Ako dlho mávate bábätko v perinke?

ivanusko
30. jún 2016

Ahojte. Ako dlho mavate dietatko v perinke?????

katrin21
30. jún 2016

no, keby nebolo leto ako je teraz horuco, tak idealne do 4 mesiacov aspon na spanie, aj ked nozky trcia.... babatko vies v perinke dobre polohovat na spanie na boku, takze sa nevylezi hlavicka a je to pre neho zdrave...
Vie sa krasne uvolnit, lebo je na makkom( idealna je paperova perinka,makka), nenapina sa , nesponuje a tym padom si nezvysuje svalovy tonus na rukach a nohach, ktory este u malych deti sa velmi lahko moze takto zvysit nespravnym smerom...
OKrem toho manipulacia s dietatom v perinke je bezpecnejsia pre jeho chrbatik.... nevychyluje sa hlavicka mimo osi chrbtice a pod...
AJ neurologicka mi potvrdila, ze aj ona svoej dieta uspavala na perinke do 4 mesiacov... Napr. moja dcera aj teraz v lete ( bude mat 4 mes.) lubi si opriet ličko do tej makkej perinky, uplne sa tam zaborit a tak zaspi... ( nie, nezadusi sa, je na boku a otaca hlavkou bez problemov + mame monitor) ...

Budu tu baby pisat, ze ich deti v perinke neboli a su OK. alebo ze na zapade perinky nie suu.... a deti su ok ( to nevieme posudit,kolko deti tam mozno musi cvicit) ano, jasne, moze byt, samozrejme, ze ano..... ale je x dalsich, ktore keby boli v perinnke, tak mozno nemuseli mat nejaky problem...
+ napisu aj take,ze ich detom sa v perinke nepaci.... no neviem, ked sa dietatu nepaci, vacsinou ma koliku a potrebuje kopat nozickami, ale to je riesitelne ( okrem toho samotna kolika zvysuje svalovy tonus, takze by sa mala riesit , aby sa dieta co najmenej jedovalo) ...
Nejake info mas aj tu

rheuska
30. jún 2016

Žijem v Irsku. Tu mi výslovne zakázali baliť dieťa. Okrem toho, že je väčšie riziko SIDS, tak vraj preto mávame problemy s bedrierkami, lebo balíme do perinky. A teraz v tomto teple čo máte doma by som aj tak nebalila vôbec.

katrin21
30. jún 2016
katrin21
30. jún 2016

@rheuska jedine mamy, ktore balia ZLE do perinky, mozu mat taky problem.... totiz ked balis do tvorcovej perinky, spodna cast sa zahyna tak vysoko, ze nozicky su pokrcene , MAJU BYT pokrcene.. a prve babatko sa potom pekne uvolni a ma nozicky od seba v spravnej polohe.. Bez perinky sa šponuje a vystiera... takze toto je zly argument, reps. kto povie A, nech povie aj B 🙂

ivanusko
autor
30. jún 2016

@katrin21 to mas pravdu☺

nanervy_2
30. jún 2016

perinku nemame a ani nam nechybala. priamy kontakt a nosenie je pre nas uplne ze top 😎
klbiky aj vyvoj uplne tabulkove a aj kojenie nam to zachranilo

gretocka
30. jún 2016

ani jedno z mojich troch deti v perinke nebolo balene vobec, milovali rozvalit sa slobodne a volne... hlavicky sme vylezane nikdy nemali, tvarovali sa im krasne pravidelne, klbiky vsetci v pohode.
Ale pamatam si ze mojej sestre sa maly zo spanku trhal a perinka mu pomahala....

shia
30. jún 2016

ja som balila do perinky do 4 mesiacov, uz jej nozky trcali, ale nikde inde sa nevdela tak dobre ulozit spinkat kao tam, nehovoriac o tom, ze mala krasne spevnenu hlavicku, chrbticu, chrbatik vsetko, citila sa tam tak spokojne, ze bez nej nevedela zaspinkat, ako v matkinom naruci, objimana, ja som urcite za perinku jednoznacne. Ked vidim tie malicke novorodencata, co ich rodicia nosia ako mačatá na rukách krizom krazom, je mi ich tak luto...ved dieta potrebuje mat pokoj, istotu a tu ma v perinke, kde sa najlepsie utisis...ked aj dcerka plakala, len sme ju zaviazali do perinky a uz aj spinkala...nehovoriac o tom,akoje to dobre na chrbticu. a nie, nebola zato "pomalsia", chodila nam od 8 mesiacov ;)

kondaska1
30. jún 2016

Moj bol v perinke asi 3 tyzdne a iba na zaspinkanie lebo velmi rozhadzoval rukami, ked zaspal som ho uvolnila a mal perinku iba prehodenu cez seba, cez den vobec, uzival si volnost 😀

simaaprilova
30. jún 2016

@ivanusko moja je jesenne dieta a bola perinkovy zavislak🙂 chcela som ju aj odnaucit ale to bol horor a prisla jar mlada dama mala uz 5-6 mesiacov tak uz aj teplejsie jej bolo tak som vybrala vlozku z perinky a pokracovali takto do osmeho mesiaca a teraz jak su tepla si koooonecne sama odvykla.takze za mna perinku urcite.babatko tam citi bezpecie,stiesneny priestor im dava pocit bezpecia a ked sa aj rozhadzuju a budia sa rukami nohami tak je to tiez perfektny pomocnik a samozrejme aj pri manipulacii a pohovani.su aj letne vlozky do periniek a babo dat len v plienke alebo kratkorukavovom bodycku do perinky.pripadne ked uz tuhsie zaspi tak rozviazat a odokryt perinku.ja som moju mavala kym zaspala,spala,papala,kym navstevy si ju podavali....asi 70% dna tie dva mesiace a ked uz bola od troch mesiacov cipernejsia tak uz len pocas spanku.a mali sme aj monitor dychu a zaznamenal vsetko aj cez perinku.

