Ako spia vaše bábätka?

doga666
29. apr 2017

Ahojte mamky, ako spia vase babatka? Myslim tym v perinke v spacich vakoch alebo len tak "navolno"? Ako polohujete? Moj syncek ma 3 mesiace a zatial je este v perinke..uz je do nej velky, vykope si stale nozky tak rozmyslam ako ho davat spinkat..dost sa budi ruckami ked sa trocha preberie a zacne si nimi machat po tvaricke..potom ma nekludny spanok budi sa aj kazdych 10 minut..doteraz bol este aj "zviazany" bud v latkovej plienke alebo v tom zavinovaciku a tak v perinke..prva dcerka v nej byt nechcela tak spala len na nej nezaviazana..ale s nou bolo lahsie polohovat lebo bola take drobatko..a po pravde uz ani ppriadne nepamatam ako to bolo..akocspinkala...syncek je valibuk a zda sa mi ze mu je neprijemne ked ho dam na bok..a aj tak sa potom prevali na chrbatik (ako v spomalenom filme jak taky kus polienka🙂 )

erikavesela
29. apr 2017

ahoj
moj maly ma sice uz rok, ale nikdy by som ho nedavala do perinky alebo zaviazala....deti maju kopcovat nozickami a mavat rucickami...na to ich maju...nie? moj maly spinkaval od zaciatku v spacom vaku, u starsieho som okolo roku presla na perinku....mladsi este stale spi teda vo vaku...bez vankusika....ale co som vlastne chcela...k tomu polohovaniu....spinkava na chrbte...potom sa sam prevracia....ale existuju take vankusiky...mam presne tento:
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
a maly v nom pekne spinkal....mozno pomoze aj tebe🙂

siska53
29. apr 2017

@doga666 no..to bol cas ked sa prechadzalo z perinky do spacieho vaku. V lete ale boli len prekryti plienkou. No mojich pohyb ich tela nebudil. A ked sa im chcelo,ponatacali sa podla potreby,mala mi vedela aj z perinky vyliezt.
@erikavesela dieta predsa kopka nozkami a rucickami,ked je hore. A su deti,ktorych taketo pohyby rusia a budia sa. Preto sa aj zo zaciatku zavazuju na pevno-ako v porodniciach robia.

erikavesela
29. apr 2017

@siska53
ja viem, ze sa to tak robi na sk...moj starsi syn sa narodil v de a perinku mi vyslovene zakazali...tu na sk som perinku odmietla, mala som so sebou spaci vak a bolo...ja viem, ze take deticky su, ktore sa rucickami budia...ale cim skor si na ten pohyb zvyknu, tym lepsie...napriek tomu si myslim, ze deticky by zaviazane spat nemali...ved aj v spanku sa dietatko musi hybat...ani jedno dieta som nemala zaviazane a spinkali v poriadku

lavender273
29. apr 2017

@doga666

Som sa musela zasmiat nad kombinaciou vety babatko a spanok 😂 hlavne v mojom pripade. Ako tak (po mini cirkuse ) zacala spavat cez den ale noci su dost zle.

Ked spala v perinke spala najlepsie. Neskor som ju zavinovala, lebo sa fackala rukami a budila zo sna. Nastastie s tym uz prestala. Teraz spi v spacom vaku, tie su podla mna naj.

mamicka28
29. apr 2017

obe moje deti boli 4dni v perinke 😉 teda tu dobu co sme boli v nemocnici, obe sa narodili uz v zimnejsich dnoch, a po prichode domo, som mala doma perinku vylucne na prevoz, a vtedy este pre muza,(po narodeni syna nas opustil behom mesiaca) ☹ zial ☹
inak obe deticky spavali v takom aby hnezdocku ci ako to nazvat, prikrite paplonikom a cele to bolo z ovcieho runa (dostala som tusim este pred narodenim dcerky od jednej milej pani a po hlavkou iba plienocka. Niekedy ked bola az velmi zima vonku a trebalo ist von k dr., som si to vlozila do kocika do fusaku a to mal maly teplucko potom 😉 nikdy nemali rukavicky a vzdy deti obliekam podla seba,..mne staci na noc jedna vrstva oblecenia tak aj oni maju iba pyzamka, ak ideme von, a je chladnesie priobleciem inak, doma iba 1vrstvu uz sa tesim prv na leto 😉

engie2
29. apr 2017

@erikavesela ale v spacom vaku zas nema volne nozicky... takze tiez mu nedavas taku volnost, preco? To na margo tych ruciciek...

