Kontaktné rodičovstvo - skúsenosti

livia158
20. júl 2017

Zdravim mamicky, chcela by som sa opytat tych ktore preferuju kontaktne rodicovstvo-dojcenie na poziadanie, nosenie v satke, spolocne spanie atd..ake su vase skusenosti, hlavne ak uz mate trosku starsie deti, ci ste nikdy neolutovali takyto sposob vychovy, alebo naopak po case ste presli na "standardnu" vychovu. Ja mam 3 mes. dceru ktoru bolo prve 2 mes. nemozne utisit a malu sme aj problemy s kojenim, kocik neznasa, celkovo je "neodlozitelna" a tak som sa ku kontaktnemu rodicovstvu dostala nechtiac, lebo metody vyplakania su mi nesympaticke...no uprimne mam aj obavy ci robim dobre, preto by som chcela vediet nazory mamiciek ktore to realne praktizovali. Dakujem 🙂

jallka11
20. júl 2017

presne toto zaujíma aj mňa. čo nevidieť budeme mať prírastok a neviem ako to budem brať potom ale teraz keď vidím ako moja sestra nechá svoju malú len tak plakať tak mi to trhá srdce, neviem si predstaviť, že by som to tak mala robiť aj ja ale zase na druhej strane je tu plno žien, ktoré chcú od toho svoje deti odnaučiť lebo sa nemôžu bez dieťaťa nikam pohnúť :/

maciatkolulu
20. júl 2017

@jallka11 tak ja nie som asi cisty priklad kontaktneho rodicovstva, ale som matka, co robi a vychovava dieta tak, ako to vyhovuje mojej rodine a nasmu dietatu a to je podstatne podla mna a nie ist podla nejakoho navodu, syn spi so mnou doteraz, bude mat styri, kojila som na poziadanie do tri a pol, bezstarostne odstavenie, kedze sa odstavil sam, ziadne problemy s prsiami atd, snazim sa vysvetlovat pokial to ide, ked to nejde normalne zvysim hlas, pripadne uz dostal po prdelke, dufam, ze ma tu teraz nezozeru😨 nuz starsie dve hovoria, ze ma ovela viac dovolene ako mali oni, to neviem, ale viem, ze dieta strasne rychlo vyrastie, ver tomu, ze nech je to akokolvek, nebude stale spavat pri tebe, nebude cely zivt kojene, nebude mat flasu, dudel😅, mozes sa vykaslat na to co hovoria druhi ludia, rob si ako to vyhovuje tebe a tvojmu dietatu a samozrejme muzovi, rodine. Ked budes vychovavat v laske, podla akehokolvek scenara, tak bude dobre, mne je az smiesne ako sa teraz propaguje same montesori, vztahova a neviem co, mne dieta v satke, nosici nebolo ani minutu, zato v kociku spi doteraz, A? je stastne, ja tiez a tak si zijeme, drzim palce a neboj, nebude dieta naplesknute cely zivot😉 budu chvile, ked sa budes ty chciet este naplesknut a dieta ta posle kade lahsie a tebe bude zrazu nejako smutno....

deti95060810
20. júl 2017

ani som nevedela že sa to tak volá....Deti som kojila na požiadanie - deň, noc - vlastne to troška trvá kým si dieťa vytvorí určitý réžim, v šatke som deti nenosila - nemala som, a spoločné spanie bolo tak isto bežné....Nič z toho neľutujem, spravila by som to tak isto aj teraz. Ešte sa mi osvedčilo pri najstaršom dieťati keď veľmi plakal a nevedela som ho utíšiť - priložiť dieťa kožu na kožu....utíšilo sa.....

sona222
20. júl 2017

Tiez som netusila ze vykonsvam kontaktne rodicovstvo 😂 ked pises ze si sa k tomu dostala nechtisc asi mebuded nadsena. Moja sestra ma dceru uz 7 rocnu do jej 3 mediacov to bolo ns nevydrzanie 😀 ale po tych 3 mesiacich ako keby utlo a bol z nej rozkosny vonavy batoztek, takze uvidis. Moja druha sestra tak isto vychovavala tymto stylom syna, sice od jeho 2 do asi 10 katastrofa, postrah denis sa moze schovat moja mama(babka) salela 😂 teraz chlspec konci bilingvalne gymnazium a ide na viedensku uni, je velmi ctiziadostivy a je aj velka citlivka proste spravny mlady muz.