Hádky a krik pri ročnom dieťati

19. apr 2024

Hadky boli od narodenia, on ak zacne kricat ma dost silny hlas neraz sa dieta zlaklo zbledlo....
Neviem ci je tu ma.ka ktora tiez take mala a uz ma vecsie dieta ci vidno nejake priznaky ak sa krici od maleho babatka a teraz je uz velke

michaela789
19. apr 2024

Ahoj, mrzí ma situácia. Ale nechceš skôr riešiť, aby sa pri ňom nekričalo? Z príspevku mi to pripadá, akoby si sa chcela ubezpečiť že ak sa bude ďalej kričať tak dieťaťu sa nič nestane. Každé dieťa je iné, jedno citlivejšie, druhé vecnejšie. Pri mojom mladšom keby niekto kričal, tak jačí dva dni a dve noci nespí. Obmedzte krik, keď mu to robí zle. Muž nech sa ide vykričať na futbal 🤦🏻‍♀️

cyberk
19. apr 2024

Nie je lepsie prestat kricat? Ci si len dalsia, ktora si spravila dieta s obmedzencom?

zuzi0911
19. apr 2024

Samozrejme ze to bude mať vplyv . Ci vo vývoji,v správaní atď....radšej odist od takého

lia2022
19. apr 2024

Môj malý tiež neznáša krik má 2,5. Keď mu niečo poviem 10 krát a aj tak si robí po svojom a pomaly dvíham tón hlasu , tak hneď ma upozorňuje " maminka nekrič " a chce krčiť ústa. Keď sme boli u kamošky čo tak " hlasno " rozpráva na deti, tak sa podľa mňa vyplašil lebo od vtedy keď ju vidí za každým plače. Nemá ju vôbec rád a už vôbec neznesie jej prítomnosť. Podľa mňa za ten krik 🙉. Takže niektoré deti sú na to veľmi citlivé.
Myslím si že min. následky bude mať, že bude napodobňovať tatinka. Keď bude staršie a niečo sa mu nebude páčiť alebo sa bude hnevat
, tak bude kričať ako tatinko 🙈.

marianarem
19. apr 2024

Tak.ide aj o to, ake su tie hadky a ako celkovo.funguje vztah, aka je doma atmosfera. Moja mama je taky dost vybusny, hlucnejsi typ, takze u nas sa hlas zvysoval casto, hadky nasich boli niekedy ozaj ako z talianskych filmov, ale celkovo bolo vidno, ze sa maju radi a nalada doma bola z vacsej casti vesela. Horsie som.pravdu povediac znasala tichu domacnost po hadke alebo ked bola kvoli niecomu napata atmosfera. Celkovo.ta vybusnost az take nasledky nezanechala. Ale teda je to kvoli.tomu, ze suma sumarum som.videla, ze vyrastam.pri rodicoch, ktori sa maju pevny.vztah a chcu byt spolu.

januska12323
19. apr 2024

Začni šetriť na terapie, samozrejme, že to má vplyv ale aký zistíš až neskôr. Nebolo by lepšie odísť?