Ako učiť dieťa na nočník?

21. apr 2024

Ahojte, ako ste učili svoje detičky na šerblík? Viete mi dať nejaké tipy a rady? U nás ešte stále šerbel funguje ako klobúk na hlavu podla mojho syna😂

len_nig
21. apr 2024

Neviem ako po správnosti, ale ja čakám kým sa vypýta. Má 2 roky, sem tam povie že ide cikať tak ho vyzleciem a vycika sa, väčšinou nie 😂
Nevidím rozdiel medzi mojim a kamoskinou dcérou, ktorú dávala asi od polroka. Sú na Tom tie deti absolútne tak isto 😂 90% času curaju do plienky. Podľa mňa to dieťa na to musí vyspieť a pochopiť

joesvk
21. apr 2024

Ja som to robila takto.
Keď som sa rozhodla odplienkovať/kedy som videla,že ráno je u dieťaťa plienka suchá/, bolo to v týždni, keď som naplánovala čo najmenej chodiť mimo domu. Teda žiadne prechádzky, žiadne nákupy s dieťaťom atď...
Potom som jedného dňa len nedala plienku.Dala som na sedačku dvojité deky atď.
Prezliekla som samozrejme opakovane,aj 8x denne.A vždy,keď som videla,že dieťa začína piškať,hneď som ho rýchlo zobrala a posadila na nočník.
Keď to po 3.-4.dňoch nebude fungovať, počkala by som mesiac,dva.

barbora0308
21. apr 2024

@len_nig Robim (skor teda nerobim 🫣) to uplne rovnako 😁.

autor
21. apr 2024

Moj syn má rok a pol samozrejme sa nikam neženiem chcela by som ho len pomaličky učiť na to že šerblik je na cikanie a kakanie. Hlavne teda v lete kedy u nás v rodine to aspon tak funguje že su deti bez plienky “na vetranie” tak len aby sa vedel vycikať do šerblika a nebolo všetko ocikané

freepalestine
21. apr 2024

Kazde dieta je ine, no v roku a pol je to zbytocne skoro podla mna. Nechala by som to na buducu jar/leto; a zatial nechala nocnik v kupelke a obcas ho vzala so sebou na spolocnr “posedenie” nech si poooomalicky zvyka a vie na co to je.

sejbipi
21. apr 2024

My sme začali odkedy začal sedieť. Čiže asi 7-8m. Vždy keď sa vyspinkal, tak som ho ešte dala na nočník a nejako to postupne samo išlo, hneď pochopil načo slúži nočík. Ale pýtať sa začal až okolo 2r a odvtedy sme aj bez plienky na noc, sám sa tak rozhodol, že ju už nechce. 🙏🏼

sisska96
21. apr 2024

V tomto veku kľudne môžeš ho dať na nočník Každé ráno, poobede po zobudení. Hračky okolo nočníka alebo pustiť vodu vedľa neho a keď počúva ten zvuk, bude mať taký pocit že potrebuje cikať.

viky622
21. apr 2024

Ja som obe deti naučila tak ako moja mama učila nás. Zo začiatku keď som dala dcérku na nočník tak keď vstávala z nočníka som rýchlo vyliala pohárom trochu vody do nočníka tak aby nevidela a potom som jej to ukázala a vravím : jeeej super ty si šikovná ako pekne si sa vycikala a zatlieskala som jej. Vtedy pochopila na čo ten nočník je. Potom jej to zostalo a vždy keď sa vycikala si aj zatlieskala 🤗

blumie
21. apr 2024

Moja sa teraz nedavno odplienkovala. Od takych cca 10m som ju davala pravidelne po spanku na nocnik, takze uz vedela co a kam to patri. Sem tam som ju dala aj na podsedak na wc. Od 12m chodila kakat len na nocnik. Pred cca 3t som sa rozhodla, ze skusim odplienkovat. Zobrala som plienku a dala nohavicky. 1. a 2. den som sa jej aktivne pytala vzdy po hodinke, ci netreba cikat. Mala 2 - 3 nehody. Na treti den zacala hlasit vsetky potreby ako "kako" a odvtedy uz nema ani cvrknutie. Zatial si nevie stiahnut ale nohavice, ale vydrzi uz aj vonku tie 2h bez cikania a plienky. Starsiu dceru som odplienkovavala na 2x, mala 2r a 2m a nechapala, potreby hlasila az ked uz bolo nacikane v gatkach. Na nu zabralo az odmenovanie. Mladsia to zvladla v tych 19m, ale preto lebo mala podla mna uz "odkukane" od sestry, nie preto ze by bola genialna. Na nocny spanok ma zatial plienku. Mozno o mesiac skusim bez.