Jedno dieťa mám postihnuté. Môže byť druhé zdravé?

ivkakiwi
5. sep 2017

Ahojte,s manzelom mame 3 rocneho synka no zial nejako mu zdravicko nepralo a je postihnuty (leziaci) neviem sa pretocit,nevie sedet brat veci do ruk ,len sa krasne usmieva 🙂 Rozmyslam o tom ze by som chcela skusit dalsie tehotenstvo,dalsie babo .Mam 31rokou tak ze este by sa dalo.Manzel ten sa o tom velmy nebavi mozno sa boji,neviem...S predosleho vztahu mam zdraveho syna 8 rokou.Myslite si ze nam neni priano mat spolu zdrave dieta?

sissy27
5. sep 2017

@ivkakiwi tak záleží, čo je príčinou postihnutia vášho syna... či je za tým genetika, komplikácie pri pôrode, alebo je to proste náhoda... treba sa obrátiť na lekárov... ale pokiaľ manžel nechce, nech už má dôvod akýkoľvek, tak by som to nesilila...

ivkakiwi
autor
5. sep 2017

nepovedal ze nechce to nee,ako ze pitala som sa ho raz ci by chcel mat este dieta keby ze vieme ze bude zdrave on povedal ze samozrejme ze ano.Len sme sa uz pak o tom nerozpravali.Neviem ci fakt to nebude ta genetika pretoze zatial mal vsetky testy v poriadku.Ah...je to tazke no...

petruldo
5. sep 2017

@ivkakiwi ja poznám z práce 2 rodiny, kde sú postihnutý iba synovia a dcéra je zdravá, ale tam bude určite genetická predispozícia, bo ani rodičia nie sú zdraví.

bozzie
5. sep 2017

Sanca je tu vzdy, ze to druhe bude zdrave, poznam takych parov vela. Len je to risk a to, ci don pojdete je len na vas

pribinak
5. sep 2017

Otazka je, preco ma problemi? Je to nieco geneticke? Ci nasledok tazkeho pôrodu? Sanca na zdrave dieta urcite je 🙂

papulienka48
5. sep 2017

Tak nejaká šanca tam podľa mňa bude, že to druhé bolo normálne zdravé ale to vám asi skôr musia lekári povedať. Lebo ide aj o to čo je príčinou toho prečo je synček postihnutý a tak vieš 🙂

sasa1310
5. sep 2017

@ivkakiwi a to vám ešte nerobili genetické testy? Po 3 rokoch?

ivkakiwi
autor
5. sep 2017

Este nerobili.Je to smutne no...stale riesia dookola ale to hlavne nie :/

ivkakiwi
autor
5. sep 2017

myslite ze by stacilo mi dvaja z manzelom keby sme si nechali urobit testy?Ci musi aj syn?

janickacrazy
5. sep 2017

@ivkakiwi Normálne sa objednaj aj s manželom na genetické testy. Musíš to urobiť sama, ked sa lekári k tomu nemajú. Ja mám 2 postihnuté deti a tretie zdravé, ale my sme už pri prvom zistili, kde je problém, hned ako mu zistili diagnozu, tak som sa objednala na testy, podotýkam že z vlastnej iniciatívy, lebo keby som čakala na lekárov, tak doteraz neviem ani synovu diagnozu asi. Držím palčeky.

ivkakiwi
autor
5. sep 2017

Dakujem 🙂 ked si zena neurobi vsetko sama tak nema 🙂

vilma7
5. sep 2017

Ahojky, ja čo poznám rodiny, tak v každej je jedno dieťa s postihnutím a ostatné deti boli zdravé, iba v jednej rodine boli 2 zo 4, kt.mali degeneratívne ochorenie svalstva. Určite treba najskôr prejsť s tými genetic.testami a potom sa rozhodnúť, čo ďalej.
Zas v práci máme aj osobu s postihnutím kt.porodila nädherné zdravé dieťatko (viditeľné postihnutie).

deti95060810
5. sep 2017

ahoj, my máme tiež podobný problém takže to poznám čo to všetko prináša....My sme aj boli na genetických testoch v Bratislave a výsledky nám neposlali doteraz....je to už 2,5 roka. Zobrali krv aj nám rodičom....Takže neviem či ju po našom odchode vyliali do umývadla alebo kde to skončilo....
Ja som bola počas tehu aj na genetike, aj odber plodovej vody som absolvovala - všetky výsledky boli Ok....