezdo resp obvinut kojacim vankusom to alebo to alebi oboje. dalej skus pevnu satku a zavesit mu ju diagonalne v postielke ako hajdaciu siet a do toho ako do takej rury ho dat spat.
dalej skus zatemnovacie zaluzie
good luck

2812ivana
autor
24. okt 2018

dakujem vam vsetkym za rady...vyskusam vsetko :D

katrin21
24. okt 2018

@juliet86 hej aj to by mohlo pomoct..to sa aj do ikubatorov dava..moja tam plakala dali ju do toho hniezda a super..potrebuju makke a objimajuce miesto.

2812ivana
autor
25. okt 2018

@katrin21 dakujem ti velmi pekne za tento clanok. toto je presne moj pripad, prvy syn sa narodil v zime a preto som ho viac balila do perinky do kocika a spinkal uplne uzasne aj cez den aj v noci, mladsi syncek sa narodil teraz v auguste a kedze mal 4300g tak sa do periniek uz nezmestil a jedina ktora pasovala mu bola nepohodlna. V noci spi celkom dobre ale cez den len tak povrchne a to lakanie sa zo spanku to je hrozne...vyskusam ho balit do deky a uvidim co to prinesie...dakujem este raz ...

katrin21
25. okt 2018

@2812ivana nemas za co 🙂
vies co , ja som na perinku davala spat asi do 5 mesiacov, darmo sa nezmestila , ono ja som ju tam polozila, stredne snurky stiahla aby bola zakryta a potom ked bolo teplo som iba nechala na tom proste spat polozenu, na boku, ako my spime na vankusi.. to som evdela, ze je uz velka, ze si vie zdvihnut hlavicku atd.... proste ze sa nic nestane.... a ked bola mensia napr. 3mesacna, tak som to hentak tiahla a nozicky som prekryla len dečkou, ked trcali, ale mala bola zakuklena pekne a pacilo sa jej to....

2812ivana
autor
25. okt 2018

@katrin21 mojmu malemu sa to velmi nepaci, tak som kupila taku kuklicku a do toho ho balim. v noci ju akceptuje a spi celkom pekne ale cez den katastrofa, kazdy den chodim na prechadzku 2hod aby aspon tak spinkal ale priznam sa som trosku nervozna lebo nestiham nic doobeda urobit o 14,hod idem po synceka do skolky a to znovu nic nestiham. ach jaj dufam ze toto tazsie obdobie coskoro prejde....

jmajernikova
7. nov 2018

@2812ivana u nás to bolo tiež hneď po pôrode. Ešte v nemocnici mi odporučili, aby som brala magneB6 vitamín, ktorého dávku budem postupne znižovať, až kým ich prestanem úplne brať. Tento vitamín totižto prechádza aj do materského mlieka. Lekári tvrdili, že to malý mal z toho, že som v tehotenstve brala magneB6- ku (ktorý som,ale 6 týždňov pred pôrodom vysadila, a predsa) a malý mal akože abstinenčné príznaky. A pomohlo to. U mojej sestry to bolo podobne.