Kúpanie novorodenca

kristina2904
29. aug 2023

Ahojte chcela by som sa poradiť keďže všade píšu inak. Po kúpeli oplachujete babatko čistou vodou ? Poprípade mi poraďte ako cu hubkou alebo pod jemným prúdom vody

ďakujem

anavixy
29. aug 2023

Novorodenca ani nemas kupat v inom, nez v cistej vode, takze ziadne oplachovanie nie je potrebne. Syndetom staci umyvat ritku po kakani.
Vacsie dieta mozes umyvat normalne syndetom vo vanicke, neoplachovat. Po kupeli mozes natriet dieta telovym mliekom (za mna idealne neparfumovanou lekarenskou znackou, nie olejom), ale pokial dieta nema problemovu suchu pokozku, ani to nie je potrebne (novorodenci zvacsa suchu olupujucu sa pokozku mavaju, alebo aspon na castiach tela, no neskor tomu uz tak nemusi byt).

petronellla87
29. aug 2023

@kristina2904 male babatka by sa mali kupat iba v cistej vode

pininka1
29. aug 2023

My sme mali zákaz kúpať iba v čistej vode, syn mal extrémne suchu pokožku. Kupali sme v oilatum a neoplachovala som to.

ankare
29. aug 2023

@kristina2904 kúpala som len v čistej vode. Ritku som umývala detskym mydlom.
Cez ručičky daj babu latkovu plienku počas kúpania, bude pokojnejšie.

jazula
29. aug 2023

Minimálne do pol roka sme malú len očľapkali vo vaničke v čistej vode. My sme potom natierali mastnejsim telovym mliekom (na odporúčanie pedi), ale to sa hneď vcuclo a nebola mastná alebo špinavá z toho. Ritku tiež len v umývadle pod kohutikom.

maryetta
29. aug 2023

Mam 3deti a všetky som kupala iba v čistej vode.
Jedine prvy potom už mal asi 3tyzdne ked mal extremne suchu pokozku. Tak som davala par kvapiek oleja do vody.