5 mesačné dieťa stále kričí

lenka2710
29. nov 2020

Maminky pomoc, ja už som s nervami niekedy na pokraji zrútenia
Mam 5 a pol mesačného chlapčeka a už si neviem rady, cez deň skoro vôbec nespi, ak spinka 3/4 hodinu trikrát denne tak aj to je niekedy veľa! A už pár dní nič iné nerobí len kričí, nemôžem nič spraviť, pokiaľ ho mam na rukách alebo mu robím opicky tak v pohode, usmiate dieťa, ako náhle ho niekde položím, aby sa zabavil chvíľočku sám, a ja si zatiaľ niečo spravím, tak začne strašne kričať, proste hrozný krik spustí a tak je to celými dňami! Ja už som hotova, v noci spi pekne, večer zaspí o tej 20.30,spi do 1 a potom až do rána a ráno sa zobudí a zas to isté, keď ho nechám samého chvíľočku, tak len kričí a kričí! Ja uz neviem, čo robiť, môžu to byť zuby?? Alebo chce byť len pri mne alebo si objavil hlasivky a skúša co to da, mali ste niektorá také babo??

pribinak
29. nov 2020

@lenka2710 tak si ho daj do nosiča alebo do šatky keď jediný problém je, že tá nevidí

lenka2710
autor
29. nov 2020

@pribinak ale ved aj v nosiči ho nosím, ale tiež sa nedá celý deň, mám aj staršie dieťa, absolútne nemám kedy sa mu venovať 😭 už mi minule povedala, že ona už bratčeka nechce 😭

ninusa221
29. nov 2020

Nemôže mat ten aspergerov syndróm ? Tam deti potrebuju pozornosť

lenka2710
autor
29. nov 2020

@ninusa221 no tak 5 mesačne dieťa asi ťažko zdiagnostikujem

ninusa221
29. nov 2020

@lenka2710 neviem jedno dieta rok a pol čo som mala v jasliach bolo take.. ze sme sa mu museli venovat... ale tak jedine to ma napadlo.

sorciera24
29. nov 2020

moj takto plakal rok a v noci tiez, budil sa kazdych 40minut a plakal.....ako zacal chodit, to trosku,a le len trochu preslo.....uz ma 6 rokov a dlho bol taky placko, obdobie vzdoru horor, teraz je uz fajn ako predskolak,a le stale je tak viac na mna naviazany, viac si veci prisuta (ale skolke funguje normalne)....aj ekd doma bol casto oznacovany za nenormalneho miesto pomoci:/...neporadim ti....ale bolo to velmi velmi narocne na psychiku, ked envies pomoct, do toho si nevyspata a este okolo pocuvas reci, ake mas nanic dieta a vsade su len tie uzasne spave babatka....no proste na palicu, kto toto nezazil, nepochopi....vela trpezlivosti ti prajem!

sivana09
29. nov 2020

nic mu nebude, nehladaj diagnozy... proste je taky a hotovo.. moj ma 14mesiacov a od narodenia do 10 mesiacov vkuse vrestal, nemohla som ho polozit.. doteraz je velmi uplakany a narocny, ale uz sa kratucku chvilocku dokaze zabavit s niecim.. viem ze je to narocne, hlavne ked mas este dalsie dieta... no prejde to, prajem vela sil

lucka_l
29. nov 2020

ja som prednedavnom zazila toto iste so 6 mesacnou dcerou. z veseleho usmievaveho baba sa zrazu stalo uplakane a ukricane babo.. trvalo to tyzden, potom boli 2 lepsie dni, zas horsi den a takto na striedacku.. no a pred 3 dnami nam vysiel prvy zub a odvtedy je ovela spokojnejsia 😉 skus pozriet ci nema “naliate” dasna, mozno to bude aj vas pripad. nic nepokazis ak pre istotu kupis gely na dasna (Kamistad baby, Dentinox) alebo homeopatikum Camilia..

lenka2710
autor
29. nov 2020

@sorciera24 vďaka, on plače naozaj minimum, len ten krik, do 4.mesiaca som ani nevedela ze mam ďalšie dieťa, proste zaspal kde som ho položila, papal krásne, proste usmiate slniečko a naraz nastal zlom! Podľa mňa aj malo spi, ved dokopy cez den prespi možno 2apol hodiny! Dám ho na deku, chvíľočku sa pohra a zas krik, chvíľu v kresielku, chvílu v sportiaku ale proste najlepšie mu je na rukách, ale mne všetko okolo stojí a ešte aj staršej mi je ľúto, lebo naozaj nemám kedy ani jej len rozprávku prečítať, všetko sa točí okolo krpca

lenka2710
autor
29. nov 2020

@lucka_l aj ja som nad tým rozmýšľala, lebo chudák ruky keby mohol tak si strčí obe naraz do úst až po lakte, do hryzatka sa zakusne ako pitbul, až mi ho je ľúto keď ho vidím

miadi
29. nov 2020

Podla mna separacna uzkost . Neboj to prejde len musis vydrzat

elizabet173
29. nov 2020

@lenka2710 myslím, že to budú tie zúbky

lenka2710
autor
29. nov 2020

@elizabet173 bodaj by si mala pravdu

ankare
29. nov 2020

@lenka2710 aj ja si myslím,že zúbky. Neboj, je to len obdobie. ☺️ Držím palce!