ivanusko
autor
30. jún 2016

@simaaprilova jasne☺moj maly ma 7tyzdnov a v perinke je spokojnucky teraz jak su horucavy ho rozbalujem pri tuhom spanku,,,ale ked je hore dlhsie tak uz rucky vystiera ziada si zabalit do perinky...uvidime ako dlhoto vydrzi...dakujem za vsetky odpovede

erickatt
30. jún 2016

Dceru som v nej do 3/4 roka kojila. Mala rovny chrbatik a bola v nej taka ucuckana. A do kociku? Krasne vysivana este po mne. Len na nej ležala

simaaprilova
30. jún 2016

@ivanusko sestra moja ma augustovu dcerku a robila to tak ako ty.tiez rozbalila a perinkovala do styroch mesiacov.su horucavy ale ked sa tak babo dobre citi tak mu to neodoprieme🙂 ja som si myslela ze moja bude v perinke az kym nepojde do skolky ale mylila som sa.vsemozne som sa ju snazila odnaucit lebo okolie sa cudovalo ze taka velka a stale v perinke...ale jej tam bolo fajn a len ked som ju isla zaviazat nohy jej uz trcali tak ona sa zababusila a spala jak dudok🙂

gretocka
30. jún 2016

@shia vidis a moje deti prave tu istotu mali ked boli tesne telo na telo na mne. Kojenie v perinke som si skusila len pri druhom a tretom dietati v porodnici a bol to horor, zle sa prisavali - ked sme prisli domov a "nalepila " som si ich na telo, zrazu cuckali ako o zivot

ivanusko
autor
30. jún 2016

@simaaprilova. 😃☺

bubelko
30. jún 2016

@ivanusko nemala som ani jedno vobec

mima283
30. jún 2016

Maly mal perinku aai do mesiaca, potom ho z nej slo rozhodit. Klbiky ma v ppriadku, drzanie tela ma vraj ukazkove, chrbat v ppriadku, vo vsetkom napreduje o tri mesiace. Takze ak bude mat nedajboh niekedy problemy s chrbtok, urcite to nebudem prikladat tomu, ze bol v perinke ledva mesiac

mima283
30. jún 2016

A este som zabudla napisat, ze aj pocas toho mesiaca to byvala katasrofa nechcel mi v nej cez den spavat casto som ho musela vyberat a davat si ho spat na seba ked som lezala tak sa citil najlepsie to bol skoro jediny sposob ako ho bolo mozne uspat cez den aspon na polhodinku 😁

shia
30. jún 2016

@gretocka o kojeni som ale nepisala ;) kojila som ju v rozviazanej perinke, nacapenu na mne, samozrejme ;) pisal som hlavne u zaspavani, prenasani atd ;)

dasa369
30. jún 2016

tak moja malá je zrejme absolútny extrém, ale spáva v perinke ešte stále a to bude mať v auguste 2 roky 😉

zdena12345
1. júl 2016

prvy syncek do vyse 3 mesiacov a druhy 2. U oboch ale potom sluzila dalej na podlozenie do postielky, kocika, kolisky...

ivanusko
autor
1. júl 2016

My uvidime teraz ho nemam zatial ked su take horucavy,,,,ale na nej spinka a lezi si........

katarinamarkova
3. júl 2016

@ivanusko ako dlho? dokopy keď to zrátam pár minút 🙂 - v pôrodnici, keď sestričky brali detičky na vyšetrenie atd ( zabalte ho prosím, lepšie sa nám tak nosí )
prvé, druhé, tretie, všetky rovnako.....

ivanusko
autor
3. júl 2016

To fakt???? A teraz ma kolko????
@katarinamarkova

katarinamarkova
3. júl 2016

@ivanusko prečo toľko otáznikov? 🙂
najstarší má 10
stredná 5
najmladšia 3 roky

mamulibabuli
3. júl 2016

u nas perinka rovna sa kojenie spojene so zaspavanim--myslela som ze je jedine dietatko ktore vo svojich 9 mesiacoch stale miluje zaspavanie v nej..je to nadherny pohlad ako mu z nej visia tie krasne dlhe nozicky a rucicky..

matka1989
3. júl 2016

Balili sme do 5 mesiacov mala inak spat nevedela bedierka ma v poriadku. Aj dnes sem tam spi v perine boli 38 stupnove horucavy a nasa mala v perinke

stanka2612
3. júl 2016

@ivanusko moj ma tri mesiace a na noc vie zaspat len v perinke,aj ked mu z nej uz trcia nohy 😀 skusala som aj spaci vak (kvoli tymto horkam) a v nom nie a nie zaspat, az v perinke zaspal...tak ho do nej davam a obliekam mu len body s kratkym rukavom 😀

ivanusko
autor
3. júl 2016

@stanka2612 presne moj pripad.....ja takisto v perinke a body s kratkym rukavom😃

stanka2612
3. júl 2016

@ivanusko len este mesiac a neviem,co bude,bo sa mi tam uz fakt nezmesti 😀 ale suseda mi povedala, ze ked si kupim latku, tak mi usije velku perinku,ak bude treba 😀 tak verim,ze dodrzi slovo 😀 😀 😀