Ako naučiť dieťa spať so zatvorenými ústami?

lumimi
5. jan 2014

Malý bol dlhšie chorý a zvykol si dýchat v nci ústami kedze nos mal upchatý, teraz je vsak uz ok ale aj tak v spánku dýcha primárne ústami, ked mu ich zatvorim tak ich chvíku vydrží mat zavreté a dýchat nosom ale zachvílku ich znovu pootvorí. dakujem za rady.

zivika
5. jan 2014

Tak to sa asi naucit neda...podla mna sa mu to casom zase upravi a bude dychat normalne...ak aj cez den dycha primarne ustami, tak ho napominaj, nech ich zatvori a aj pred spanim mu pripomen, nech ma pusu zatvorenu...

mahulenka87
5. jan 2014

myslím si, že nijak 😅 Musí sám zistiť, že to zase ide aj noštekom 😉 Veľa detičiek spinká s otvorenou pusinkou, nemyslím si že by to nejak vadilo

astonka
5. jan 2014

hm no neviem ja mam skoro 8r. syna a teda nenaučil sa doteraz...mal 4 ked mu vyberali nosne mandle a krčne zmenšovali kvoli chrapaniu a vypadkami dýchania(toto sa upravilo)...tiež nam odporučali učit dieta dychat nosom no neda sa to proste doteraz spi otvorenou pusou a ako pišeš zatvorim mu ju ale nazat ju potom otvorí...tak neviem teda či sa to niekedy upraví 😒

amadora
5. jan 2014

skôr si myslím že má zväčšenú nosnú mandlu po chorobe a preto dýcha ústami v spánku, nie je to o zvyku, takže by som riešila toto, nie ho odnaúčať dýchať pusou

kkatusa123
5. jan 2014

ja som zistila, ze sa da dychat nosom ked som mala 5 😀 . s bratom sme sa hrali, ze kto vydrzi dlhsie nedychat a vtedy ma osvietilo, ze to ide aj nosom 😀 😀 😀

sono2
5. jan 2014

Oo. Opýtam sa mamy. Tiež som mala s tým problém súviselo to z mamdlami krčnými. Odporúčali vybrať otec nechcel a na koniec som sa naučila dýchať nosom. Ale ako to už všetko bolo neviem. Mám už taký nejaký reflex, že aj ak som chorá, radšej kilo nosných kvapiek ako dýchať ústami neznášam to. Myslím, že ma pre to dusil. Metaforicky samozrejme

zita19
5. jan 2014

Keby vedel dychat nosom asi by dychal. Asi ma este opuch v nose. Co mu chces satkou privazovat bradu alebo zlepit pusu leukoplastom???

marylis
6. jan 2014

@lumimi ahoj, neviem kolko ma tvoj maly rokov, ale moj to mal po nadche tiez a zapchala som mu usta cumlikom a zrazu dychal krasne cisto nosom. 🙂 Par dni som to takto robila, kym sa preucil s5 na dychanie cez nos a potom uz aj bez cumlika dychal nosom 🙂

katy1979
6. jan 2014

No moj muz tak dycha tiez. Chcelo by to vybrat mandle. Kedze tak spava cely zivot ma posunutu sanku tym padom skus zubov. Ak je sposob ako ho to naucit skus to. Urcite by som to nezanedbala.

kaja73
6. jan 2014

cim skor daj skontrolovat nosnu mandlu-asi sa mu po tej dlhsej chorobe zvacsila.
Ak si totiz zvykne na dychanie ustami ,tak aj po jej vybere bude dychat ustami-uz zo zvyku.
Deti co maju dlhsie mandlu zvacsenu sa po jej vybere doslova musia ucit dychat ustami-zabudnu na to totiz a aj sa im za tu dobu zmenia podmienky v ustach-meni sa tvar dasna,skus zubov, nevyvyjaju sa spravne prinosove dutiny.........takze to ries cim skor ,lebo to bude len tazsie potom.

bernusca
23. dec 2016

@astonka ahoj,aj mojej dcere vyberali nosne,krcne mandle zmensovali pred 3 rokmi a stale spi s otvorenymi ustami.U Vas sa to spravilo?

astonka
24. dec 2016

@bernusca no moj syn spi doteraz s pootvorenou pusou uz ma 10r

kexik218
24. dec 2016

Ja spim tiez hocikedy s pootvorenymi ustami ale dycham nosom. Vtedy sa mi najlepsie spi 😀

sense
24. dec 2016

@bernusca ja doteraz dycham prevazne s otvorenymi ustami, je to uz o zvyku...cez den to viem este korigovat resp ti ovladat v noci nie resp ked spim...

eeffka
24. dec 2016

Dievcata ja mam skoro 40 a na 95%dycham ustami.nosom iba v case absolutmeho pokoja. Mam nejaky uzsi nos ci co.neriesim.

lucia_23
29. dec 2022

@astonka ahoj,a naučil sa odvtedy dýchať nosom?mojmu vyberali nosné orezali krčné a stále dýcha ústami.a k tomu sa mu zväčšila jedna krcna mandla

dominikamacakova
29. dec 2022

Sú všelijaké cviky na to, napríklad fúkanie. Dieťa sa to samé neodnaučí

astonka
30. dec 2022

@lucia_23
Ahoj syn ma už 17r. Ešte sa mu potom pritrafilo spať s otvorenou pusou keď mal strojček jedna krčna mandľa mu narástla to pred operaiou povedali,že sa môže stať.