7 mesačná dcéra nechce štvornožkovať

karinkab12
21. dec 2021

Ahojte idem si po radu 🙂 mám dcérku má 7m a 2týždne.. iba lozí, štvornožkovať nechce. Dosť má to znepokojuje , pretože kamarátkyn syn je o mesiac mladší a už štvornožkuje a sám sa posadí… je to v poriadku? Má ešte čas? Alebo to riešiť s lekárkou?

jazula
21. dec 2021

Moja má 7m a 1 týždeň a ešte ani nelozí…beriem to tak, že ešte neprišiel jej čas 🤷🏼‍♀️. Vidieť na nej, že by chcela, aj ritku už dvíha, ale zatiaľ sa len na rukách odsúva dozadu.

deedol
21. dec 2021

lozí = plazí sa?
podla tabuliek ma este nejaky cas na stvornozkovanie a pomerne dost casu na sedenie. moj napr. najskor stvornozkoval (8m), potom stal a chodil okolo nabytku (8-9m) a az potom si sadol (10-11m). a to bol sledovany dvoma fyzio a rehab lekarkou, lebo sme s nim museli cvicit. vyvoj mal vzdy v norme, mozno trocha popredu oproti tabulkam. jasne, ze niektore deti su rychlejsie - asi ako syn tvojej kamosky.
samorejme, mozes to spomenut lekarke na najblizsej poradni, ale neznepokojovala by som sa 🙂

jazula
21. dec 2021

Inak my vždy pred poradňou posielame pediatričke dotazník ohladom psychomotorického vývoja (zdraviedietata.sk) a ja si ho aj dopredu pozriem, že čo by už mala vedieť. Otázka či lozí alebo stvornozkuje tam síce bola už k 7m poradni, ale objavuje sa aj pri tej v 10m. Takže podľa mna cca dovtedy by veru mohla začať.

deedol
21. dec 2021

inak toto je fajn ako pomocka, ze kedy co by malo byt (zhruba):
https://www.kennyshop.cz/metodicky-plakat-rozvi...

karinkab12
autor
21. dec 2021

@jazula ja tiež vypĺňam dotazník ale kým čakáme v čakárni. Ďakujem ja som sa bála. Tak dúfam do vtedy začne

karinkab12
autor
21. dec 2021

@deedol áno plazí tak dúfam do vtedy to bude v poriadku 🙈

matejko18
21. dec 2021

Každé dieťa je iné... mám 3 a každé malo svoj čas ktorý si samo určilo.... takže netreba porovnávať... pokiaľ tam nie sú veľké odchýlky tak nerieš a užívaj si každé jedno obdobie 😉

karinkab12
autor
21. dec 2021

@deedol to je super ďakujem

buzz5
21. dec 2021

@karinkab12 moja liezla od 6m stále rýchlejšie ale stvornožkovat začala až v 1roku potom hneď asi o 2tyzdne sa začala púšťať aj chodiť... Niektorým deťom sa nechce stvornožkovat, každé dieťa má iný štýl ak sa aspoň plazi a chce sa hýbať tak je to OK

janynyna
21. dec 2021

Môj nestvornozkoval vôbec. Proste sa posúval iba na zadku. Keď mal 13 meciacov začal chodiť.

tara42
21. dec 2021

@karinkab12 neporovnavaj, uľahčí ti to život. Moja sa zacala plazit až v 9.mesiaci, stvornozkovat v 10. Urcite nie je tvoja dcerka pozadu. 🙂

mironka
21. dec 2021

@karinkab12 mam styri deti...ani jedna z troch dcer nestvornozkovala...az teraz najmladsi syn

mima172
21. dec 2021

@karinkab12 Moja sa začala plaziť, keď mala 9m a 4nožkovať, keď mala 1 rok a 6 dní. Dobre mienená rada - neporovnávaj svoje dieťa s inými deťmi 🙂

nikha2809
21. dec 2021

Ale veď každé dieťa je iné.dcera sa mi v 7 mesiaci prvý krát pretočila,syn v 6 mesiaci stal.ved ak si niesi istá opýtaj sa pediatricky ak sa jej nebude niečo zdať určite ti povie

sima1415
21. dec 2021

Moja sa najskôr naučila chodiť až potom štvornožkovať a vôbec to nebol problém 🙂

cecilia29
21. dec 2021

Naša začala V12 mesiacoch. Toto jevelmi individuálne

20erika07
21. dec 2021

@karinkab12 moje deti vobec nechceli stvornozkovat ani ked sa naučili chodit, vzdy ked sa postavili na styri tak im bolo neprijemne, syn zdvihol zadok hore ,vystrel nohy a tak akoze stvornozkoval. Obaja su ok, nikdy nebol s nicim zdravotný problem co sa tychto veci tyka

jasminka22
21. dec 2021

@karinkab12 moja zacala plazit cca v 7,5 mesiaci, sediet na konci 8meho a po 4 v 10 mesiaci. Ma cas, nestresuj sa zbytocne. Uzivaj si zatial plazenie 😁

x_mery_x
21. dec 2021

Moj sa este ako 7 mesacny, ani nevedel pretacat :D

siera_springs
21. dec 2021

Jedna rada: NEPOROVNAVAT. Kazde dieta ma svoje tempo, doprajte tomu svojmu cas😉

veronice
21. dec 2021

@karinkab12 klidek, kazde dieta sedi/plazi/stvornozkuje/chodi v inom veku. To najhorsie co mozes pre seba spravit je porovnavat svoje dieta s inymi detmi... Kazde ma.svoju cestu, svoj cas 🙂 moja dcera sa v 6m pretocila z chrbatika na brusko, v 7m sa posadila a zacala plazit a v 8m sa behom tyzdna postavila a zacala stvornozkovat. V 10m spravila prve krocky a v 13m sa prvykrat pustila do priestoru sama bez opory. O mesiac ma 3r a je to jedno zdrave stastne dievcatko 🙂 vsetko pride, nwboj a hlavne neporovnavaj lebo sa zbytocne vystresujes 😉

karinkab12
autor
22. dec 2021

@veronice ďakujem vám všetkým ❤️ Nechám to teda na ňu ❤️

slovakboy
23. dec 2021

@karinkab12 vystrašilo ťa porovnávanie s iným dieťatkom a s tabuľkami. My všetko chceme kvantifikovať. Chápem. Na ukľudnenie ti len odporúčam sa pozrieť na to aj cez optiku doverujucej mamičky. Doveruj že tvoje dieťatko samo začne stvornozkovat. Je to krásne obdobie keď začne. Proste si v myšlienkach predstavuj tie pekne scenáre nie tie zlé. A tu ťa mamičky ukludnili a ja ešte dodám že poznám učiteľku ktorá keď bola mala tak do dvoch rokov len sedela a nerozprávala. Potom to všetko rýchlo dobehla. Ale chápem že sa tu pýtaš. Sú aj prípady kedy sa preukaze nejaký problém. Ty však mysli pozitívne a bude to také.