Cestovali ste už niekto s 3-týždňovým novorodencom?

lrnka
20. jan 2020

Ahojte mamicky. Chcem sa spytat, ze ci ste niektora cestovala s novorodeniatkom 2-3 tyzdne po porode? Viem, ze tak 2 tyzdne by sa nemalo ist vonka na prechadzku, ale chcem ist za mamou autom, lebo byva daleko tak 3,5h autom o to dlhsie ze budem musiet maleho aj prebalovat po ceste. Nie som zastankyna, ze do len dnu a v teple, kedze vonka si predsa buduje imunitu. Kedy ste prvykrat cestovali s malym? Poznam jednu cco mala ma10mes a uz boli s npu v dansku ci Spalnoelsku. Dik za odpovede

limetka69
20. jan 2020

@lrnka kasne ze mozes ist, babo preapi cestu. Tiez som sla k mame ked mal ani nie mesiac.

tenerifka
20. jan 2020

@lrnka uz iba cesta z porodnice bola hodinu autom, ked mala mesiac, prvykrat letela lietadlom. A ze 2 tyzdne sa nema ist na prechadzku? To ti povedala 80-rocna suseda oproti?

mima1
20. jan 2020

2tyzdne by sa nemalo ist von? Ja som bola hned dalsi den vonku normalne. Jasne keby mrzlo tak ok ale inak pohoda. Cestu prespi

babi81
20. jan 2020

@lrnka nasa 4tyzdnova 9h autom, 6tyzdnova lietadlom a potom cestujeme pravidelne 1x do mesiaca min.na vsetko si zvykla uplne v pohode, nez problemov zvlada cestu aitom aj lietadlom.

lenka2710
20. jan 2020

@tenerifka no u nás sa traduje, že pokiaľ nieje babo pokrstene, nemôžeš s nim ísť von, choré!!
Akoze keď budem krstovat po 3 mesiacoch, tak asi budem s nim zavretá, nie???
Čítala som niekde, že v lete týžden po narodení by sa nemalo a v zime 2 týždne, pokiaľ mrzne, ale ved len v pôrodnici si 4-5 dní, takže pohoda

letfenixa
20. jan 2020

@lenka2710 mám 3,5 ročného syna, ktorý nie je pokrstený 😁

lenka2710
20. jan 2020

@letfenixa ved práve, ale vieš, iný kraj iný mrav
Ja mam staršiu a to by som ju nemohla ani do školky zaviesť, aby nedaj Boh niekto mimco nevidel! Ja s tým teda vôbec nie som stotoznena

snehulienka8
20. jan 2020

my sme sli s niekolko tyzdnovym na kontrolu 30km od domu..cesta tam trvala ani nie 20minut..cesta naspat 3h..na dialnici bola nehoda, vsetko zablokovane, vrtulnik...stastie, ze sme mali extremne kludne babo...inak si to neviem predstavit..
teorieticky mozte cestovat, prakticky treba byt pripraveny na vsetko..ste?

ukulela
20. jan 2020

@lrnka a taketo dlhsie cesty by som zvazila vanicku namiesto autosedacky. babo by nemalo bytv sedacke pridlho. ak nemas odkial zohnat, tak prestavky podla potreby ... ale mozno sa zobudi len raz na krmenie. a teda prebalovat v teple a v cistom prostredi, detto krmit. a ja by som nesoferovala, ak by som nemusela a radsej sa nechala odvieszt.

mima1
20. jan 2020

@lenka2710 to nas by ten nas nesiel von asi do dochodku my krstit nedavame vobec

lenka2710
20. jan 2020

@mima1 ved hovorím, že iný kraj iný mrav! U nás to majú tak ešte babky zaužívané

janinah
20. jan 2020

šestonedelie je oddychový čas pre ženu a aj čas pre dieťa,aby si zvykalo na svet,na svoju izbu,na svojich rodičov....sedela by som doma na riti....dnešné moderné matky by hodinu po narodení leteli k moru...ozaj toto je nutné,?pochybujem....