lenka2710
autor
29. nov 2020

@ankare dúfam 😇

miskajulo
29. nov 2020

To prejde, len vydržať. Držím ti palce nech je to čím skôr. moja je to isté, teraz má rok a pol, po roku sa to trochu ukludnilo. Máš proste náročné bábätko. Ja sa stále vyhováram, že jej idú zuby😀 lebo niektoré maminy s kludnymi deťmi sú nami zaskočené alebo až mierne šokované..že čo jej je? Na nič jej neni, zuby jej idú😀😀😀 nevysvetlis..ja som bola taká istá ako dieťa, mama mi to doteraz vyhadzuje na oči..takže neboj, vnúčatá ťa pomstia

majamat
29. nov 2020

@sorciera24 u nas rovnako a dcera je doteraz taky placko. ma skoro 10r. no je to uz o dost lepsie a vie aj papulovat poriadne 😀
@lenka2710 moja dcera to robila od narodenia. a stavalo sa, ze spala tak 1-2hod cez den. este v noci ako tak pospala. raz to prejde, mze to byt len prechodne obdobie. deta je uz vnimavejsie, zvysuje sa mu aktivita. menej spi, viac vnima, am vela podnetov. deti do 1r sa velmi menia a aj potom este, ale to uz nei ej tak vyrazne.

anka1993
1. dec 2020

Moja dcerka bola taka ista.. ako nahle som ju nechala hrat sa samu hned zacala mravcat a plakat, nic som pri nej nespravila. Zlepsilo sa to ked sa naucila stvornozkovat a dostala sa kam chcela.

katrin21
1. dec 2020

Odporucam navstivit osteopatku,alebo dobru fyzio..videla som video s dietatom,co takto revalo stale a malo blokadu na chrbtici, neustale bolesti a zle spalo a stale plakalo.. po napraveni dobrucke babatko....len asi bude problem nakst niekoho..googli osteopatky.
Moze mat aj problem so svalovym tonusom, aj vtedy deti placu vela..ako sa vyvija? Pasie konicky uz na vystretych rukach? Otaca sa z chrbatika na brusko? Chce byt vobec na brusku? Neprepina sa pri placi do luku ked lezi na chrbatiku?

lenka2710
autor
1. dec 2020

@katrin21 ale on neplače, proste kričí, keď si predstavíš dieťa ktoré kričí keď niečo chce a nedáš mu to, proste sa nadychne a kričí, pokiaľ si ho nevšimnem! Inak v noci spinka, budí sa raz na papanie, otáča sa v pohode na obe strany, pasie koníčky, už ma tendenciu skúšať sa plazit, podľa mňa z tejto strany je ok

katrin21
2. dec 2020

@lenka2710 tak ok..tak co, asi bude ukecany😂,ale pisala si ,ze spi 3x po 3/4h ,to je dost malo

lenka2710
autor
2. dec 2020

@katrin21 pisala,ale posledne dva dni sa to riadne zlepsilo,neviem,mozno ho nieco trapilo a bol nervozny,mozno ozaj tie zuby,neviem
Ale bola som s nim aj u dr pre istotu,ci nahodou nieco,moč ma v poriadku,este cakam na vysledky krvi, radsej zbytocne ako nieco zanedbat

elementissa
2. dec 2020

@ninusa221 poruchy autistického spektra, kam patrí aj Asperger sa dajú včasne diagnostikovať medzi 13 a 15 mesiacom. Osobne si myslím, že bábo nevie čo zo sebou a došlo na to, že dokáže vydávať všelijaké zvuky, tak kričí. Aj náš hučal akp siréna, keď došiel na to, že to vie. Neplakal, len sústavne hučal. Bavilo ho to chvíľu, potom prestal. Deti objavujú veci, niektorým sa páči vlastný hlas, tak ho používajú, no 😁

