2 mesačné veľmi plačlivé a nespavé dieťa

meggyinka
28. júl 2018

Mamicky prosim poradte mi. Ja uz neviem co robim zle no nevladzem. Mam 2 mesacnu dcerku ktora posledny mesiac len place a place. Je kojena na poziadanie niekedy aj kazdu pol hodinu. Myslim ze mlieka mam dost ked za tento mesiac pribrala 1300g. Ona ako sa zobudi rano o pol7 place az do vecera. Spanok ma ulne biedny a to som skusame denne satku alebo nosic tam pospi max polhodinu.aj ked skacem na fit lopte. V kociku tiez krik plac ani po 3 hod prechadzke nezaspi. V aute to iste max na 5 minut potom.opät place.
Skusam davat aj kvapky vselijake na brusko aj masirujem. Skusali sme uska vsetko je v poriadku len ona stale place. O to viac je to unavne ze mam este 2 rocnu dceru. Ktorej ked sa niekto opyta co robi sestricka povie ze vzdy place.uplne sa jej strani lebo mi povie ze ona nejde ku sestricke lebo ju bolia uska z toho ako place. Manzel ked mozr mi pomaha no ani on babatko nevie utisit.tak aspon tu starsiu berie zo sebou a ona potom s placem pred domom povie ze tam nejde lebo sestricka place. V dome mam bordel lebo stale stale ju nosim na rukach a utisijem. A ked je v nosici tak sa snazim.aspon varit.a dakefy fakt varim cely den. Voobec neviem co robim.zle alebo co ju moze tolko trapit.
Nedokazem sa uz ani usmiat ani tvrdo zaspat lebo mi az bzuni v usiach.
Dakujem za rady a ozaaj cumlikov sme skusili 8 druhov od silikonovych latexovych gulatych zrezanych.mocila som.aj do.medu.skusila som uz milion sposobov.cumel nechyti a viac ju tym vyprovokujem ked jej ho davam.
Citim.sa ako najhorsia a nesvhopna xena a matka. V dim

evittam
28. júl 2018

@meggyinka Davas Vigantol? Skus vysadit.

katyd
28. júl 2018

Musis sa upokojit ty. Musis byt kludna, ked nechce spat, niektore deti su proste take. Ked bude z teba citit pokoj, aj ona bude pokojna. Prihovaraj sa jej vzdy s pokojom a usmevom. Ked si z toho uz zufala, radsej odid na chvilu, aby to necitila. Je to tazke, ale drzim palce. Ked zmenis myslenie a prijmes dceru taku aka je s kludom, vsetko sa vyriesi. Uvidis, bude to fungovat. Ked nechce spat, nenut ju, vtedy naozaj nepotrebuje spat.

olive777
28. júl 2018

@meggyinka Kúp v lekárni čistec rovný alebo šalviu lekársku, po okúpaní ju poutieraj čajom z jedného z týchto bylín, nechaj na nej usušiť, ak toto zaberie, tak príčina nie je fyzická.

meggyinka
autor
28. júl 2018

@evittam nie davam Jamienson Dcko

meggyinka
autor
28. júl 2018

@katyd ja mam pocit ze som kludna..malej sa pekne prihovaram aj ked place. Mne" nevadi "ze nespi skor ten plac lebo musi mat dovod a ja neviem aky a ako jej pomoct.lubim ju veeeeeelmi je nadherna ale neviem.ako jej pomoct..

danielka438
28. júl 2018

Ahoj, nezávidím ti túto situáciu, lebo ja som si zo svojím malým prešla tým istým. Nakoniec som po 2 týždňov z vyčerpania dostala horúčky a z ťažkým srdcom som musela prestať kojiť. Lenže od kedy som nekojila, maličký začal byť kľudný. Napapal sa a potom spal, proste úžasné dieťa z neho bolo ☺️

meggyinka
autor
28. júl 2018

@olive777 ak nie fyzicka tak co ako? Nerozumiem.

meggyinka
autor
28. júl 2018

@danielka438 ah snad nebudem musiet prestat kojit. Aspon prvy polrok chcem....