sisa_s
20. jan 2020

@janinah na infekcnom som teraz videla babo s ciernym kaslom, lebo matka chodila vysedavat s novorodencom do nakupnych centier, kavicky... Tak sa pekne niekde nakazilo

janinah
20. jan 2020

teda na doplnenie,prechádzky v dobrom počasi samozrejme áno,ale mimo domova nikam,všetko má svoj čas

tilko
20. jan 2020

A ako sa cítiš ty na takú cestu? Riadila by som sa sebou a tým aké je moje bábo. Sú miminká, ktorým nevadí nič a sú miminká, ktoré rozhodí všetko. Chceš ísť k mame, takže to nie je žiadny bujarý výlet. Dohodla by som sa s mamou nech pripraví svoje bývanie, aby si bola spokojná (ak máš nejaké požiadavky, ako čistota, zvieratá...atď) a cítila sa pohodlne a hlavne nech sú všetci prítomní zdraví....a asi by som neplánovala aby sa k mame prišli na miminko pozrieť všetky tetky babky z ďaleka aj blízka so sopľavými a brhlajúcimi deťmi....predsalen je teraz také chorľavejšie obdobie...

momoqui
20. jan 2020

@lrnka 3tyzdnove babo ti prespi aj doma 3-4 hodiny takze nevieim rozdiel ci je v aute alebo v byte.

deti95060810
20. jan 2020

2 týždne by sa nemalo ísť von? Moja spala už na druhý deň doma na dvore pod orechom...a z pôrodnice sme išli rovno na zmrzlinu a čakali kedy príde pomaly taxi....dieťa medzi ľuďmi pár dní po narodení...

jaskolka
20. jan 2020

Moj synovec prvýkrát cestoval vlakom vyše dvoch hodín a to mal presne 4 týždne, prespal celú cestu. Podľa mňa v pohode to zvladnete

jaskolka
20. jan 2020

@lenka2710 tak to tiež ma prekvapilo, že kým nepokrstene, tak doma len ma byt... A ked trebárs niekto krsti až po roku? Alebo pripadne vôbec? 😃

lenka2710
20. jan 2020

@jaskolka ved to, ja už by som bola na praskoch, byt každý deň len doma zavretá a okrem toho, keď ma niekto staršie dieťa tak ho niekam zavrie na tu dobu??? Ja som to jasne aj našim vysvetlila, lebo čakám druhé babo, tak hneď, že až po krste a ja hľadím, ok, tak prídete k nám, malu mi budete vodievat do školky, nákup mi tiež budete robiť a malej poobede program, no to už bol každý ticho
Je to divne celé

lrnka
autor
20. jan 2020

@lenka2710 presne divne ze bolo aj je tak zauzivane ze az po krste sa nech si buduje male imunitu od narodenia na vonkajsie prostredie to vacsinou starsi ludia tak maju zauzivane to akoze moja mama ze byva daleko neuvidi svoje prve vnucatko kym sa neotepli alebo po krste? Je to postavene na hlavu len som chcela vediet ci niektora ma rovnaky nazor ako ja aby potom tie co mi vravia opak videli ze je to postavene na hlavu

bluka2
20. jan 2020

@lrnka Moj ako stvortyzdnovy cestoval desathodinovy let, okrem ineho... smelo do toho

lenka2710
20. jan 2020

@lrnka kedysi žilo v jednom dome viac generácií napríklad, tak postrazili! Teraz keď si na všetko sama a nemohla by si sa s tým dieťaťom nikam pohnúť, tak umries od hladu?? Plus, keď mas aj staršie, nemôžeš ho predsa odstaviť na druhú koľaj, budeš fungovať tak ako doteraz!
A také malé babo naozaj väčšinu času prespi, naša najradšej spala v aute, keď sme s ňou niekde boli, ale cez deň, keď sme išli po tme tak revala ako tur celú cestu! Raz sme išli kupovať topánky, museli sme skúšať v aute, lebo proste len čo sadla do vajca, spala! A to už mala skoro rok, keď bola malinka, tak spala skoro stále

slnieckoo02
25. jan 2020

@lrnka mozem sa opytat ako mas v plane krmenie? Teda hlavne ak kojis. My sme totiz rodili mimo bydliska a cesta domov 5-6h autom nas caka Ked budeme mat 4tyzdne. Uz teraz sa obavam ako budem kojit a kde v tej zime. Budem vdacna za kazdu radu 🙏😇

mimibb
25. jan 2020

My sme cestovali už s 5dnovymi novorodencami, pretože som rodila cca 130km /2hod autom od nášho bydliska.... 3 týždňové už šlo s nami na dovolenku... 🙂

minnonnka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnieckoo02
25. jan 2020

@minnonnka prosim ta aj nas caka taka vedta a bojim sa ako to maly zvladne. Naozaj vam stacila jedna prestavka aj ked bol bo vajicku? Kojila si pocas cesty? Budem rada za kazdu radu 🙏😇

evuska135
25. jan 2020

My sme sli so 4tyz cez cele slovensko, 6h v aute a v kuse spal 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minnonnka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz