Čo kúpiť deťom na Vianoce a aj na narodeniny?

momkaa
1. nov 2019

Ahojte mamičky mám dilemu čo kúpiť na vianoce bude mať pol roka a mám taku otázku čo jej kúpiť? Čo kúpiť 2 ročnej netery na vianoce ma skoro všetko baví ju všetko možné a ma všetkého dosť a krsniatko bude mať 5 rokov teraz v novembri a ma všetkom a nic extra ju nebaví dlhšie ako hodinu a ma úplne že všetko a aj ešte čo jej kúpiť na vianoce....

mima1
1. nov 2019

Pol rocnemu aj ked nic nekupis bude mu to jedno. Kup oblecko dake hrkalku.
2rocna hoc aku babiku, pripadne farby na malovanie, knizku.
5rocna oblecenie slebo dake čačky gumicky celenku sponky atd

janinah
1. nov 2019

ak má 5r. dieťa všetko,tak je niekde chyba...kúp knižky

momkaa
autor
1. nov 2019

@janinah to že ma toho veľa že vôbec ani to nepoužíva a knižky ju nebaví .... ja skôr som rozmýšľala že sadu na vyrábanie náramkov a nejaké farby na tvár alebo keď už pôjde do školy tak niejaku tašku peračník a dosku na knihy

momkaa
autor
1. nov 2019

@mima1 nad 2 rocnou presne nad tým som rozmýšľala ona miluje bábiky knihy a maľovanie na papier a tak ... A pre 5 ročnú tak to neviem to že ma toho toľko že koniec a nic ju nezaujima a že všetko sa vsade po dvore vala že neviem už čo lebo ma toho toľko že koniec

momkaa
autor
1. nov 2019

@mima1 A pol ročnému oblecenie mame dosť veľa a aj hrkalky a také tak neviem no

mima1
1. nov 2019

Tak sa opytaj rodicov. Ked ma vela a nic ju nebavi tak oblecenie daku suknu.
Tak pol rocnemu to bude fakt jedno hoc aj nočnik 😂 vyuzije neskor.

siska25
1. nov 2019

@momkaa ja by som polrocnemu kupila nejake auto odrazadlo, v lete vyuzije. Dvojrocnej by som napr. nejaku plastelinovu sadu a teda tej 5 rocnej, ak ide od septembra do skoly, tak nejake pomocky alebo kreativnu sadu nejaku.

alienkami
1. nov 2019

5 ročnej možno nejaké hry od Albi - niečo pre predškolákov. Napr. písanie a mazanie. Alebo nejaké predškolácke pracovné zošity.

bobula46
1. nov 2019

Odporúčam polročnému nekupovať niečo čo bude ležať ďalšie roky v skrini. My sme napríklad kúpili autosedačku, je to drahšie a o chvíľu bude potrebovať iné ako vajíčko. Hračky dostal napríklad také skladacie krúžky na kužeľ (pepco 2€) a bola to asi najlepšia hračka, stále sa s ňou hrá. Ešte super je hračka farmár na traktore z dráčika, spieva, ide a ešte aj zvieratká vydávajú zvuky, možno tatrovka ak máte kde odkladať, využije okolo roka. A samozrejme kadejaké drevené hračky- to má úspech stále, rumba gule, vysiace hračky do kočíka, možno aj set na papanie, príbor...
Pre dvojročnú možno odrážadlo ak nemá alebo kolobežku. Detskú kuchynku (za chvíľu v Lidli drevená) , kočík, bábiky, nejaké vkladačky....
Pre 5 ročnú možno tie slizy, bábiku ak sa s takým hrá, možno aj korčule na ľad, knižku (to kľudne pre všetkých -pre menších od Svojtku), omaľovánky.
V Lidli je tiež taká tabuľa na stojane- dá sa na nej písať kriedou, z druhej strany magnetická a ešte tam má aj taký držiak na kotúč papiera (20€)

didaa
1. nov 2019

@momkaa tašku, peračník a podobné veci do školy nechaj na rodičoch..

tana85
1. nov 2019

tym starsim tazko ked maju vsetko, pytaj od rodicov nejake tipy. a tvojmu malem nejaky hudobny nastroj, deti take veci zaujimaju - xylofon, bubon, sada zvoncekov, dazdova palica...to su veci za par eur, mohe deti to dlho bavilo a stale vytahujemeva robime koncerty

marci77
1. nov 2019

neviem, aky mate budget na darceky, ale tie rozpravajuce knizky od albi su dobreee, len drahe, okolo 40eur v akcii v draciku pred vianocami set napr. hrava anglictina s hovoriacim perom ....a potom iba dokupujeme knizky, mojho 8rocneho chalana to stale bavi ....ale maju aj pre mensie deti tie knizky
alebo pre 2rocnu odrazadlo
a pre polrocneho neviem, daku milu hracku, my sme nasej rocnej kupili toto odrazadlo a ma velky uspech:
https://www.mimulo.sk/detske-jazditko-3v1-bayo-...

janage
2. nov 2019

@momkaa mne osobbne sa omnoho viac ako albi pacia hovoriace knihy irs. Pozri FB alebo stranku. Su skladnejsie, omnoho vacsi vyber a dceru bavia uz tretim rokom. Jazyky nahovorene native speakrom aj nemcina aj anglina.
A co sa tyka dietata co vsetko ma a s nicim sa nehra, ak je to mozne daruj mu jeden den. Vezmi do muzea, do prirody opekat, prejst sa, na kupko, do cokoladovne, do parku, do divadla, kam len chcete. Urob mu specialny den iba pren. Venuj mu cas a pozornost. Mozno prave to my chyba.

h2
2. nov 2019

Plyšákov. 😍 (Ale to je taká moja úchylka, mňa by aj teraz potešili. 😁)

marca12
2. nov 2019

@momkaa tasku kupuju rodicia,to nekupuj. Kup jej sadu na vyrobu naramkov alebo ine kreativne potreby. Knihou tiez nic nepokazis

titla
2. nov 2019

@momkaa syn bude mat na Vianoce pol roka a kupujeme mu pod stromcek autosedacku. Od starych rodicov isto podostava este nejake darceky a v tomto veku mu to bude i tak fuk.

iinuska
2. nov 2019

Knižka,spoločenská hra....Stačí vybehnúť do Dracika

alexandraalexandrova
2. nov 2019

polrocnemu by som kupila nejaku interaktivnu hracku, cosi co sa da otvarat, zatvarat, odlepovat na suchy zips, hrkat tym a podobne, napriklad interaktivnu kocku, to dkonca mozes usit aj ty sama, o to hodnotnejsi to bude darcek ze si ju sama vyrobis...dvojrocnej by som kupila nejaku sadu na malovanie, kreslenie, voskovky, farbicky, zošit a nejakú knižku, knihkupectvo je plne knih aj pre tuto vekovu kategoriu...a pre tu 5 rocnu co ma vsetko...no tej asi cokolvek kupis, nebude si to vazit, kezde ma vsetkeho privela...ak je predskolacka, skusila by som kupit taku knihu pre predskolakov co ich postupne pripravi na skolu, tu asi bude potrebovat aj ked nebude chciet, kedze za rok pojde do skoly...alebo ma napadlo este diar, tajny dennik na klucik, daju sa kupit v draciku take pre dievcata

martinals
2. nov 2019

Ahoj my budeme kupovať,teda ježiško 😃 pre 5r kolobežku, veľmi ju chce a župan a 2r asi odrážadlo,no a potom klasika oblečenie, knižka to musí byť.

momkaa
autor
4. nov 2019

@didaa tak to asi áno nechám na nich

kvetinka75
4. nov 2019

alebo lístky na nejaké predstavenie, divadlo, ľadová show alebo čo ja viem čo ešte je. 5 ročnú by to mohlo baviť. Nemusia to byť hmotné veci ktoré si možno o pár dní nebude pamätať, môže to byť zážitok.