Zavinovacka je super, mnoho prieskumov ukazalo, ze detom priblizuje pobyt v brusku, v maternici, prve mesiace zivota, najma stvrty trimester velmi podstatne co najviac im evokovat prenatalne obdobie

erikavesela
29. apr 2017

@engie2 akoze nie?...ved dole su dostatocne siroke na to, aby mohlo babo nozickami hybat?...spaci vak nie je o tom, ze dieta zabalis, ale o tom, ze nemusis pouzivat paplon...aby sa nahodou ako malicke nim nezakrylo a nezadusilo...

doga666
autor
29. apr 2017

@erikavesela uz som dnes pokukovala presne na taky vankusik..🙂 mozno sa vam ta perinka zda byt drasticka ale maly je v nej spokojny..teda zo zaciatku urcite..citil sa v nej asi bezpecne a teplucko..vzdy bol v nej pokojny..teraz uz vsak vidim ze je nespokojny tak preto sa pytam..chcem aby mu bolo co najlepsie..🙂 zatial je v perinke ale nieje zviazany len jemne zabaleny aby sa mohol mrvit ked chce..to sa odrazilo sice aj na jeho spanku ale nejak si zvyknut musi..🙂 a teraz rozmyslam ako dalej..🙂 aby mu nebola zimka..ten spaci vak sa mi tiez pozdava..ale zase nechcem nakupovat plno veci v ktorych aj tak poriadne nebude..🙂 a co poviete na ten vankusik proti zlezaniu hlavicky? Take male deticky by ale nemali mat este vankus hm? Alebo to take hniezdo na spanie..nema to niektora? Zatial maly spi somnou ale pomaly uz asi postavime aj postielku..🙂

doga666
autor
29. apr 2017

@lavender273 moj maly tiez podobne 🙂 musel byt zabaleny lebo kedze spi somnou v posteli tak zvykol fackovat este aj mna 🙂 to by mi tak nevadilo skor to ze ho to budilo 🙂 len teraz uz potrebuje asi trosku volnosti...:D ale nieledy v noci ho este zaviniem poriadne aby sme sa vyspali 🙂

erikavesela
29. apr 2017

@doga666
ten polohovaci vankusik je super...jeden den spinkal na pravom boku, druhy na lavom a potom nebudes potrevovat vankusik proti zlezaniu hlavicky...ja som mala prve dieta v nemecku a tak sa mi iste veci osvedcili a nechcela som svoje skusenosti menit...ano, perinku povazujem za "drasticku"...ked som sa vtedy na to v de pytala, tak ma striktne odmietli a zakazali...tam dokonca babatka v nemocnici spia pod paplonom...teda vlastne pod vankusom😉, lebo je tak maly, ze ma clovek pocit, ze je to vlastne vankus...a kedze som perinku nemala, tak som ani nekupovala a vyuzila moje skusenosti s prvym synom

doga666
autor
29. apr 2017

@erikavesela tak dcera nechcela byt vonec v perinke..a ani mi to neprekazalo..bola 3 tyzdne pocnarodeni v nemocnici v kosiciach a tam perinky nehrozili 🙂 dokonca davali spat babatka na brusko a takisto sme museli aj my ich dat na brusko ked sa napapali..este sem tam na bok..potom uz aj na chrbatik ale to len ked bola nablizku sestricka..vtedy som ju balila do deky alebo do uteraciku..🙂 doma uz zaviazat do perinky nehrozilo. budem musiet popozerat fotky z toho obdobia ze ako to vlastne spala..ja som ju aj podkladala na boku ked spala uterakkom poskladanym a este aj pomedzi nozky aby to malo podobny efekt ako viazanie na siroko..len teraz s malym neviem..ma 6,5kg taky macko to je tahsie sa s nim manipuluje :D

mattkapd
29. apr 2017

My mame dnes 3 mesiace a spavamEE v spacom vaku. .doteraz sme hlavičku polohovAli ale uz sa sám pretaca..polohovat je už teda problém. .ake on sI sám zvykne meniť strany behom jedného spánku aj viac krát. ..

vydrnik
29. apr 2017

Ked boki babatka spinkali v perinke,od 3 mesiacoch uz bez,deti velmi cestovali v postielke,budili sa len ked boli hladne,a teraz ked dcera ma skoro 11 a syn skoro 3 je veselo,nevedia spat kludne,par ray sa aj stalo ze dcera spadla z postele,a drobec tiez sa prevracia a asponraz v noci hore

erikavesela
29. apr 2017

@doga666
chlapinu mas doma🙂
no skus to aj s nim...skus ten vankusik...existuju aj ine druhy...skus pozriet...mozno najdes nieco, co budes povazovat za lepsie...🙂

lucinka511
30. apr 2017

@erikavesela to mas odkial?praveze vela literatur spomina prave viazsnie ruk.kvoli pocitu ako ked boli v maternicin

doga666
autor
30. apr 2017

@lucinka511 aj ja si myslim..🙂 maly bol vzdy velmi spokojny v perinke..podla mna sa tam zozaciatku citil dobre a bezpecne..az teraz ked sa viac pohybuje uz mu rucky vadia ked ma zviazane tak ho mam v tej perinke ale zviazany je len tak akoby bol v tom spacom vaku a aby mu bolo teplucko...

kristianka2255
30. apr 2017

ahoj, moj synik spinka vylucne v ulitke. nozky moze vykopkavat to ma v podstate ako spaci vak, ale rucky musi mat pri tele, ako nahle rozopnem ulitku zacne si packat ruckami po tvaricke a vie sa aj pekne doskriabat napriek tomu ze mu nechty striham 😀 a samozrejme spanok bez ulitky na bode mrazu stale sa budil ruckami a plakal 😀