mima2x
21. dec 2020

U nás doma je to tak isto 🤦🏻‍♀️😁 5 mesačný synček ukričaný od rána do večera, škrieka, až nám bubienky ide vytrhnúť. Ráno po zobudeni asi 15 minút sa krásne ticho usmieva a debatí s nami a potom začne..a s malými prestávkami to trvá až kým ho večer neuložíme spať. Na rukách stíchne, ale ako píšeš, nič tak neurobím doma, kde ho na chvíľku položím a je pri mne, škrieka na plné hrdlo. Ani nosiť sa nechce..vykrúca sa a vieska od hnevu. Keď mu vyšli nedávno dva zuby, asi 3 dni to bolo kľudné tiché bábo, samo sa vyhralo v kresielku, pod hrazdickou, pri mne v stoličke kľudne sedel a hral sa s hm hrkalku, hryzatkom, rozprávala som sa s ním, spievala.. Som sa pýtala sama seba, či to je vlastne môj syn 😂 tiež len hádame, prečo je taký. Tak veľa síl rovnako želám 😊

lenka2710
autor
22. dec 2020

@mima2x u nás to tiež prešlo 😊 muž mal pravdu, proste len zistil, že vie skriekat 😂😂😂 po pár dňoch začal prdiet ústami a rackovat, tak zasa robí celými dňami to, chvalabohu je to určite znesitelnejsie ako ten zjapot 😂

1katus1
22. dec 2020

Skúšala si ho posadiť do stoličky na kŕmenie dátumu hračky a nech na teba pozerá keď varis. Ja mám tie dcérku a druhého syna. Syn mi robil to isté. Pomohli dlhé prechádzky vzala som aj dcérku kolobežku a išli sme. Drobec vtedy aj dobre pospal a do cca 2 týždňov sa ukľudniť. Skús keby zaspí v kočíku vonku odovzdaj niekomu pokocikivat a ty zatiaľ venuj dcérke.

eviulenka
22. mar 2022

Prosím ťa ako ste dopadli? Mám toto isté. Malý 4.5 mesiaca, doteraz nenáročné usmiate dieťatko, teraz sa furt len zlosti, kričí, vresti, nereve, len rôzne zvuky vydáva, čím hlasnejšie tým lepšie, ráno hodina pokoj a usmiaty potom furt kričí. Ako keby nevedel, čo so sebou mi príde. Ani z voza ani na voz. Už mi z toho hlava praská. Ešte sa snaží posadiť furt, ale tak ako dospelý človek normálne, jasné že mu to nejde, tak vresti ešte viac.

martinocenocka
5. máj 2022

@eviulenka Nedavno si sa pytala ty a teraz sa spytam ja. Prosim ta, ako ste na tom? Mne mojho 4mesacneho anjelika o ktorom som ani nevedela ze ho mam, taky bol tichucky vymenili za paviana poslednych par dni. Tak ako pises ty, mam pocit ze nevie co so sebou. Stale len krici iba na rukach je vporiadku. Akoze mam pocit ze je to vyvojom lebo zacalo to asi den na to ako sa naucil pretacat na brusko. Len proste uz chcem aby sa ukludnil.

eviulenka
6. máj 2022

@martinocenocka zlepšilo sa to velmi, malý má teraz 6, ale veľa veľa chodíme von. Dávam ho na bruško a strecha dole, aby pozoroval, tak je spokojný. Jediný menší problém je vecer so zaspávanim, hádže pol hodinu vecami, rukami, mrnci kým zaspí, spracovava veci. Ale mlieko a cumel ho vždy upokojí.
Všimla som si, že je umrncany cez den vtedy, keď sme dlho doma a akoby sa nudi. Takže keď môžem, chodíme von aj na 4-5 hodín a on strieda brucho a spánok a tak je spokojný. Najradšej má obchody, kaviarne, veľa ľudí, veľa farieb.
Je veľmi rezimovy, musím dodržať režim spánok, von a hlavne veľa bruško a veľa podnetov. Potom je spokojný. Myslím, za v tomto veku už to bábätko potrebuje nové podnety a keď ich uspokojis, bude aj ono spokojné. Ale tak, podľa toho, ako sa ti dá. U nás funguje toto. Má už aj klobúk, opaľovaci krém a slnečné okuliare, lebo začalo pripekat, sedieť ešte nevie a ležať mi nechce za nič, robí sklapacky v kočíku. Uvažujem aj o tom, že ho dám do športiaku, len keď nevie sedieť....

martinocenocka
6. máj 2022

@eviulenka dakujem za odpoved. Aj manzel mi hovori ze proste rastie a uz nechce asi stale len pozerat na tu istu izbu a tie iste veci. Tak poskusam ho viacej zabavat a mozno menit prostredie.
Inak ja som davala uz obcas starsiu dceru do sportiaku v nejakom takom veku. Ved chrbatik sa da iba trosicku nadvihnut a pozerala si tak a ked zaspala tak som sklopila operadlo do roviny.