danielka438
28. júl 2018

A skúšala si ty nejako zmeniť stravu? Možno nejesť zeleninu, alebo pečivo... Rátam s tým, že určite nepapáš kapustu, strukoviny a podobné ,,nafukujúce,, veci 🙂

jana_eyre
28. júl 2018

poradit vpodstate uplne neviem, ja len ze presne taky bol moj posledny syn, bol aj velmi chorlavy.. on je do dnes velmi nervny, ale tieto babatkovske extremne place presli po par mesiacoch.. co mi pomohlo bol nosic a spravne pohupovanie, to ho kludnilo, ale nie na dlho, dokazal len tak spat na mne pri pohupovani, asi tri mesiace som fakt vobec nesedela (dobre som vdaka tomu schudla 😅 ).. neskor sa mi do ruk dostala ulitka, to tiez pomahalo k tomu aby nespal len v nosici.. bohuzial ale plakal stale vela, ale aspon spal.. mozno sa jej uz aj zuby tlacia, prvemu synovi prvy vysiel v 3m.. alebo mozno teplo?

je mi luto co prezivas, lebo si pamatam ako bolo mne samej.. drzim palce aby to co najskor preslo..

meggyinka
autor
28. júl 2018

@danielka438 ano na stravu si davam pozor. Kapustu ani nemam rada . A neviem ci by som mala este obmedzit

ghelena
28. júl 2018

Mesiac plac v kuse.... juuuj.... a dr. jej vysetrenia nerobila.... odnes ju pozriet k dr. ..... mozno najde pricinu hned.

danielka438
28. júl 2018

@meggyinka skús porozmýšľať čo si zmenila od kedy začal ten plač, alebo či to ozaj nemôže byť kôli tým horúčavám. Dôvod plaču je vždy, len strašne ťažké je ho nájsť, treba skúšať všetko možné i nemožné. Na cumlíky kašli, ja som kúpila asi všetky tvary a veľkosti a nakoniec to skončilo tak, že malý zjedol sklo medu a cumlík furt nechcel

meggyinka
autor
28. júl 2018

@ghelena bola som vcera v poradni a mala aj tam tak plakala a dr.vravim ze tak place stale. Povedala ze mame pockat este 2tyzdne ale ze jej sa zda uplne v poriadku len nevyspata

meggyinka
autor
28. júl 2018

@danielka438 no asi tak..ako uz som tie cumlevah vyhodila. Mna to aj stve kvoli tej starsej ze ma take reci o sestricke...viem ze raz to prejde no mam pocit ze idem z posledneho

danielka438
28. júl 2018

Čo myslíte, čo je v takomto prípade lepšie, nechať malú plakať a utešovať prsníkom kde hrozí prejedenie a bolesť bruška, alebo dať napr nejaký nurofen, alebo dithiaden? Ja som to neskúšala, ale možno by sa malá ukľudnila, vyspala...

salome123
28. júl 2018

Skús jej dať umelé mlieko aspoň na pár dní a ty si zatiaľ odsavaj mlieko... Skúsila by som napr. Nutrilon allergy care.. ak by mala náhodou nejakú alergiu na krk.bielkovinu. nie je normálne aby v kuse dieťa revalo.

ivka2015
28. júl 2018

No syn takto stále plakal, v 3 mesiacoch som povedala detskej dr. že chcem vyšetrenie u neurológa, a ten nám povedal že má zvýšené svalové napätie (hypertonus) a že to je preto... Skús pre istotu neurológa, určite nie je chyba v tebe , mne sa to vtedy snažilo nahovoriť veľa ľudí, čo mám nemám jest a že som nervózna a hovadiny .... držím palce 😉

ghelena
28. júl 2018

Urcite necakaj ries to hned.

thoughtfulweirdo
28. júl 2018

Ja si myslím, že ju niečo bolí. Uško, bruško, hrdlo, možno má málo tekutín napriek kojeniu v takomto teple alebo má nejaký zápal bohvie kde... Nepríde mi normálne, aby stále len plakala, koliky podľa mňa netrvajú nonstop. Moja mala také celodenné revy ako 5 týždňová, ale to preto, že som už nemala mlieko a bola chúďa hladná. Ty ale píšeš, že ti pekne pribrala, takze za tym bude niečo iné. Ale som presvedčená, že ju niečo trápi, treba "len" prísť na to, čo. Je mi ľúto, že ti neviem poradiť, ale držím ti palce, nech sa to čo najskôr vyrieši.

cawes
28. júl 2018

@meggyinka ahoj viem co prezivas. Bohuzial ti neporadim moj toto robil do 5rokov.
Tiez okolo 2-3mesiaca zacal od rana plakat, presli sme vsetko mozne, detskeho lekara, kliniku, aj adeli centrum v poestanoch sme navstivili, osteopsta. Nic nepomohlo. Bol jednoducho take dieta ktore svoju energiu takto davalo zo seba prec. Teraz bude mat 6 je jedinacik a toto je jeden z dovodov preco. Musim povedat ze teraz je super dieta, zivy a ukecany zostal, ale ma rad vela aktivity tury atd a konecne neplace😂

cawes
28. júl 2018

@thoughtfulweirdo nie vzdy to tak musi byt

tiimka
28. júl 2018

@meggyinka nasa taka bola, trvalo to asi 4 mesiace, potom bola kazdym dnom lepsia. Psychicky to bol riadny zaberak. Jedine stastie ze bola prvorodena. Akonahle sa zacala sama pohybovat, t.j. zacat sa otacat, plazit, proste vedela sa zabavit, tak to bolo coraz lepsie. Jedine co pomaha je pevne nervy, trpezlivost, pokoj a cakat ze to prejde, pretoze ono to raz urcite prejde. Ked to bolo najhorsie mama mi nadhadzovala ze kedysi sa na ukludnenie daval odvar z makovic, neviem co je na tom pravdy, skus sa opytat starsej generacie. My sme to neskusali, nejak som to zvladla, mozno aj preto ze bola mala prva, ako som uz spominala. Vela sil prajem

zuzipolo
28. júl 2018

@meggyinka ahoj,viem ako asi sa cítiš,moja malá plakala skoro celé prvé dva mesiace a zrazu ju to prešlo...pomohli nám trochu kvapky coliprev,ale do dvoch mesiacov spala iba na mne a aj to som sa väčšinu dňa musela prechádzať alebo húpať na lopte..dodnes spí cez deň tak 20-30 minút v kuse a je stále hore a je to dosť náročné bábo..neviem čo by som ti poradila,asi fakt iba počkať kým z toho "vyrastie" alebo to normálne skúsiť riešiť s doktorkou..veľa šťastia prajem 😉

deti95060810
28. júl 2018

my sme to mali dcéra revala a revala....potom to troška prestalo a ešte s väčšou intenzitou to začalo keď mala približne 5 mesiacov....trvalo to ďalších 5 mesiacov, pri ktorých sme chodili donekonečne k lekárovi.... Pediater nič nezistil ,len nám stále tvrdil že je to taký typ dieťaťa....ani jesť ani spať, len vrieskala....celé noci sme sa nosili....do roka to všetko prešlo. doteraz na to spomíname. Ale aj tak, tá uvrieskamosť jej zostala a to má slečna 10 rokov.....

baccio
28. júl 2018

@meggyinka ahoj ťažko radiť lebo neviem čo všetko si už skúšala. Niektoré detičky potrebujú byť napríklad dosť stiahnuté pri spánku aj rúčky stiahnuté tak ako v perinke boli niekedy bábätká.Alebo ju skús dať na bruško.A je veľa veci ktoré môžu spôsobovať taký stav.A neviem či si veriave ale Ak ano tak modlitba dokáže zázraky 🙂

celasapremenim
28. júl 2018

pocula som o dietati, ktore malo zlomenu klucnu kost porodom, poslali ich takto domov a dlho im plakalo kym na to nahodou dosli

beky1813
28. júl 2018

Moja druha takto plakala, najprv zabral spanok na brusku, od mesiaca spava na bruchu. Potom zase zacala a to som zistila, ze jej nemam davat prso skor ako po 2,5-3 hodinach

csabinka
28. júl 2018

Skus mrknut "skryty/tichy reflux".Nasa plakavala kvoli tomu..

drobcek26l
28. júl 2018

Skús aspoň na 4 dni úplne vysadiť Dčko moja z neho neskutočne plakavala a to bolo jedno akú značku som jej dala.
Vysadila som úplne a mam doma krásne usmievavé dievčatko