@doga666

erikavesela
30. apr 2017

@lucinka511
Ani teba nikto neviazal a si tu...pozri.ja som to tak robila pri prvom a vyhovovali mi to...v de mi to bolo aj racionalne vysvetlene a povazovala somvto za rozumne a tie vsemozne novinky ako viazat babo, kojit 3 roky na poziadanie, nosit babo v satke su mi cudzie...mne to vyhovovalo..kazda sme ina

lucinka511
1. máj 2017

@erikavesela nas mama praveze viazala do perinky..v de je vsetko ine a tie deti aj tak vyzeraju potom...Ake napr vela literatur aj zahranicnich odporuca viazanie do perinky.mozno len v De maju ine teorie..ale viem.ze deti su kkudnejsie orave v tej lwrinke ako take navolni...A nosenie v satke je super.len nie kazde dieta to chce.moke neznasa satku.preto ani ju do toho nenutim a kojim na poziadanie .ved kedy das dietati jest.vtedy ked je hkadne a to si vypyta samo.ci?

doga666
autor
1. máj 2017

No, ja obe deti nosim sice nie v satke ale v babyvaku... 😉

doga666
autor
1. máj 2017

😂

erikavesela
1. máj 2017

@lucinka511
Pozri, moje deti nedostavali jest na poziadanie, nespali v perinke, nenosila som ich v satke, je mi jedno, co literatura pise, su to trendy, ktore su stare tak 10-15 rokov...predtym to nik tak nerobil.. len perinku na sk...vtedy sa aj postolky pouzivali, dnes to nik nepouziva.. dieta sa da utisit aj inym sposobom ako v perinke alebo satke a je kludne potom..nemusim ho viazat ako dementne.....moje deti jedli v pravidelnych intervaloch..ten mladsi ma 1rok a je tu...nema ziadnu vadu ani nic podobne...ja nie som zastanca ani jedneho toho vystrelku...ked budu mat tvoje deti deti ..opat to bude ine a vsetky sa budu buchat do prs ake to je pre dieta super a najlepsie...a dnes? ..maly papa vsetko, pravidelne spi...zaspava sam bez uspavania...prespi mi od 2mesiacov celu noc.. takze ziadna satka, ziadne kojenie na poziadanie, ziadne uspavanie (existuju aj ine metody ako dieta uspat)...mam doma zdrave deti, ktore sa radi mojkaju, vedia zaspat same, su vesele a absolutne im ta nova moderna a "vychova" nechyba...tolko moj nazor

lucinka511
1. máj 2017

@erikavesela a kojilla si??lebo zvycajne kojacie deti sa budia v noci a neprespia celu noc ale ak si davala UM rezim je jednoducsi dieta sa napacka do odpadnufia a nepyta na poziadanie....no zas ta perinka je ok .sle kazde dieta ju nemusi ako ani satkum..moje dieta satku neznasa a ja by som ju tak rada nosila. v satkr.ulahci to chrbtici sle aj mozes mat bolne ruky.

erikavesela
1. máj 2017

@lucinka511
Ano kojila a starsi chodil ked mal 9,5 mesiaca a mladsi od roku...od svojich cca 7 mesiacov stvornozkovali...takze som sa nenanosila..bdaka bohu

nonika88
2. máj 2017

Ahojte baby. Idem si k vam po radu lebo uz som bezradna a vycerpana. Mm synceka ma rok a dva mesiace a so spankom je to hroza. Cez den spinkame horko tazko raz max na hodinu a pol ale ten proces uspavania. On sa normalne premaha aby nezaspal aj napriek tomu ze je hrozne unaveny. V noci ani nehovorim, po uspati sa stihnem osprchovat a uz mrnci a to je celu noc. Uz sa nekojime pije mliecko v noci 1-2 krat. Spanok strasne nekludny, hadze sa place, co robit aby lepsie buval? Dakujem ❤

doga666
autor
2. máj 2017

@nonika88 tato tema je o tom v com spia babatka...

doga666
autor
2. máj 2017

@nonika88 ale inac aj moja dcera vymyslala so spanim..a tak je to aj do teraz..ma cez dva roky a stale ju uspavam. Ziarli na braceka tak vyzaduje pozornost..proste somnsa s tym uz zmierila ze nemam llud a ani tak skoro mat nebude..len proste mojkam spievam..v noci vstavam ku dvom detom..mala tiez sa prehadzuje tym sa aj budi..tak som ju nastahovala do postele ku mne. Jedno tieta z jednej a druhe z druhej strany.Vtedy spi asi najlepsie..ked ma uz kope alebo co, tak ju prenesiem v spanku do jej...

doga666
autor
2. máj 2017

Neskusala si na noc davat miesto mloeka nieco hustejsie? Kasicku alebo take nieco.

erikavesela
2. máj 2017

@nonika88
Skus mu dat na noc kasu...mizno je hladny...nas distava do postielky este aj svoj poharik s cajikom...nech sa napije, ked je smadny

nonika88
2. máj 2017

@doga666 pardon ja som si len precitala ako spia vase babatka a hed zacala pisat 🙂